Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2 évem van hátra nyugdijig,...

2 évem van hátra nyugdijig, illetve a 40 éves munkaviszonyig. Ma hallottam, hogy létezik valami olyan megoldás, hogy a hátralévő időt meg lehet pénzzel váltani?

Figyelt kérdés
Még azt is hallottam, hogy napi 900 ft.
2011. febr. 5. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Így van. Max. öt évet vehetsz, napi 900 Ft-os áron. Tehát esetedben közel 660e Ft-ért megvan a negyven éved.
2011. febr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Heh, ez már tiszta feudalizmus, mint a pajzspénz, mikor meg lehetett váltani a hadba vonulást :)

Mondjuk fizetni azért, hogy fizessenek...

2011. febr. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
16.59-es nagyon köszönöm. Lehet erről olvasni valahol? Második!Ha ennyi éves koromra nem lenne 600 ezer forint megtakaritásom szégyelném magam. Sajnos egészségileg nagyon leromlottam, 38 éve végzek lépcsőzős melót. Uj főnököm nem tolerálja a betegségemet, ezért ez nagy segitség lenne.
2011. febr. 5. 17:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Hú, ez engem is érdekelne!

Jó lenne, ha tudna valaki segíteni benne.

2011. febr. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Na gondoltam, hogy nem eszik olyan forrón a kását.

El kell érni ehhez a nyugdíjkorhatárt.

Szóval ez azoknak jó elsősorban, akiknek nincs meg a legalább 10, vagy 20 év szolgálati idejük akkor, mikor elérik a rendes nyugdíjkorhatárt (pl. mert most magánnyugdíj pénztártagok maradtak, persze addig meg lehet, hogy ez ezerszer változik)


Arra nincs lehetőség, hogy ilyen módon 5 évvel korábban menjen valaki nyugdíjba!


Bővebben:

[link]

2011. febr. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát én mint köztisztviselő "állami nyugdijas" vagyok mióta világ a világ. Ezek szerint rám az egész nem vonatkozik. Köszönöm a válaszokat, mentek a pontok.
2011. febr. 6. 10:23
 7/8 anonim válasza:
Én személyesen mentem be a NYUFI-hoz,a Fiumei utra,ott a hölgy teljes körü felvilágositást adott,több féle verzio közül választhattam.
2017. jún. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de ez egy 6 éves kérdés.....
2017. jún. 17. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!