Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak én érzem úgy, hogy át...

Csak én érzem úgy, hogy át lettünk verve? (Koronavírus)

Figyelt kérdés

Dr. Gődény György videóit láttam youtubeon. Nagyon elgondolkoztató. Én nem ismerek senkit, aki elkapta volna ezt a vírust. Ti tudtok valakiről? Szerintetek is más van a háttérben? Mit gondoltok, miért történik mindez? Belinkelem a videót: [link]

Nagyon kivancsi vagyok a véleményetekre a témában.



2020. júl. 15. 11:46
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
61%

Nem is a halálozási rátája a félelmetes, hanem az, hogy a gyógyultak közül sokan tartós - akár örökké tartó - következményekkel élnek. Neurológiai zavarok, vesekárosodás, vérrögök, stb. Lehet, hogy a százalék kicsi, de ettől még nem érvényesül a "rám aztán semmi veszélye" gondolat.

Mostanra már kiderült, hogy ez nem légzőszervi betegség, hanem a vért és annak az oxigénszállítását támadja és az összes szervre hatása van.

2020. júl. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
42%
Attól még jogos problémát vetek fel, hogy idén valahogy MINDEN más betegségnek lába kelt. Xd Lehet lepontozni, de azért gondolkodni nem árt. Amúgy meg a kérdezőnek válaszoltam, hogy messze nem hal bele mindenki, ettől függetlenül vannak, akik meghalnak. De ez olyan, mint hogy egyesek influenzába is meghalnak, én is kaptam el, de nem lett bajom. Ennyi. Az szomorú, hogy a te ismerősöd pont elkapta, sajnos ez is benne van a pakliban, mint minden más vírusnál, aminél valahogy mégsem áll meg az élet.
2020. júl. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
52%

#32

Ez az amit nem értek. Miért írnak páran ennyire pozitívumként arról, hogy az influenzába milyen sokan halnak bele? Ennek örülni kéne? Ez kéne legyen a követendő példa? Vagy mit kéne kezdeni ezzel az infóval?

2020. júl. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
54%

Nem pozitívumként írják, 33-as. Arra utalnak, hogy van más is ezen túl, amivel együtt élünk és legalább ennyire veszélyes, de mégsem zártak le miatta határokat. Ez az, amit én nem értek azokon, akik lepontoznak. Hogy idén mintha semmi másba nem lehetne belehalni, pedig nagyon-nagyon sok más dolog is van, rengeteg vírus is, de mintha azok eltűntek volna az éterben. És én tényleg sajnálom azokat, akik elvesztettek valakit emiatt, mert azt nem tagadom, hogy létező dologgal állunk szemben, de ha logikusan belegondolnak, nagyon sok mindenbe bele lehet halni.

Sokan az influenzát azért hozzák ide, mert abba %-os arányaiban több ember veszíti életét, mint ebben. Ez nem jó, nem is követendő példa, de nincs rá igazi gyógymód, mert pl.: a koronavírus tud mutálódni, szóval ha lenne is ellenszere, akkor sem biztos, hogy az a mutálódott opcióra is hatékony megoldás lesz.

Mit kell ezzel kezdeni? Próbálni óvatosnak lenni, és bízni benne, hogy sikerül valamit kitalálni az orvostudomány fejlődésével ezekre a dolgokra. Stresszelni viszont kár miatta, mert az is megárt. Nagyon mást nem lehet sajnos. :/

2020. júl. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
64%

Nekem sem kerek ez a történet...

Tegyük fel, hogy a koronavírus tényleg egy nagyon veszélyes dolog, rosszabb, mint egy influenza. Oké, ezt elfogadhatjuk. Ebben az esetben felháborítónak tartom azt, hogy pár héten belül határakat oldanak fel, minden megy a helyén, a vendéglátóegységekben nem kell maszk sem, mehet a jónép oda és úgy, ahova csak akar, hivatalosan kell maszk a tömegközlekedésen, de az emberek fele be sem tartja és nyár végére már mehetnek a nagyobb létszámú rendezvények is (ennek ellenére ősszel már beharangozták az újabb karanténhullámot). Ez így hihetetlenül lazára vett véve egyik napról a másikra és nem, nem akarom elfogadni a fertőzöttek számát a napi statisztikában... Ilyen nincs, hogy enyhítenek és nincs jelentős ugrás, hanem tovább apad. Ezek a számok egyszerűen nem valósak és ez így nagyon gáz.


Ha pedig olyan ártalmatlan, mint ahogy azt sokan gondolják és ahogy azt ezek a "semmilyen" óvintézkedések is lefestik, akkor meg az a rohadt igazságtalan, hogy emberek ezért lettek munkanélküliek, az egyetemek, kollégiumok és munkahelyek pedig ezért zártak be hónapokra. Ezért nem láthattuk a szeretteinket, ezért ragadtak sokan külföldön is, ezért nem kaptak szükséges ellátást a kevésbé súlyos betegek sem a fogorvosnál, sem a neurológián, sem a belgyógyászaton. Egy jó állapotú betegnek nagyon sok múlik a gyógyulási lehetőségein 2-3 hónap alatt. Ha pedig elküldik, mert vírus és ezért minden labor és egyéb vizsgálat szünetel, akkor később már sokszor úgy megy vissza, hogy azonnal a műtőbe...


Szóval, nekem ez a történet nem kerek. Egyszerűen valahogy nincs rendjén, ami most történik. Nyár elejéig nem kételkedtem benne, bár nem volt és azóta sincs olyan ismerősöm, akiről tudtam volna, hogy fertőzött... De az, hogy egyik héten így veszik, másik héten meg legyintenek rá jóformán, az gáz.

2020. júl. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 hollófernyiges ***** válasza:
34%

"Ilyen nincs, hogy enyhítenek és nincs jelentős ugrás, hanem tovább apad"


Pedig elég nyilvánvaló. Kínában, ahol szigorúan betartották a karantént, sikerült lokálisan teljesen eliminálni a vírust (más kérdés hogy mennyire megbízhatóak az adataik és így is kívülről megint behozták). Nálunk a gazdaság kedvéért enyhítéseket hoztak, de továbbra is megmaradt egy csomó szabály (maszk a boltokban és tömegközlekedésben, tömegrendezvények tilalma) a napi fertőzések száma nagyjából egy alacsony szinten stabilizálódott, ahol meg a járvány közepén tömegtüntetéseket tartottak (USA), a csökkenés megkezdődése után magas szinten stabilizálódott, majd meredeken megindult felfelé.

2020. júl. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
71%

De milyen rohadt érdekes, hogy olyat is alig ismerek, akin azt a nyomorult tesztet elvégezték... Soha nem kérdeztek meg róla engem sem, hogy akarok-e csinálni és talán 2 embert ismerek, akinek a munkahelyén elrendelték és mindkettő negatív lett.


Értelemszerűen, azok az adatok rohadtul nem reprezentatívak és az átlagember közelébe nem kerül a tesztelésnek. Akkor meg miről beszélünk, mit számítanak azok a számok? Voltam laboron azóta, többször is orvosnál, az lenne a minimum, hogy legalább ott egy vérképpel egybekötve ezt is kérik. De nem...

2020. júl. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyat, aki gyanús, hogy ezt kapta el, de nem tesztelték.
2020. júl. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
77%

37!


Nem Magyarorszagon élek, nálunk bárki mehet tesztre, akinek valami tunete van. Telefonalsz, regisztralnak. Attol a pillanattol nem mehetsz dolgozni, közösségbe, egeszen addig, amig nincs eredmeny. Ha A tüneteid között a láz is szerepel, a veled lakok egyike se mehet dolgozni, vagy közösségbe. A tesztre kb 2-3 nap a varakozasi idő, az eredmény pedig 2 napon belül lesz meg.

2020. júl. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
34%

#37

Nekem meg egy ismerősöm sincs, aki mellrákos lenne. Akkor tagadjam a mellrák létezését?

2020. júl. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!