Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mire van szükségem?

Mire van szükségem?

Figyelt kérdés
A családomba annyiból ált az élet, hogy fizették a tanulmányaimat aztán viszlát. Sose szerettem a szüleimet, ők is max felneveltek és ennyi. Nevelés alatt annyit értek, hogy mindenért üvöltöztek velem, de soha dícsértek meg. Folyamatosan azt mondták, hogy szellemileg visszamaradott vagyok, "fogyatékos".(Nem, biztos nem vagyok az. Olyan munkát végzek amihez agyban ott kell lenni.) Eldöntöttem, amint elköltöztem, hogy párkapcsolat, gyerek, család soha, mert félek, hogy olyan lennék mint ők. Mostanában mégis úgy érzem, hogy csak arra vágyom, hogy valaki azt mondja szeret és kapjak egy őszinte, szívből jövő ölelést. Régen arra tanítottak, hogy az érzelmeket el kell nyomni, sirni nemszabad...stb. De már nem megy. Hogy tudjam újra elnyomni teljesen az érzéseimet? Egyszer néhány napja majdnem sírtam, de sikerült elfolytanom. Utána alig kaptam levegőt, és görcsbe rándult a gyomrom, fájt a fejem. Ez mitől van? Köszönöm előre is a válaszokat a kerdéseimre! :)

2020. júl. 29. 22:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kéne pont követni a szüleid mintáját, ha nem akarsz olyan lenni.

Mellesleg szerintem szakember, ha ilyeneket csinálsz, hogy elnyomod a sírást annyira, hogy rosszul leszel. Nem ismered fel esetleg, hogy magadbab teszel folyamatosan kárt? Mert ha nem, mindenkép kellene egy szakember inkább.

Az a te döntésed, hogy nem akarsz X dolgokat, de úgy nem leszel logikusan olyan, mint a szüleid, ha nem azt csinálod, amit ők.

2020. júl. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján kezdetnek a szüleidtől átsajátított hiedelmrendszered felülvizsgálatára van szükséged, kedves Kérdező. Kognitív terápiát javaslok. Célorientált, rövid és mérhetően hatásos. Hogy ez után merre vezessen az utad, azt meg fogod látni a terápia végén. Sok sikert!
2020. júl. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mire van szükséged? Sürgősen számolj le múltaddal, különben az számol le veled. Ne mutogass a szüleidre, azzal nem jutsz előrébb.
2020. júl. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!