Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit gondoltok erről a hírről?

Mit gondoltok erről a hírről?

Figyelt kérdés

[link]


Én a kutyáival együtt gyújtanám fel a gazdát ilyen esetekben.


2020. aug. 7. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én már többször leírtam más-más hasonló ügy kapcsán, hogy az állattartást és a gyerekvállalást is engedélyekhez kötném és szarráperelném azt, aki nincs tekintettel a korcsával/kölkével másokra. A kutya és a gyerek nem tehet róla, hogy fsszopó gyökérre lett nevelve (vagy épp nem nevelve). Itt is a gazda hibás. Ahogy a cseflető dögöknél is a gazdát kell elővenni és nem a kutyát szidni. Meg az üvöltő, taknyában hörgő gyereknek is az anyját kell kitiltani a bevásárlóközpontból (a gyerekkel együtt). Aki nem tud felelősséget vállalni, az ne erőltesse, mert csak azt éri el, hogy vele együtt agyon akarom verni a kis szeme fényét is.

(Van kutyám és gyerekem is, kényesen figyelek arra, hogy tapintatos legyek és rajta kívül senki másnak ne kelljen kínlódia miattuk.)

2020. aug. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért ezekkel a harci kutyákkal szemben nekem van ellenérzésem, és valahol okkal.
2020. aug. 7. 14:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is,valami kutyaiskolát előírnék ezeknek a kutyáknak,meg a gazdijuknak.
2020. aug. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Sajnálom ami történt,de nincs olyan,hogy harci kutya.Esetleg harcra kiképzett.Nem akarok ítélkezni.De bizony ilyen az,amikor valaki nem foglalkozik a kutyájával.
2020. aug. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kutya nagyban függ attól hogy milyen a gazdája. Nekem is volt "harci" kutyám, sok foglalkozást igényelt, majdnem hogy macskának lett nevelve. Sosem bántott senkit, és a szomszéd kislány volt a legjobb barátja. Nagyon kedves volt, és a szomszédok is szerették.

Az ilyen fajtákhoz azért valamilyen engedélyeztetést, képzést szükségesnek tartanék, azért nem tacskó kategória.

2020. aug. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

En olyanrol olvastam ahol meg disznok közé keveredett a 2 éves es felfalta a diszno illetve szetragdosta (nem talàlom a jo szot)

A diszno nem volt nagy amugy, de kinoztàk jo sokàig aztàn nem àm csak ugy megölték.


Szerintem sem az àllat lenne a felelössegre vonando.


Egy kiababànak meg patkànyok ràgtàk le az ujjait mire vegre bementek a szülök a gyereksiràsra..

2020. aug. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*ott is késön jött a szülö..
2020. aug. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szegény lány. Remélem nem kímélik a gazdát.


A kutyák meg... Nem tudom, hogy mi a jó megoldás ilyenkor. Majdnem minden kutyafajtának megvan a "rendeltetése", amire eredetileg generációkon keresztül kitenyésztették, ez pedig nem válik semmivé ma sem, amikor a legtöbb kutyatarto hobbiból tart állatot.


Pl van a neten videó arról, hogy az eredetileg lovaskocsi kísérésére tenyésztett dalmaták először találkoztak lóval, és ösztönösen elkezdtek mellettük futni, míg más kutyák tartózkodóak, vagy idegesek lettek.

Vagy ott vannak a terelőkutyák. Tegyél ki akár egy felnőtt borded colliet, vagy pulit egy rakás terelni való állat elé, és azonnal beüt az ösztön. Erre még személyes példám is van: a nagyszüleim városi kiskertben nevelt puliját egyszer elvitték vidéki rokonokhoz, ahol amint meglátta a kertben kapirgalo tyúkokat, rögtön izgatottan odaszaladt, és elkezdte beterelni őket az első épületbe aminek nyitva volt az ajtaja.


A pitbullokat sok-sok generáción keresztül tenyésztették arra, hogy harcoljanak. A legagresszivabb kutyáknak lehetett csak alma, és jó alaposan megkavarták szegény állatok génallományát.

Ez pedig nem tűnik el csak azért, mert a gazda nem harci kutyának akarja használni őket.

Van róla számos tanulmány, hogy a pitbull tényleg hajlamosabb az agresszivitásra, és előbb harap, mint a többi kutyafajta. Minden pitbull egy erőszakos időzített bomba? Nem. De nagyobb eséllyel azok, mint pl egy labrador.

Ez egy tény, ahol nincs helye vitának, vagy érzelmekre alapuló érveknek.


De ez sem a kutya hibája. Szerintem aki harci kutyát akar tartani, annak kötelezően be kellene iratnia az állatot egy kutyaiskolába, ahol megszokja a különböző ingereket, más kutyákat, embereket, és megfelelő nevelést kap, amivel talán valamennyire át lehet írni, hogy az agresszió legyen az ösztönös reakciója.

Vagy egyszerűen fel kéne hagyni a pitbullok tenyésztésével, még akkor is, ha manapsag próbálják kevesebbre alakítani őket.

2020. aug. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!