Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit gondoltok, ti mennyi...

Mit gondoltok, ti mennyi ideig bírnátok Facebook nélkül?

Figyelt kérdés

Egy barátnőmmel kötött fogadás végett lassan egy teljes hónapja vagyunk (én is és ő is) Facebook nélkül. Inaktiváltuk a fiókokat, tehát a messengert sem használjuk. Ha valaki kíváncsi, elolvashatja miket tapasztaltam.

- Az első pár nap nagyon furcsa volt. Úgy éreztem magam, mint egy marslakó. Mobilon folyton oda kattintottam megszokásból, ahol a fb ikon volt a törlés előtt. Laptopon esténként szintén szintén már-már automatikusan pötyögtem az f betűt a böngészőbe. Nem is gondoltam előtte, hogy tényleg ennyire függő vagyok.

- 1 hét után kezdett átrendeződni az élet körülöttem. Addigra megkerestem a módját, hogy felvegyem máshogyan a fontos személyekkel a kapcsolatot (hívás, Whatsapp).

- Sokkal több energiát fektetek mindenbe. Új hobbik után néztem, kipróbáltam új dolgokat. Többet főzök, többet sportolok. Olvasni is jut időm.

- Jobban alszom, sokkal kipihentebb vagyok. Nincs ott lefekvés előtt az a sok-sok percnyi görgetés.

- Nyugodtabb vagyok, de sokkal. Valamilyen szinten olyan fura is, mert nem tudok senkiről semmit, hogy mi történt velük, csak a közeliekről. De valamiért sokkal nyugodtabb vagyok. Lehet azért, mert nem látom a nyaralós képeket, én meg idén nem utazom el sehova. De úgy másképp is. Már úgy vagyok vele, hogy nem is érdekel ki hol van meg mit csinál, ha valami nagyon fontos, amiről tudnom kell, azt amúgy is meg fogom tudni, fb poszt nélkül is...

- Mikor társaságban vagyok, és nyomkodják a mobilokat az emberek, egy kicsit elborzadok, hogy komolyan ez az élet 2020-ban? Én is ezt csináltam eddig? Mi ez?

- Sokkal több időt szántam azokra, akik valóban fontosak. Szülők, rokonok, nagyszülők, "valós" barátok. Van hogy úgy hirtelen elérzékenyültem, hogy eddig miért hanyagoltam ezt a személyt ennyire.

Persze, volt pár szituáció, ahol megkerdezték tőlem, hogy akart írni és nem tud, van valami baj? Vagy egy ideje nem lát fb-on, minden rendben? De ettől függetlenül, én összességében most sokkal jobban érzem magam. Bár az elején azt hittük, hogy valamelyikünk úgyis biztos feladja egy hét alatt. Deee nem így történt, és talán nem is volt olyan rossz ötlet. Én már pl. azon gondolkozok, hogy soha nem fogok többet facebookozni, mert rájöttem, hogy sokkal jobb az életem anélkül.



2020. aug. 8. 03:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Facebook nélkül sokáig bírnám, messenger nélkül nem. A messenger kell a munkámhoz és pár emberrel való kapcsolattartáshoz. Oké, hogy sms-el és hívással ez megoldható lenne, csak többe kerülne.


Amúgy egyszer töröltem egy időre a facém. Nem voltam nagy függő, nem is lettek nagy változások. Igazából csak az üresjárati idők tűntek el és nem lett sokkal több időm, nem csináltam sokkal több dolgot.

2020. aug. 8. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Facebookom eleve nincs, több ismerősömmel viszont a messenger az egyetlen kapcsolattartási forma a néhai összeröffenéseken kívül, így arról nem mondanék le.
2020. aug. 8. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
40 éve bírom.
2020. aug. 8. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Facebook nélkül is volt élet, sőt internet nélkül is.

Csak idő kérdése, hogy mennyi idő alatt helyreállnak a dolgok..

2020. aug. 8. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%

39 éve bírom :)

39/N

2020. aug. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az Fb-t csak az egyetemi csoport miatt használom. Örökre bírnám "nélküle".
2020. aug. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Simán kibírom, mert nem használom 99%-ban semmire sem.
2020. aug. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Lena7 ***** válasza:
50%
Én nem nagyon használom semmire a facebookot. Napi 30-60 percet használom.
2020. aug. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Én is sokáig bírnám facebook nélkül. Legszívesebben törölném de van pár ember akikkel ott beszélek. Már eléggé unom,hogy ha felmegyek azt látom mindenkinek jó élete van. Nekem meg nem.


28/N

2020. aug. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

Sok infot kapok onnan.

Kibirnàm simàn face nelkül, csak epp en lennék az aki utolag pislog mindenen. Igen volt ilyen program es mindenku ment...?


Vagy pl csillagasz csop-ban vagyok most meglattam egy utazoplanetarium hirdetest fel is hivtam a tesom sulijàt hogy rendeljék meg vagy legalabb nézzenek rà, azt mondtàk oké nagyon szivesen es nyitottak es igy lehet a kistesom tud a suliban csillagokrol bolygokrol igazi elöadàst nezni. Kop kop:)

Nos face nelkül ez mint ötlet meg sem születhetett volna eleve.


Most nem kezdem el sorolni mi mindent köszönhetek a face nek, a lényeg csak annyi hogy lehet ugyan nelküle élni, csak nem érdemes. Szerintem.

2020. aug. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!