Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egész nyáron nem volt külön...

Egész nyáron nem volt külön programom. Jogos, ha ezért lenéznek?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, egyetemre járok és sok velem egykorú ismerősöm már függetlenül él, dolgozik, megházasodott stb. Idén nyáron 1-2 programom lett volna barátokkal, de végül azokra pont nem tudtam elmenni családi programok/betegség miatt. Különben a családommal nyaraltam (3 kisebb tesóm + szüleim) Keszthelyen, és tök jó volt, de valahogy szégyellem, hogy sehol nem voltam. Pár barátnőmtől is ezt a visszajelzést kaptam, plusz látom, hogy ők hogy be vannak táblázva és mennyi programjuk van.

Úgy érzem, ez huszonévesen már ciki. Le vagyok maradva?



2020. aug. 10. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem jogos, h lenéznek. Az ilyesmit nem kell felvenni.
2020. aug. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha emiatt lenéznek, akkor nem a barátnőid...
2020. aug. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a nyár mondjuk pont nem a sok közösségi programnak meg utazgatásnak kedvezett... de ettől függetlenül is, az aranyszabály: ha jól érezted magad, neked jó volt így, elég volt ennyi, akkor senkinek semmi köze hozzá. Mellesleg másnak akkor sincs joga lenézni emiatt vagy ítélkezni (illetve joga az éppen van hozzá, csak ostobaság a részéről), ha neked nem volt így jó és lett volna igényed többre, csak nem úgy jött ki a lépés.


Én amúgy sose értettem, miért lenne kínos felnőttként is elmenni egy-egy családi nyaralásra a szülőkkel. Én is és a nővérem is külön élünk már, de néha olyan jó elmenni négyesben nyaralni, mint régen.


Még valami: a "ciki" szót töröld a szótáradból, és felejtsd el, hogy másokhoz hasonlítgatod magad meg mások elvárásainak akarsz megfelelni. Teljesen felesleges ilyeneken pörögni, élj úgy, ahogy neked jólesik :)

2020. aug. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem jogos, nem mindenki teheti meg még a te korodban sem azt, hogy elköltözzön otthonról vagy éppen megházasodjon. Nincsen azon semmi szégyellni való, hogy neked fontos a családod és elmész velük együtt nyaralni. Akik ezt lenézik, azok valószínűleg nem ápolnak a családdal annyira szoros kapcsolatot mint te, ami egyáltalán nem dicséretes vagy menő. Ha pedig az elköltözést nézzük, akkor a lakás nagyon sok esetben a szülőké vagy éppen a szóban forgó illető a barátaival/párjával költöztek össze, így osztozkodva a rezsin. Nem hinném, hogy a fent említett dolgok közül bármi is kötelező dolog lenne a te korodban, mindenki úgy éli a saját életét ahogy akarja. Mondhatom szép kis barátaid vannak, ha ezért elítélnek.
2020. aug. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Csak a primitív emberek nézik le ilyen miatt, és anyagiak miatt az embereket.
2020. aug. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is így érzem és kaptam is már ilyen jellegű megjegyzést... Én ezen a nyáron két egy napos városi kiruccanást leszámítva konkrétan sehol nem voltam. Az én családom nem szeret kirándulni, nyaralni, strandolni stb., igazából semmilyen családi programot nem szoktunk szervezni. Valamint kevés közeli barátom van, de ők is mind vagy a barátjukkal/barátnőjükkel vagy a családjukjal járnak ilyen helyekre, vagy éppenséggel nem is kaphatóak a házon kívüli (szóval ami nem arról szól, hogy punnyadunk a kanapén és eszünk) programokra. Olvastam, tanultam, könyvtárba jártam, rajzoltam és festettem, voltam egyszer moziban meg ilyenek, de igazából kár szépíteni... Mást se hallok ismerősöktől mint, hogy itt voltunk, ide vitt el, ezt vette, oda mentünk, most amoda fogunk menni, el se hinnéd milyen szép volt, nagyon tetszett volna neked is, ezt vettük stb., én meg max. azt tudom elmesélni, hogy a macska befeküdt az íróasztal fiókjába :D Nyilván nincsen rajta szégyellnivaló stb., de én is cikinek érzem. 22/l
2020. aug. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
98%
A leírásodból nem az derült ki, hogy bárki is lenézne, hanem az, hogy ezzel neked van problémád; hozzáteszem teljesen feleslegesen.
2020. aug. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is sok ilyen nyaram volt. És akkor mi van?

Ilyesmiért lenézni az embert ostobaság.

2020. aug. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy sehol sem voltál? Voltatok Keszthelyen. :)


Örülj inkább, hogy jó a kapcsolatod a szüleiddel. Mások menekülnek 17-18 éves a nárcisztikus, bántalmazó szüleik elől...

2020. aug. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%
Ezen nincs semmi szégyellnivaló. Akik meg lenéznek, nem tartom valószínűnek hogy barátként kéne tekintened rájuk.
2020. aug. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!