Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek miben mutatkozik...

Szerintetek miben mutatkozik meg, hogy valaki önálló e vagy sem?

Figyelt kérdés

Nem feltétlen arra gondolok, hogy valaki elköltözik otthonról vagy anyagilag önálló, jöhetnek nagyon egyszerű hétköznapi példak is, amik ráillenek egy kb 18 évesre.

Egyedüli ügyintézés? Vásárlás egyedül? Bankkártya? Kollégiumba vagy már albérletbe költözés (pl egyetem alatt)? Diákkmunka, rendes munka vállalása? Utazás egyedül?

Jöhet bármi más példa is, ami nektek az eszetekbe jut :)



2020. aug. 12. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon klassz dolgokat soroltál fel. Magam részéről hozzátenném a felelősségteljes döntések meghozatalát. Persze ez nem azt jelenti hogy nem hozhat rossz, hibás döntést csak vállalja a következményeket is. Szerintem ekkor lesz valaki önálló. :)
2020. aug. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vagy onallo, ha ura vagy az egesz eletednek, ha nem fuggsz senkitol es semmitol. Ha mindent magad intezel es nem is varsz sehitseget sehonnan.
2020. aug. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fizetésedből (ami legális,normális munka) fennt tudod tartani magad.

Ez persze nem feltétlenül jelenti azt,hogy a szüleid nem vehetnek alkamanként valamit,vagy nem segíthetnek valamiben.

2020. aug. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az önállóság ott kezdődik, amikor elköltözöl otthonról. Amikor állandó döntéskényszerben vagy még az olyan triviális kérdésekben is, hogy hány deka parizert vegyél estére, megvedd-e azt a kenyérpirítót, vagy majd a következő fizuból, stb.
2020. aug. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó kérdést tettél fel!

Számomra az önállóság az, hogy meg tudsz mindent csinálni: házimunka, csekkbefizetést, fenntartod magad, stb. Igaz olyan dolgok is akadnak, ami nehezen megy neked, de ezt nem nevezzük önállótlanságnak, csak nem igazán értesz hozzá. Ez teljesen okés.

Én pl. tudok főzni (csak nincs hozzá türelmem), de a hússütés sosem úgy sikerül, ahogy szerettem volna. Kívül szénné ég, belül nyers pl.

Ezért nem szívesen sütök húst. Béna vagyok a varrásban, csak gombot tudok felvarrni. Ha elszakad a naci, megvarrom, csak sokszor csúnya szokott lenni, sajnos.

Emellett önállóan hozol döntéseket, hogy milyen ruhát szeretnél venni a boltban. Mit csinálj a megunt dolgaiddal. Eladod vagy másnak adod. Tudsz ügyeket intézni. A szakmád mellett el tudod végezni a házimunkát. Ez nemcsak nőkre jellemző, hanem férfiakra is. Öcsém is önállóan elvégzi a házimunkát. Nem szégyelli. Büszke, hogy nem fogyatékos, mint az egyik haverja. Egyszer volt nála vendégségben és segített neki szekrényt összerakni, mert az nehéz volt, főleg az ajtó beillesztése. A konyhában észrevette, hogy egy kiskanál van a földön. Kérdezte tőle az öcsém, miért nem vette fel. Azt felelte, majd a felesége felveszi, ha hazajött. Magától nem jutott eszébe... -_- Az öcsémnek ez nem tetszett és mondta neki, hogy nem olyan nehéz felvenni és azt betenni a mosogatóba. Sőt, az öcsémnek volt egy lakótársa az albérletben még egyetemista korában. A lakótárs se volt valami önálló, csak a tanulásban. Étkezés után sosem pakolt el. Egyszerűen otthagyta a pulton a tányérokat, poharakat a mosogató mellett (még, ha volt hely is!) Volt, hogy véletlenül kiöntött egy gyümölcslevet a pulton és úgy hagyta, mert nem volt arra képes, hogy fogjon egy szivacsot és feltörölje.


Ennyit tudtam írni.

2020. aug. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!