Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, ha nem merem élni...

Mit tegyek, ha nem merem élni az életem, mert félek mások véleményétől, a hibáktól, a megjegyzésektől?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat bántottak már gyerekkoromtól kezdve, egyaránt a személyiségem és a külsőm miatt. Tipikus túl jó kislány voltam, aki csendes, visszahúzódó és amolyan mulya, esetlen. Valamint dagi gyerek voltam, és lány létemre nem is voltam szép, nagyon sokáig fiús arcom volt, később tiszta pattanásos is volt a bőröm és magam sem voltam egy kimondottan lányos lány. Nem voltam teljesen kiközösítve, mert azért voltak barátaim, de alapvetően cikinek számítottam. Nagyon sokat bántottak, kigúnyoltak, csúfoltak és később is sokaktól kaptam rosszindulatú megjegyzéseket, beszólásokat. Ráadásul nem csak az osztálytársamtól vagy a velem egykorúaktól, hanem sokszor felnőttektől pl. tanároktól is. Családon belül ugyan nem bántottak soha sem, de nem éreztem egy kimondottan támogató, segítő, szerető közegnek, legalábbis nem abban a formában kaptam meg ezeket, ahogyan én igényeltem volna. Valamint nem volt egyszerű felnőni egy úgymond "tökéletes" testvér mellett, aki sportoló volt, szép volt, vékony volt, nagyon jó tanuló volt és tulajdonképpen ő volt a minta. Ezek mind együttesen pedig nyomot hagytak bennem, nem nagyon van önbizalmam, nem jók a szociális képességeim, nem jók a kommunikációs képességeim, nem tudok kiállni magamért, nem szeretem magam. Viszont nagyon félek a változástól is, és hiába tudom, hogy pl. eljárhatnék sportolni, kipróbálhatnék új hobbikat, többet kellene közösségbe járnom stb., félek megtenni az első lépést és emiatt nem haladok előre. Így pedig nyilván még rosszabb.
2020. aug. 15. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkozz el :

- Mit fognak szólni mások?

Ez a kérdés hány álmot borított már bele a lefolyóba?

-Kéne lenni valakinek az életben,de mit szólnak majd mások?Nem cselekszel. Aztán megkérdezi valaki,hogy hol tartasz. Aztán ismétlődik ez....

Nézd meg : Brian Tracy - Vonzás törvénye a gyakorlatban(youtube)

Brian Tracy - motivációk(egy sorozat videó,szintén)

Gondolkozz el azon amit mond,és kicsit engedj a makacsságodból,szkeptikusságodból ha ezekkel élsz.

2020. aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Számomra picit úgy tűnik, hogy azért írtad a "sérelmeidet" múlt időben, mert már túl vagy rajta. ...és valóban túl vagy! Nem tudom, hány éves vagy, de 18 körülinek saccollak. Általánosban, gimiben még szokványos a cikizés, felnőttként viszont mindenki érettebbé válik és leszokik róla. Szerintem 5-6 év múlva egy osztálytalálkozón már azok is sokkal kedvesebbek lesznek, akik korábban bántottak. Most viszont legyen az a cél, hogy elsősorban azok társaságát keresed, akikkel korábban is jóban voltál és sosem szemétkedtek veled. Lehet, hogy nem a legmenőbb társaságba fogsz bejutni, de a hozzád hasonlók közt legalább nem kell szoronganod. :)
2020. aug. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Megértem a problémád én is ilyen vagyok de próbálok változni és már nem is annyira félelmetes. Könnyű ezt mondani de gondolj arra, hogy nem érdekel mások véleménye és ha cikin is viselkedem ez vagyok én.
2020. aug. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!