Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit csinàljak ha vannak akik...

Mit csinàljak ha vannak akik csak azert irnak ràm, hogy epp vetitsenek, büszkélkedjenek stb màsert nem, de közben jo a kapcsolat?

Figyelt kérdés

Pelda

Vannak barataim/rokonaim/sulistarsak akikkel anno rengeteget voltunk együtt megosztottunk egymassal mosolyunkat fajdalmunkat, sok sztori törtent, gyerekkent jatszottunk stb.

De vannak egyéb tavoli ismeröseim is akikkel joforman online csak a kapcsolat.


Nos ugye sokan azota messze élnek eltavolodtunk ritkult nagyon a kapcsolat, de neha egy egy szo vagy pàr sor azert megmaradt.


Es ez a nehai egy egy sor vagy szo csak arrol szol hogy milyen akarmilye lett, milyen tuti helyre felvették, vagy hazassag baba jön etc


Felre nem ertendö nem fàj ezeket nekem olvasni.


Csak komolyan kezdem magam ugy erezni hogy folyamat dicsergetnem kell meg hatba veregetni a masikat meg asszisztalni gratulalni az örömehez, mintha erre "tartanànak", hogy legyen vki akinek "verje a mellét".


Totàlisan SEMMI egyébröl nem szol a kapcsolat. Vissza vissza kerdeznek ugyan hogy es en hogy vagyok, ugye nem kezdek màr el panaszkodni vagy ezekre megosztani rolam a belsöbb reszleteket, megirom hogy velem is minden szuper, mint vmi hideg angolos beszelgetes az egesz, es mintha verseny menne abbol, kinek jobb az élete.a külcsint a felszint mutogatjàk ami mondjuk a facre is jellemzö ugye.



Nos tekintettel a multra hülyén venné ki magàt ha, fel sem veszem ismerösnek, vagy felveszem es nem irok neki, vagy törlöm, vagy letiltom, vagy nem irok vissza, ignoralom. Haragot azèrt nem akarnék.


De valahol màr komolyan idegesitenek ezek a bibibí" tipusu üzenetek ill hogy ERRÖL szol a kapcsolat. Es nem egy, nem két föröl van szo. Hanem joval többröl.

Mondhatnam az egesz eddigi multamban levökröl.


Kiveve az exeket erfekesmodon. Ök ugyanis az egyetlenek, akikkel a valo vilagrol van szo az elet fent lent hullamaival együtt hosszu évek tavlatabol is. Celokrol tervekröl ketsegekröl aggodalmakrol szivasokrol meg ugy racionalisan a hogyletröl.


Engem borzalom irritalnak a fent leirt formalis jopofizàsok!

En nem akarok folyamat masok életéhez tapsoloember lenni..de megbantani sem akarom.


De ha megirnék is ilyet hogy hagyjon màr ezekkel engem békén, nagy ésszel elkönyvelnének irigynek. Miközben en csupàn nem akarok azon versenyezni, hogy kinek van több vagy jobb valamiböl meg stb. Nekem ez gyomorforgato igy.



#büszkelkedés vetités külcsin felszinesség #volt baratoktol meglevö tavoli rokonoktol
2020. aug. 16. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Minek beszélsz velük akkor? Ne keresd őket akkor maguktól eltűnnek.


Az meg nem mind1 milyen stílusban írnak. Mert lehet ezt normalisan is.

2020. aug. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hogyhogy minek beszelek?

Fent irtam hogy a multra valo tekintettel es a jo kapcsolatra valo tekintettel.


Es tapsoloembert csinalnak belölem.


Most megis hogy irjam meg rokonomnak is, hogy bocs de nem beszelek veled ne irkàlj nekem?

2020. aug. 16. 12:22
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem egy ilyen tavoli rokonom van raadasul.

Bunko azèrt nem akarok lenni. De magamat is szeretném ettöl megvedeni

2020. aug. 16. 12:24
 4/11 anonim ***** válasza:

"Hogyhogy minek beszelek?

Fent irtam hogy a multra valo tekintettel es a jo kapcsolatra valo tekintettel."

Na, akkor most mit vársz - mert feltettél egy kérdést, kaptál rá választ. Az emberek többsége teljes tévedésben van az ilyesmivel szerintem. NEM KELL senkivel kapcsolatot tartani csak azért, mert anno jóban voltatok és kedveltétek egymást. Őszintén szólva felesleges is, ha a jelenben nem tudtok ugyanolyanok lenni. Mindannyian változunk, az életünk is, és nagyon sokszor ez nem összeegyeztethető egy régi ismerős életével. Nehéz elengedni, de mi értelme van erőltetni?


"Bunko azèrt nem akarok lenni. De magamat is szeretném ettöl megvedeni"

Nem tudom, mit takar nálad a "bunkó", de tényleg nem muszáj nekik visszaírni. Ha nálad ez már bunkóság, akkor ez van, másképp nem megy. Ha zavarnak az ilyen beszélgetések, nem kell ilyeneket folytatni. Szerinted van más megoldás? De őszintén.


"Es tapsoloembert csinalnak belölem."


Nem. Te csinálsz magadból.

2020. aug. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Csak képzeld el a szitut:


Bejelöl egy tavoli rokon.

Màr eleve illik felvennem.(itt is megvagyok löve)

Felveszem es kezdi is.

Hogy vagy örül hogy ram talalt regen beszeltünk. (Erre csak ki kene nyögnöm vmit megint meg vagyok löve)

Makogok kettöt es akkor illedelmesen akkor mar visszakerdezek veled mizu.

Es jön a litania spanyol nyaralovasarlasrol (most csak irtam vmit)meg karrierröl meg kitüntetesekröl meg stb

Komolyan mintha csak ezert irt volna ram.


Online haverom:

Neha neha irkalunk, ugy volt kezdetben, hogy csak ugy baratkozunk mint virtualis baratok(aminek alapbol örültem is)

Abbol is ez lett. Ma miert irt CSAK ram? Hogy elmondhassa nyaralni mennek es mèg a kutyàjuk is be van zsongva. Jo pihit etc kivantam neki. Es nem irogatok lassan vele. Kopik az online baratsag reszemröl. De azert hus vér volt baratokkal rokonokkal hogy?


Eleve nem lehet megvaltoztatni valahogy az egesz kommunikaciot hogy ne erröl szoljon màr?

Vagy mi ez a kényszeresség az emberekben az önfènyezésre egyàltalàn?

2020. aug. 16. 16:07
 6/11 anonim ***** válasza:

Az a baj szerintem, hogy rosszul fogod fel. Hogy ragaszkodsz az illendőséghez, a szokásokhoz. Elhiszem, hogy ezeket nehéz elengedni, de a saját lelki nyugalmadért nem érné meg? Tényleg úgy akarsz leélni több tíz évet még, hogy ezeket a semmilyen kapcsolatokat fenntartod, csak azért, mert így "illik" vagy hogy ne tűnj bunkónak?


Én csomó időt vesztegettem el ezekre a dolgokra, kapcsolatok fenntartására, a múltba kapaszkodásra, és rengeteg méreg gyűlt bennem, sok fájdalmat, mellőzöttséget, keserűséget kellett elengednem vagy feldolgoznom. Mindig "rendes" akartam lenni, hogy ne bántsak meg senkit, ne tűnjek bunkónak. Aztán rájöttem, hogy nem szeretnék úgy élni, ahogy nem is kényelmes, és szépen elkezdtem elengedni. Kapcsolatokat, embereket - régi barátokat és rokonokat is. Mert értelmetlen volt, mert csak magamnak ártottam vele.

Látszólag neked sem okoznak ezek a kapcsolatok, helyzetek örömöt, így nem hiszem, hogy van értelme ragaszkodni hozzájuk. Semmilyen szempontból


A másikat nem tudom... Nem biztos, hogy mindenki azért ír rád, hogy dicsekedjen. Az emberek kontaktusra vágynak, arról, hogy beszéljenek magukról, és igen, sokszor jól esik elmondani, ha "nekem jól megy". Ez nem feléd irányuló dolog szerintem, sokkal inkább róluk szól. Szeretnének valakihez beszélni, mert szükségük van rá. Ahogy pl. neked is szükséged volt arra, hogy kiadd magadból ezt (kiirtad a kérdést), vagy szeretnél mélyebb kapcsolatokat...


Azt javaslom, ne ragaszkodj ennyire görcsösen ahhoz, amit eddig megszoktál, és csináld azt, ami neked jó. Hidd el, hogy ez nem bunkóság, ez egy jó lépés a saját nyugalmad felé. Koncentrálj magadra,a saját dolgaidra, és ha nincs kedved egy ismerősnek visszaírni, mert számodra kényelmetlen, akkor ne írj. A te életed, úgy alakítod, ahogy te szeretnéd, és senkinek semmi köze hozzá. (Még akkor sem lenne, ha valóban bunkó lennél:))

2020. aug. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi megnyugtato a gondolat hogy kicsit kepviseljem màr magam is.


Csak idöközben ez nagyobbra is kezd növögetni bennem, önbizlmat kezd roncsolni hogy en csak erre kellek az embereknek?asszisztàlàshoz?


Valahol elszomorit, hogy regi valodi, vagy igaznak hitt kapcsolataim erröl szolnak a jelenben, hogy viszi a pàlmàt.bibí.


Eleinte azt hittem, ezek amolyan jolesö megosztasok, hogy jo erzes elmondania elmesélnie stb, ott kezdett gyanus lenni az egesz, hogy màs aprobobol viszont nem irnak. Es ha elmesélte kifujt a beszelgetes. Hacsak nem en is elkezdem a ràciot. Aztan oda vissza ezzel "pingpongozunk".



Majd probalok ghostingolni szerintem.

2020. aug. 16. 19:28
 8/11 anonim ***** válasza:

Én ezt magamból kiindulva mondom, mert én is egy kicsit ilyen vagyok. Én legtöbbször nem azért mondom hogy itt meg ott voltunk megbezt meg azt kaptam, hogy felvágjak vele hanem annyira tetszik/tetszett a hely hogy el akarom mesélni. De van még egy csomó ismerősöm aki teljesen felvág mindennel de az már durva...


Tudom hogy szarul esik de ez már csak ilyen.


Remélem ezzel senkit nem bántok meg vagy írok sértőt.

2020. aug. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, viszont az önbizalomhiányt neked kell elrendezni magadban.
2020. aug. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Csak ugy forditva:

Ha én hiànyolnàm keresném megtalàlnàm a gyerekkori baratom(az elsö szerelmem pl azota sem talàlom), nekem eszem àgàban nem lenne az, hogy zuditsam rà, kepzeld nekem mim van azota es ez az ego, hogy én én én téma. És hogy erröl szoljon, ha évek tàvlatàban a multbol kaphatok egy szeletet ujra. Es ahelyett is hogy "àtélhetném" ujra a gyerekkort nosztalgiazva akàr stb.

Teljesen màs jellegüen beszélgetnék eleve. Ugy mint kb anno.


Furàk nekem a multbeliek es bànto is.


Mert amikor pl egy 13 éven àt volt jobaràtom összes témàja annyi lett velem x év kihagyàs mulva elsö beszélgetésnél, hogy milyen teàt föz éppen..mondjuk en padlot is fogtam attol is. Bakker x év mulva csodamódon ujra làtsz vkit, es a gyömbérteàt kell kitàrgyalni?


Kezd ugy tünni mintha talàn eddig a marson nöttem volna fel, hogy azt hittem barataim vannak meg stb, nem pedig random emberek.

2020. aug. 17. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!