Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Sok szülő miért nem ad maszkot...

Sok szülő miért nem ad maszkot a gyerekére?

Figyelt kérdés
Mostanában, amikor tömegközlekedéssel utaztam, meglepően sokszor láttam, ahogy a szülőkön maszk, néhány esetben még gumikesztyű is volt, míg a gyerekeken semmi. Ez miért van? Csak magukat féltik a vírustól, a gyereküket nem? Ha mi csak 1 db maszkon osztoznánk a családban, én személy szerint azt az egy maszkot is előbb adnám a gyerekemre, mint magamra.
2020. szept. 22. 01:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
A maszk nem azt védi, aki hordja, hanem ő így nem fertőz meg olyan könnyen másokat. Ezt már kismilliószor elmondták, leírták. Meg azt is, hogy a gyerekeket kell a legkevésbé félteni ettől a vírustól.
2020. szept. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Attól még, hogy nem nyújt 100%%-os védelmet, még mindog jobban véd, mint a semmi, ezt is leírták már kismillió helyen 😉 És attól még ők is terjeszthetik.
2020. szept. 22. 01:29
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Mégis mit számít, amikor se az oviban, se az iskolában az osztálytermekben, ebédlőben, se játszótéren nem kell maszkban legyenek?! XD Én se adom rá a gyerekre, de én is csak akkor veszem fel azt az átkozott maszkot, ha nagyon muszáj, mert mondjuk nem engednek be nélküle a boltba.
2020. szept. 22. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Hagyjuk már ezt a maszkot. Mikor tüsszentesz közel 300 km/h-val távozik a nyál és egyéb a szádon/orrodon át. Ezellen az a papír, szövet szart sem ér. Úgy megy át rajta,mint forró kés a vajon
2020. szept. 22. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Jah a sima orvosi maszk hordása növeli az esélyét hogy elkapd a vírust. Azt se igazán gátolja, hogy a fertőzött tovább adja. Az FFP3-as szelepes maszk ami ér valamit. A többi az semmire nem jó.
2020. szept. 22. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Jah, de azt ne várjátok, hogy majd FFP3-asokat fognak ingyen osztogatni, mert annak 5000 HUF körül kezdődik az ára.
2020. szept. 22. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Járvány előtt 1-2 ezerért utánad dobták és ez retail ár volt.
2020. szept. 22. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
11%
Istenem már megint az ostoba maszkellenes "nekem nemondja meg senki mit csináljak, nem véd semmit a maszk" brigád. Maradj csendben és hord, hogy ne terjeszd. Nem azért kell hordani, hogy te ne kapd el, hanem azért, hogy ha esetleg benned van a vírus, ne add tovább. Gyerekedre is tedd rá a maszkot, kibírja, nem kell mindentől óvni, nem debil, csak gyerek.
2020. szept. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
A 6 éven aluliaknak nem kötelező a maszk.
2020. szept. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
15%

Felnöttek terjesztik nem a gyerekek. Ha meg védene a maszk, akkor nem terjedne.


En kivancsi lennék egy tesztre hogy valakit bezarnak egy legterbe maszkkal egy virusossal nem kapja e el.

2020. szept. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!