Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet egy szülő féltékeny a...

Lehet egy szülő féltékeny a saját gyerekére?

Figyelt kérdés
Tapasztaltatok már olyat, mondjuk a saját környezetetekben, hogy egy szülő féltékeny volt a saját gyerekére? Én a párom anyján nemrég azt vettem észre, hogy végigmérte a lányát tetőtől talpig, de még véletlenül sem jegyezte volna meg, hogy milyen csinos. Vagy például amikor faterom a csajozásaimról faggatott, amikor elmeséltem, elöntötte a sárga irigység. Volt már veletek hasonló, tapasztaltatok ilyet?

2018. dec. 28. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Saját környezetemben ugyan nem, de olvastam már ilyenről. Pl. egy szülő akkor is lehet féltékeny, ha a gyereke sokkal jobban megvalósította önmagát, pl. munka, család terén, mint ő. Emiatt, akár még szapulhatja is.


De mondjuk én az elnyomásról tudok saját példát. Anyukám régen óvónő szeretett volna lenni. De az 1970-es években egy lány gyereknek nem igen volt szava. Ezért az anyja beiratta egészségügyi szakiskolába. Így anya kórházi dolgozó lett, ami soha nem akart lenni.

Az agresszív önző energiavámpír anyja és a munkatársak miatti stressz miatt daganatos beteg lett 44 évesen, 12 évig küzdött vele, és sajnos tavaly anyukám 56 évesen meghalt. :(

2018. dec. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnálom, fogadd őszinte részvétem! :(
2018. dec. 28. 14:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Köszönöm.
2018. dec. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez nagyon gyakori!!!!
2018. dec. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Saját példa: most, 30-on felül kezdek lassan, nyögve nyelősen rájönni, hogy mi is "történt" velem gyerekkoromban, vagy inkább: mi zajlott a családomban. Egy példa: anyám féltékeny volt rám szinte születésemtől kezdve, mert a saját szülei őt sajnos nem szerették, hiába igyekezett mindenféle módon "kicsikarni" a szeretetüket, engem viszont imádtak születésemtől fogva, holott ezért semmit sem tettem (nyilván, kisbabaként, azon kívül hogy érdeklődő, okos és szép voltam véletlenül de erről nem tehettem). A nárcisztikus anyáról szóló cikkek nagyon sokat segítenek a családi kapcsolataim megértésében. Ajánlom keresgélj nárcisztikus témában ha mélyebben érdekel a probléma.
2019. dec. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!