Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szülő valamit fiatal...

Ha a szülő valamit fiatal korában nem tett meg, miért a felnőtt gyerekére akarja erőszakolni?

Figyelt kérdés
Szüleim kitalálták, hogy jövőre menjünk el külföldre nyaralni. Apum mondta, hogy csak egy a baj, a nyelvtudás hiánya. Na erre rögtön elkezdte anyum, hogy tanuljam a nyelvet stb. Akkor már apum is becsatlakozott, hogy tanuljak nyelvet, mert ő örülne ha egy nyelvtudás birtokába lenne. Mondtam nekik, hogy ne engem szekáljanak ők is tanulhatnak nyugodtan, anyumnak erre csak az volt a válasza, hogy ő nem ér rá, és különben is én vagyok a fiatal nekem kéne tanulni. Szerintem ez egy rossz felfogás, hogy aki fiatal az tanulhat csak nyelvet. Másrészt munka mellett nyelviskolában fogok jövőre nyelvet tanulni.
2019. dec. 28. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Nem gondolom, hogy ez erőszakos lenne. Olyan nép vagyunk, akiket senki nem ért meg külföldön. És abban igazuk van, hogy most könnyebben megragad benned, mint felnőtt korban.50 vagyok és külföldön élek. A lányom kicsit több, mint egy évvel a kezdés után már felirat nélkül nézi az angol/amerikai filmeket. 13 éves. Ezt én is meg tudom tenni, csak amíg ő érti, nekem kimarad sok-sok szó.
2019. dec. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Micsoda erőszakos szülők, hogy azt akarják hogy tudj beszélni idegennyelven! Hát mit képzelnek....
2019. dec. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
0%

Az nem "erőszakolás" hogy azt akarja a szülő, hogy a gyereke tanult legyen és fejlődjön minél több területen. Minden normális ember ezt teszi.


De sajnos azt is látom, hogy amilyen a szülő olyan a gyerek. A szülő nem ad útmutatást, nem mutat példát ő maga ledobja a feladatokat meg kifogásokat keres. Aztán csodálkozik, hogy a gyereke is csak egy dolgot tanul meg, kifogásokat gyártani.

2019. dec. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
Iegnis erőszak ha a szülő buta és lusta tanulni, miközben bárki visszamehet munka mellett is diplomát szerezni. Gondolom nem világnyelvről van szó, és a kérdezőnek alapból van angol / német tudása, csak hamár mennek pl spanyolba nyaralni, milyen jó lenne ha a fiacskánk tudna azért a 2 hét nyaralás miatt spanyolul is beszélni. Nonszensz. Aki ezt normálisnak tartja és számára ez a "én csak azt akarom hogy a gyerekem tanult legyen" ne csodálkozzon ha a gyerek szó nélkül lelép 18 évesen, és sosem fogja keresni.
2019. dec. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Buddha és jézus is azt tanították, hogy az ember 17 éves kora után már semmit se tanulhat, és hogy ha elfoglalt vagy havi 160 órában, akkor a maradék 5 millió órában is hitesd el magaddal, hogy semmi időd sincs, és ne foglalkozz önismerettel.
2019. dec. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!