Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak szülők még, akik nem...

Vannak szülők még, akik nem magukért, hanem a gyerekért vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés
Akik méltósággal összeülnek, megbeszélik hogy csinálnak gyereket, aztán mikor megszületik, nem posztolják ki lájkvadászat céljából hanem örülnek a pillanatnak. Szülők, akik hűségesek maradnak egymáshoz, hogy együtt neveljék fel a gyereküket, mert a gyerek az első, akit igyekeznek jó emberré nevelni, és nem hagyják hogy az internet, a tablet, a telefon nevelje fel helyettük? Léteznek még szülők, akiknek nem becsúszik, akik nem a kiégett életük állóvizét akarják felkavarni egy gyerekkel, hanem őszintén szeretnék? Nem társadalmi nyomásra, nem "divatból", nem a közösségi médián való villogásból, hanem mert szeretnének egy jó embert nevelni? Létezik még a "régimódi" klasszikus szülő modell?

2019. okt. 4. 13:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%
Csak egy kérdés, a többiek úgyis válaszolnak. Nem feltétlen értek egyet azzal, hogy valaki posztol egyből az ujszolott gyermekéről, de nem torz egy kicsit azt gondolni, hogy ezek az emberek egy poszt miatt szülnek? Szerinted a fiatalok meg azért diplomáznak, hogy taláros képet töltsenek fel, vagy a háziasszonyok nem is esznek, csak elkeszitik az ételt, hogy feltölthessék a netre?
2019. okt. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
85%
Igen, rengeteg ilyen szülő van.
2019. okt. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
85%
Vannak. Én is meg a férjem is ilyenek vagyunk,de igen kiposztoltam egy stúdióban készült teljesen szolíd újszülött fotót a Facebookra a gyerekünkről, amikor megszületett. Hogy miért? Mert büszkék vagyunk rá,mint a szülők nagy része a gyerekére.7 hónapos most csak 2 kép van róla az egyik az újszülött kori másik a fél éves. Nem akarunk villogni vele,mert mindenkinek úgy is a sajátja a legszebb.
2019. okt. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Bárki bármit mond, az a torz, ha feltöltöd az újszülöttet. Kinek mi köze van hozzá, hogy neked gyereked született? Azt magadért, és a gyerekért szülted. És ahelyett, hogy átélnéd a pillanatot, inkább ott fekszel a kórházi ágyban, nyomkodod azt a szart, és olvasod hogy ki mit kommentel a gyerekes képed alá. Na ez a torz. Csak mivel már ez a természetes, senki nem is gondol bele, micsoda dolog ez. Már társadalmilag (helytelenül) elfogadott, sőt, kötelező lett, hogy a gyerek már akkor ki legyen posztolva, mikor szinte még nyálkás a feje a méh-váladéktól. Ez egyszerűen undorító. És nem, nem azt mondom hogy csak ezért szül gyereket valaki. De ez tökéletesen leképezi azt, hogy mi a prioritás számára: A gyerek szeretete és nevelése, vagy hogy a saját egóját és társadalmi rangját növelje?
2019. okt. 4. 13:29
 5/29 anonim ***** válasza:
84%
Te beteg vagy. Miért baj az, ha valaki kiposztolja, hogy gyereke született? Anno feknykepekkel rohangáltak az emberek.
2019. okt. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
37%

Abban én sem látok rosszat, ha valaki a gyermeke születése feletti örömét meg akarja osztani a legközelebbi családtagjaival, barátaival. De a gyermeke képét nyilvánosan megosztja, az valóban visszatetsző, sőt, a gyermeke személyes jogait is sérti. Az internet nem felejt, és nem biztos, hogy az a gyermek pár év múlva szeretné viszontlátni a pelenkás képét valahol az éterben. Az én gyerekeim már elég nagyok, és kifejezetten kérték, hogy ne posztoljak róluk képet, ők se posztolnak magukról. Véleményem szerint amíg egy gyerek ebben nem tud dönteni, nem volna szabad róla posztolni semmit, akármilyen cuki.

Egyébként pedig létezik "régimódi" szülő, a mi gyerekeink is mind tervezettek voltak, és igen, együtt neveltük fel őket szerelemben és egyetértésben.

2019. okt. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:
57%
Értelmetlen.
2019. okt. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
89%
3-as válaszoló vagyok. Szerintem meg te nem vagy normális. Nem azt mondtam,hogy 1000 kép van fent hanem csak kettő. Másrészt én sem akkor raktam ki rögtön, amikor megszületett véresen magzatvízesen. Egy szépen megcsinált stúdiófotó,ahol ruha van rajta ,miért ne lenne normális vagy ízléses? Átéltük együtt a pillanatot,mert nem is én fotózgattam,hanem a fotós. Ennyi erővel ne is merjem lefotózni a gyerekemet,mert nem foglalkozom vele és éppen nem a pillanatot élem meg. Másrészt most is sz*r anya vagyok,mert éppen a telefont nyomogatom, ahelyett, hogy megállás nélkül nézném az alvó gyerekemet,ha már ilyen végletekben gondolkodsz. 😂 Egyébként te miért nem magaddal foglalkozol és éled meg a pillanatokat a gyerekeddel, ahelyett,hogy ide írogatsz? Több időt vesz el,a gyerekedtől,mint egy fotót csinálni. Amúgy meg igaza van az egyik válaszolónak, hogy régen jöttek-mentek az emberek a gyerekük,unokájuk, szomszédjuk stb. stb. fotójával. Az mivel volt másabb? Ugyanúgy mutogatták, mert büszkék voltak rá. Sajnálom, hogy ilyen savanyú a szőlő,hogy ennyire ráérsz másokkal foglalkozni. Mindenki úgy éli az életét,ahogy akarja. Pont.
2019. okt. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
3-as, én is büszke vagyok sok mindenre. Például arra, hogy egy nagyon komoly lábtörés után újra le tudom futni a félmaratont. De ez a büszkeség a sajátom, és nem posztolgattam ki sehova, mert másnak nincs köze hozzá. Én magam döntöttem el a kórházban feküdve, hogy ha egyszer újra lábra állok, akkor edzeni fogok, hogy újra futhassak. Nem az a fontos, hogy mások mit gondolnak, hanem hogy a saját küldetésünket saját magunknak végigcsináljuk. És ha lesz egy gyerek, onnantól pedig ő kell hogy legyen az első számú.
2019. okt. 4. 14:07
 10/29 A kérdező kommentje:
Másrészről lelövöd a poént, ha kiposztolod a gyereket. Elveszed másoktól azt a varázst, hogy élőben láthassák először. A számodra fontos embereknek az a leg lenyűgözőbb, ha élőben látják először a gyereket. A számodra értéktelen embereknek meg mi köze hozzá?
2019. okt. 4. 14:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!