Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hangosabban beszelek az...

Hangosabban beszelek az atlagnal, zavar hogy mindig ram szolnak, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Alapvetoen egy melyebb eroteljes hangom van plusz "olasz" csaladban nottem fel ahol amugy is hangosabban beszelunk de nem vita miatt hanem mert az unokatesokkal egyutt sokan vagyunk es rengeteget jarunk ossze. Kissebb koromban nem zavart jo betudtam halkabban beszelek de mara mar kezd nagyon zavarni hogy egy 23 eves felnottre raszolnak mint egy gyerekre, nem csak a csalad tagok de egyes barataim is, probaltam sokszor figyelni erre nem vagyok hallas karosult de egyszeruen nekem amit hallok magambol ez a normalis hangero. Utobbi idoben tobbszor emeltem fel ezert a hangom (szandekosan :D) hogy fejezzek be hogy ram szologatnak ilyen a hangom es kesz, mindig az az ervem hogy ennyi erovel akinek vekony hangja van ugyan ugy ralehetne szolni hogy beszeljen normalisan.

2020. szept. 25. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Engem is irritálnak a hangos emberek, csak növelik a zajszennyezést.
2020. szept. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Mindig minden társaságban van egy, vagy kettő ember, aki túlordítja a többit. Ez különösen hosszú utazáskor "élvezetes" a többinek. Mire célhoz érnek, az illető egész családfáját, mentalitását kívülről ismerik, pedig nem is akarják. Ha téged ez nem zavar, akkor kiabálj.
2020. szept. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Téged zavar, ha rád szólnak, őket zavarja, hogy bunkó vagy. 1-1.
2020. szept. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem hosszú távon mindenképp az lenne a legjobb, ha te térnél át a "normális" hangerőre. Ne érts félre, de a hangos beszéd tényleg zavaró.


Plusz gondolj bele: tegyük fel, hogy sikerül "leszoktatni" őket, hogy rád szóljanak. Oké, szuper. Egyrészt, attól még érezhető lesz a hangulatuk, ami nem feltétlenül tesz jót a légkörnek. Másrészt sokszor fogsz új társaságba kerülni, és akkor kezdődhet az egész cirkusz elölről.


Gyakorolj sokat, és kérd meg az ismerőseidet, hogy kedvesen figyelmeztessenek, vagy finoman utaljanak, ha túl hangosan beszélsz.

2020. szept. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Petra Kokinda válasza:
100%

Nekem is van ilyen barátnőm,az egész családja hangosabban beszél a magyar átlagtól.Ők egyébként is olaszok.Sosem bántottam volna meg azzal,hogy ezért rászólok!

Ez a minimum emberi elfogadás!

A fentebbi kommentelők is bunkók,mintha ők tökélyek lennének...

Az olyat aki rád szól,el kell kerülni..

2023. szept. 9. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!