Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem durva egy kicsit, ami a...

Nem durva egy kicsit, ami a Covid körül forog?

Figyelt kérdés
Elöljáróban, van vírus, biztosan, ezt én se tagadom. De valóban jogos ez, s normális, hogy már a gyerekeket is szét választjuk egymástól? Úgy gondolom pont akkoriban lenne szükséges a fizikai kontaktus. Erre kell nevelni a gyerekeket? Droidokat, robotokat belőlük? Mi lesz velük? Csak én érzem ezt, hogy átment ez az egész azon a bizonyos határon, s sokkal inkább az emberek manipulálásáról van szó? Kérem, a bunkó stílust, konteózást mellőzzük, vitatkozhatunk kulturált stílusban.
2020. okt. 24. 19:09
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként azon országokban, ahol velünk szemben tavasszal berobbant, összességében is jelentősen megnőtt a halálozások száma. Nálunk azért nem, mert még időben korlátozások voltak, Kelet-Európát később érte el a járvány. És nyilván a korlatozások mellékesen csökkentették pl. az autóbalesetek számát, ezért halt meg keveseb ember. Épp az a paradoxon, hogy ha akkor szabadjára engedjük, sokan meghaltak volna, és akkor nem mondanák az egyszerű emberek azt, hogy most ezért volt ez a nagy korlátozás, hiszen alig halt meg valaki. Utólag nézve persze lehet hogy jobban jártunk volna vele, mert a nyár az esetben is jelentett volna némi visszaesést, ősszel meg óvatosabbak lennének az emberek, így a második hullám enyhébb lehetne.
2020. okt. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
61%

Hát persze! Mármint akkor, amikor nyunyóka nyilvánosan bejelentette, hogy aki jelenleg Magyarországon meghal, és valaha is volt + tesztje (értsd: bármikor, akármikor, akár márciusban!) az mindenékppen a covid halálozási listára kerül fel.

Sarkított példa a nyilatkozat alapján: márciusban volt egy + covid teszted, beteg nem voltál, semmilyen tüneted sem volt, csak valami kontakt miatt kérted megcsináltatni -> ez bekerült a nyilvántartsába, holnap elüt egy autó, bevisznek a kórházba, nem sikerül az újraélesztés, elhalálozol és szépen felkerülsz a covid halálozási listára, holott kummára semmi köze nem volt a halálodhoz a covidnak. De legalább növeled a statisztikát.

2020. okt. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:
Utolsó. Az biztos, hogy a médiának nagy szerepe van ebben az egésznek. Szeretik a pánikot kelteni. S ezt élvezik is. Itt van ez a Covid, sok embernek egyenlő ez a halállal, miközben rengetegen ki gyógyultak belőle. Egy barátom is elkapta ezt a koronát, mégis ő maga mondta, hogy az influenzánál jóval enyhébb volt a tünete, 2 nap alatt kifeküdte még májusban.
2020. okt. 24. 23:03
 34/52 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező én teljesen veled értek egyet. Teljességgel nonszensz, ami folyik. Nemcsak itthon, mindenhol, ahol a túlzott szigorítások vannak.

Egyáltalán nem normális, teljes elidegenítés folyik, már családokon belül is vannak olyan indulatok, ellentétek, amiket valószínűleg soha nem lehet majd teljesen helyrehozni.

Álláskeresés szinte reménytelen, mert inkább elküldenek embereket felvétel helyett. Fiataloktól elveszik a lehetőséget, hogy társasági életet élhessenek.

Én azt látom, hogy a szabályokat birkamód (itt most nem pejoratíve értem, hanem túlzott szelídségre, beletörődésre gondolok) betartók és pártolók is egyre frusztráltabbak, kiégettebbek. Ők is nehezen viselik, csak maguknak sem akarják bevallani valamiért. Mindenáron bizonyítani akarják, hogy igenis ŐK csinálják jól, ŐK a jó emberek, ŐK azok, akik mindenkire vigyáznak, ŐK a nagyon felelőségteljes emberek. És ugyanezek a nagyon jó, nagyon felelősségteljes és nagyon empatikus emberek közlik velem/velünk - akik nem értünk ezzel egyet és próbáljuk a szemüket kicsit felnyitni -, hogy majd meglátjuk, ha megbetegszünk, mert REMÉLIK és AZT KÍVÁNJÁK, hogy kapjuk el, legyünk nagyon betegek, veszítsük el szerettünket és akkor majd elismerjük, hogy igenis nekik volt igazuk.

Na, EZZEL a mentalitással van nekem komoly bajom! Olvastam már olyan esetről, hogy tömegközlekedésen kevés híjján megvertek valakit, mert nem volt rajta maszk. Holott azt sem tudják, hogy miért nem volt (vannak olyan eü. indokok, ami mentesít a viselése alól). Elég annyi, hogy nincs, és egyeseknél ez már ok a lincselésre. Ha ennek nem szab valaki gátat, akkor nagyon csúnya világ fog jönni, sajnos.

2020. okt. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
12%

34:

Most nagyon enyhe szabályok vannak, szinte bármit csinálhatsz, és érsekes módon mégis háborogsz.

2020. okt. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
29%

33:

Nem mindenkire hat egyformán a betegség, de nem tudod előre, hogy rád hogy fog hatni, az hogy van-e krónikus betegséged, illetve mennyi idős vagy csak az esélyeidet befolyásolja, de haltak már meg fiatalok is.

2020. okt. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
36%

32:

Pl. Olaszországban, de jópár más nyugat-európai országban többel haltam meg többen az elmúlt 5 év átlagos halálozási számaihoz képest, mint mint amennyi covid haláleset volt hivatalosan. Nyilván ebben benne volt a kórházi kapacitás átcsoportosítása miatt is jópár eset, de benne lehettek coviddal nem diagnosztizált, de abban elhúnyt esetek is.


Emellett itthon volt olyan eset, ami alapból nem került be a covis statisztikába, csak újságírók nyomozták ki, és a botrány hatására került bele utólag. Kérdés hány ilyen lehet még.

2020. okt. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:
Én hiszem utolsó, hogy ő nekik kinyílik a szemük, s amikor a gyerekeik egyre kedvtelenebbek lesznek, akkor kicsit elgondolkoznak, s észbe kapnak, hogy valóban megéri ez az egész. Megéri már a kicsi gyerekeket elszakítani egymástól. Egy gyerek kiváncsi természet, szüksége van az emberi kapcsolatokra. Mit akarunk belőlük? Egy visszahúzódó droidot? Mert tartok ettől, hogy 5 múlva is ez lesz a fejükben, “hogy ne gyere közelebb, tudod, 1.5 méter.”
2020. okt. 24. 23:15
 39/52 A kérdező kommentje:
Az utolsó a 34-es akart lenni
2020. okt. 24. 23:16
 40/52 anonim ***** válasza:
69%

#38: Én is pont ettől tartok. Számomra félelmetesek az arc nélküli emberek, nem is szeretek eljárni itthonról. Sajnos úgy alakult, hogy megtehetem, de ez nem ide tartozik.

Ha valakivel kommunikálok, akkor szeretem látni az arcát, a mimikáját, mert ezek fontosak. Az őszinteséget szeretem, az eltakart arcok pedig a rejtőzködőknek, a sunyiságnak kedveznek.

Tudom, hogy manapság sajnos az őszinteség nem erény, tapasztaltam saját bőrömön. Szomorú vagyok, hogy ilyen világot élünk és csak remélem, hogy nem tart túl sokáig és vége lesz, mielőtt visszafordíthatatlan kárt okoznának.

2020. okt. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!