Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Más is van, aki nem szeret...

Más is van, aki nem szeret "pincéres" étterembe járni? Meg lehet valahogy szeretni mégis?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam hogy vajon van-e más is aki így érez.

Illetve a másik kérdésem, hogy ezen lehet-e változtatni valahogy, hogy ne érezzem kellemetlennek.


Nem megyek olyan éttermekbe ahol pincér szolgál ki... én egyszerűen túlbonyolított macerának érzem az egészet. Az hogy miután bemegyek és helyet foglalok, utána ülök ott mint a tök, hogy hátha jön egy pincér, hátha nem.... ha odajön akkor mindenhol úgy kérdezi hogy mit hozzon inni, mintha tudnom kéne fejből a kínálatot. Aztán az egész fogyasztás alatt ha szeretnék valamit, akkor a pincért lessem és hadonásszak neki. Végül a fizetés, mikor megint le kell "vadászni" a pincért, kérni a számlát, ő lerakja és áll fölöttem, várja a borravalót de nem adna 2 nyugodt percet se, hogy akkor megnézzem mennyi a számla, kiszámoljam mennyi a borravaló.... meg eleve irritál hogy áll fölöttem bárki mikor a tárcámban turkálok. Szóval egyáltalán nem kellemes élmény nekem, ráadásul folyton kínosan érzem magam hogy egy vadidegen ember pakolja elém az ételt meg takarít utánam, mintha valami cselédféle lenne, ez nekem rossz érzés.

Inkább megyek be egy olyan helyre, ahol nyugiban megnézem a kiírt kínálatot, a pulthoz lépve megrendelem és fizetek, majd fogom a kajám, leülök egy szimpatikus helyre, békében elfogyasztok mindent, elrámolom a szemetem és távozok. Ez nekem milliószor kellemesebb, kényelmesebb élmény, sokkal egyszerűbb is.


Én vagyok flúgos, vagy mások is vannak ezzel így? :D


Van pár ismerősöm aki néha szeretné hogy elmenjek vele pincéres étterembe, ilyen esetben lehet szerintetek valamit tenni hogy megszeressem és kevésbé feszélyezzen a dolog, vagy legalább elviselhetőbb legyen? Hozzá lehet szokni valahogy?


2020. okt. 29. 15:44
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja, és +1 ok:

Ha beszélgetnék azzal, akivel az étteremben vagyok, akkor nagyon zavaró tud lenni hogy a pincér odajön és egyrészt félbeszakít, másrészt "hallgatózik" (nyilván nem aktívan, de csak hallja hogy miről van szó).

2020. okt. 29. 15:52
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A pincérszakma eléggé felhígult és szerintem kb minden ember találkozott már ezekkel a problémákkal és nyilván bosszantó. Azért vannak jó és igényes helyek, ahol nem kell kiesned a székből ahhoz, hogy odabagózzon rád valaki. Próbálj meg egy ilyen helyeket találni és ha "pincéres" étterem kellene, odamenni.
2020. okt. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja, bocsi a buta kifejezésért, nem tudom hogy erre van-e valami kifejezés, hogy pincér szolgál ki vagy pultos. :D
2020. okt. 29. 15:56
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

"kínosan érzem magam hogy egy vadidegen ember pakolja elém az ételt meg takarít utánam"


Mert az önkiszolgálóban nem?

2020. okt. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

2nek nagyon igaza van. Az a baj, hogy manapság a pincérek és pultosok közt is rengeteg betanított ember dolgozik akiknek semmi keresnivalójuk nem lenne a vendéglátásban. Unott pofa, gyűlölik a vendégeket, lusták, nem tudnak egyszerre több felé koncentrálni. Ezért is van, hogy úgy kell várni fél órákat mire oda méltóztat jönni a pincér az asztalhoz bármiért. Én pincér vagyok és sírni tudnék mikor jönnek a pincér gyakornokok vagy épp a be tanítani való egyének és nem az hogy tapasztalatlanok azzal semmi baj nincs én is a nulláról kezdtem, de amikor mondok valamit, hogy ezt vagy azt kéne, akkor megy a száj húzás, hogy jajj mert ők 1 asztalnál többet nem bírnak vinni, meg nem veszik észre hogy a vendég ott ül már 20 perce. Mikor szólok hogy ébresztő akkor meg nekik áll feljebb. És ez később sem változik. Manapság ilyen a pincérek jó 50 60 %-a. Amikor én kezdtem akkor tanuló koromba is bevágtak a vendégek közé hogy vigyek 2 3 asztalt. Ha nem akkor mehettem a p.csába nem foglalkoztak velem. Most meg mivel kezd? Kávé főzés... És ezt gyakorolják egy hétig. Alkalmatlanok... Na mindegy, ha el akarod ezt kerülni érdemes egy nívósabb helyre menni, kicsit többe kerül de nem lesz ilyen kellemetlen. A jobb helyekre a szakképzett rátermett pincérek kerülnek, és ne aggódj az, hogy kiszolgálnak nekik nem úgy jön le, hogy ők rabszolgák, ez természetes, általában napi 12 órában ezt csinálják.

Egy pincér :)

2020. okt. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Sunshinedoll ***** válasza:
71%

Szerintem túlkomplikálod. Ha nem jön felvenni a rendelésed, akkor vagy szólsz egy pincérnek, vagy nyugodtan felállhatsz és elmehetsz, ha úgy érzed, lassú a kiszolgálás, én is mentem már el étteremből, mikor 10 perc után se b-sztak le elém egy itallapot külön kérésre se.

Italból a legtöbb helyen hasonló kínálat van, itallap nélkül is lehet KÉRDEZNI, hogy van-e ilyen-olyan sör/bor/gyümölcslé. Vagy rendelsz valamit és max azt mondja, hogy nincs olyan és ajánl helyette mást.

Én azt is ritkán tapasztalom, hogy állna felettem a pincér fizetéskor, és ha nem tudsz "levadászni" senkit a fizetéshez, bármikor odamehetsz a pénztárhoz és fizethetsz ott. Én is úgy szoktam, hogy nem mindig várom meg, míg valaki arra sétál, felállok és szólok h. köszönöm szépen, fizetnék és a pultnál kifizetem. Vagy nagyon sok helyen amúgy a pincér elmegy addig, amíg te az asztalodnál kipengeted a vacsora árát és utána jön vissza elvinni a pénzt, nem gyakran tapasztalom, hogy ott állna felettem, ha meg áll, akkor hadd álljon, várja meg, míg te kikotorod a pénzt, ennyit megtehet.

Borravalót se kell számolni, 10-20%-hoz nem kell zseninek lenni, vagy adj annyit, amennyi apró van nálad, vagy kerekíts. Én általában rádobok annyi százast, ahány ezrest fizettem és ennyi.


Én úgy látom, hogy túlkomplikálod az egészet, egyáltalán nem olyan nyűg, mint gondolod, pedig én se vagyok nagy társasági lény, nem szeretek emberekkel megbirkózni, de ez a része nekem nem nyűg.

Illetve, természetesen nem kötelező ilyen helyre elmenned, ha nem érzed jól magad ilyen étteremben akármilyen okból, akkor nem kell erőltetni, nincs ezzel semmi gond.

2020. okt. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom. Nem is járok ilyen helyre, csak szökőévente egyszer, amikor valaki meghív, de olyenkor rá szoktam bízni, hogy ő beszéljen a pincérrel meg rendeljen helyettem is! :D Egyedül tuti nem ülnék be egy ilyen helyre, kész rémálom!
2020. okt. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

#7:

Ennyi antiszoc marharépát, mint amilyenek ti vagytok...

2020. okt. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én se szeretem,étterembe sem szeretek járni. Szegény pincéreket nem akarom szapulni mert vannak rendesek de televan a szakma önelégült tinikkel akik unott pofával meg 0 tisztelettel dolgoznak. Évente párszor eszek étterembe pl. Ünneplés vagy mikor elutazok valahova annyi kibírható.


Mondjuk én alapból nem is szeretek mások előtt enni:/

2020. okt. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!