Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Szoktatok jarni fine dining...

Szoktatok jarni fine dining etterembe?

Figyelt kérdés
Kivancsi lennek ra, hogy hany fogasbol szoktal/szoktatok jol lakni? Korulbelul mekkora a szamlatok ott egy kellemes ebed-vacsora utan? Melyik varosba jartok el?

2015. márc. 29. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szoktunk. Fine dining sokféle van.


Itt gyakorin is van sok szájhuszár, aki veri a mellét hogy sosem lakik jól ilyen helyeken. Nos, az az igazság, hogy én egy 100 kilós férfi vagyok, és iszonyatosan tudok burkolni. Hányásig is bírom magam enni. Mégis mindig jól szoktam lakni ezekben az éttermekben is, hiába kisebb az adag.


3 fogást érdemes rendelni, előétel, főétel, desszert. Én spec a desszertet általában kihagyom, mert tele vagyok. És így ketten eszünk meg egyet felesben. Mikor megérkezel, minden esetben kínálnak különböző házi készítésű pékárukat, vajat, esetleg különböző mártásokat. Ezzel indítasz. Na most ha nagyon akarsz, már egy vagy két zsömlétől is jól lakhatsz.. De ez még csak a bemelegítés. Ekkor szokás inni hozzá, egy pohár bort. Ezzel elvagy, aztán felveszik a rendelést. Előétel, megeszed, közben akár egy újabb pohár borral (mert ugye itt csak 1-1,5 decit adnak). Telik az idő, jön a főétel, újra iszol hozzá egy bort. Közben vizet is iszol. Na én a főétel végére szoktam úgy érezni, hogy kipukkanok. De a főétel általában normális adag szokott lenni. Legutóbb pl szarvas bélszínt ettem. Nyilván nem annyi, mintha a sarki giroszosnál eszel egy girosztálat. De normális steak adag volt. 180, vagy 220 gramm, már nem tudom. Persze, én is ettem már 500 grammos steaket, de azért 200 gramm is elég tud lenni. Aztán jön a desszert, ha úgy döntesz. Én ha eszek is desszertet, akkor vagy fagylaltot, vagy sajttálat.


Egyébként a főételek között is azért lehet látni, hogy mi az ami combosabb, és ha éhes vagy, azt választod.


A titka a dolognak, amiért jóllaksz, az hogy időben rendkívül elnyújtott az étkezés. A kenyérkéktől a desszertig, akár 2 óra is eltelik. Ha mindent egyszerre 10 perc alatt lapátolnál be, valszeg lemenne több is. De nem ez a cél.


Szóval én már számtalanszor voltam ilyen étteremben, és sosem távoztam éhesen. Maradjunk ennyiben.


Igazából én Pesten, Londonban, Párizsban, Bécsben jártam fine dining éttermekben. Árban nincs túl nagy különbség köztük. Persze nyilván, azért Pest a legolcsóbb.


Amit én ajánlok, az a Borkonyha, mert a michelin csillaga ellenére nem túl drága. Meg tudod nézni neten az étlapot, de 1500 egy leves, és egy olcsóbb főétel meg 4000, szóval nem egy ökör ára, ha azt veszed hogy díjazott étterem. A pomodoro is nagyon tetszett nekünk.


Itt egyébként a borok tudják nagyon elvinni az árat, mert egy deci bor 1-2-3 ezer forint körül van. A Borkonyhában mi bor és 3 fogásért kettőnkre 30-at fizettünk, a pomoban meg 35öt.


Ja és még egy gondolat. Ha ebédre mész, és menüt kérsz, az a legjobb, ha nem valami alkalom van. Az ebédmenüket mindenhol 3-5 ezerért adják, akkor nyilván nem iszol bort sem, de kapsz egy kiváló 3 fogásos gasztro élményt. És ha belegondolsz, a mekiben is közel ennyit hagysz ott. És hiába nagyobb a mekis adag, azért csak más súlycsoport a kettő.

2015. márc. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szoktunk, havonta-kéthavonta egyszer megyünk ilyen helyre vacsorázni. A feleségem 3 fogástól jól lakik (előétel, főétel, desszert), én 2-3 előételt szoktam, 1 vagy 2 főételt meg egy desszertet. :-)

A számla változó, de 25 alatt sosem úsztuk meg. Volt, hogy végigkóstoltuk majdnem az összes bort az egyik étteremben.. na az kicsit húzós volt :-D

2015. márc. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!