Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Indokolt lenne-e a koronavírus...

Indokolt lenne-e a koronavírus-járvány miatt bevezetni az általános tegeződést az egész országban?

Figyelt kérdés
A járványnak sok negatív hatása van. Beteg, kórházban vagy lélegeztetőgépen fekvő emberek a vírus miatt, illetve bezárt munkahelyek részben a vírus, részben a védekezést segítő korlátozások miatt. Ezért nagyon sok ember szorul most segítségre, akár egészségügyi, akár szociális, akár gazdasági szempontból. Tehát most lenne a legnagyobb szükség az összefogásra. Fizikailag tartani kell a távolságot egymástól, de a lelki távolságot csökkenteni kell, hogy érzékeljük egymás problémáit és összefoghassunk egymásért. A lelki távolság csökkentésének a legegyszerűbb és leghatékonyabb módja pedig az általános tegeződés. Tehát érdemes lenne legalább a járvány idejére áttérni az egész országban a tegeződésre. Mindenki mindenkivel.

2020. nov. 20. 20:14
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem ilyen mondvacsinált, túl egyszerű változtatásokkal nem lehet csökkenteni a lelki távolságot.

Ami használna, azok érzékenyítő programok, megpróbálni átérezni mások helyzetét.

De amúgy nem gondolom, hogy a nagyobb lelki távolság csak negatív hatású lehet. Egy egészséges távolság kell vadidegenektől ahhoz, hogy az ember ne menjen tönkre lelkileg, és tudjon önmagával annyit törődni, amennyit kell.

2020. nov. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
97%

"Ami használna, azok érzékenyítő programok"

Azok biztos, hogy nem. Azok csak arra jók, hogy megnyugtathassuk a lelkiismeretünket, hogy tettünk valamit - pedig nem, csak azt vártuk, hogy mások tegyenek valamit.


"megpróbálni átérezni mások helyzetét"

Az viszont igen. De ehhez nem érzékenyítő programok kellenének, hanem az, hogy sokkal több időt szánjunk egymásra.

2020. nov. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
78%
Önözni jobban szeretek, szerintem sokkal formálisabb. Attól, hogy kapok egy hivatalos levelet, hogy "megkérem Önt, hogy keresse fel az ügyfélszolgálatunkat" vagy " kérlek látogass meg minket az ügyfélszolgálatunkon" nem hozz közelebb lelkileg senkit.
2020. nov. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
77%

"megkérem Önt, hogy keresse fel az ügyfélszolgálatunkat"

"kérlek látogass meg minket az ügyfélszolgálatunkon"


A másodikat nem is venném komolyan. Az első sokkal inkább felszólításnak hat, míg a második csak lehetőségnek, mert úgy hangzik, mintha csak az ő érdekük lenne, hogy bemenjek - az első változatból viszont azt érzem ki, hogy az én érdekemben (is) fontos.

2020. nov. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem pont most nem jó ötlet bevezetni a tegeződést. Rengeteg idős ember kerül kórházba, akiknek azt gondolom, hogy még kiszolgáltatottabbnak éreznék magukat, ha a nővérek letegeznék őket.


Ahogy az angol teret hódít, úgyis el fog tűnni nagyrészt a magázódás, nem hiszem, hogy erőszakosan gyorsítani kéne a folyamaton.

2020. nov. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
25%

"Ahogy az angol teret hódít, úgyis el fog tűnni nagyrészt a magázódás"

Nem úgy, mint az angol nyelvből, amelyikben éppen hogy csak a magázódás maradt meg, a tegeződés meg szépen ment a süllyesztőbe.

2020. nov. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
92%
#26 Lehet, hogy náluk pont a magázódás maradt meg, de ha eltűnik, akkor a következő generációnak már mindegy, mert csak azt ismeri. A mi generációnknak még furcsa, de utánunk természetes lesz.
2020. nov. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
78%

tehát a mindenféle problémákat azzal súlyosbítanád, hogy direktbe bunkókat nevelnél az emberekből. sok sikert, így még annál is kevesebben illeszkednek majd be nyugatra, mint eddig XD

(néha tényleg nem értem hogy kószálhat ennyi fogyatékos ember az országban, aki igét ragozni sem tud az összes számban/személyben)

2020. nov. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem teljesen fölösleges. Ennek magátol kell jönni. Interneten alapvetően mindenkit tegezek. Az életben pedig szituáció függő. Van egy 87éves ember a szomszéd cégnél aki olyan laza,hogy simán tegeződünk. Akkor van több idősebb cégvezető akivel tegeződünk. Pedig csak 30éves vagyok.

Viszo t találkoztam egy 45körüli emberkével akitől lakást akartam venni. Személyesen rákérdeztem,hogy esetleg tegeződhetünk e, mert egyszerübb lenne a kommunikáció és azt mondta,hogy "Szerintem a magázódás a tiszteletadás egy formája" Ránéztem, a kezemet nyujtottam és elköszöntem..

2020. dec. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%
Buktad a lakást. :D
2020. dec. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!