Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit szólnál, ha egy kellemes,...

Mit szólnál, ha egy kellemes, intelligens emberről akit megkedveltél, kiderülne hogy érettségije sincs?

Figyelt kérdés

Itt főleg a fiatalabb korosztalyra gondolok, ahol azért mondhatni alap életkezdési feltétel.

Olyan embert képzelj el, akiről nem süt a tanulatlanság hanem halál normális, szerethető, értelmes.

Mi lenne az első reakciód?

Én csak meglepődtem, és elgondolkoztam hogy oké, de akkor mit csinál 20 évesen? Tanul? De egy okjt nem lehet érettségi nélkül elkezdeni... Dolgozik? Képzettség nélkül? Hogy? De nem akartam belemászni ezekbe a témákba, mert nem ismerjük egymást annyira.

Félreértés ne essék, nem lenézem azokat akik rajtuk kívűlálló okból/saját döntésből nem tartják fontosnak a tanulást, csak bennem ezek merültek fel, és érdekel, milyen a hasonlo emberek megítélése.



2020. dec. 22. 13:20
A kérdező szavazást indított:
Meglepődnék, és kérdesek merülnének fel bennem, mint benned. is.
Ezek után lenézném, mert csalódtam benne. Ne már, hogy egy érettségit nem tud kegyelemkettesre kiszenvedni... Vagy bajok vannak agyban, vagy lusta dög
Sajnálnám. Szegény, egy értelmes ember, jóval több van benne, de így nem fog tudni elhelyezkedni. Ha akarna tanulni, es igenyli, segítenék neki.
Semleges. Egy fikarcnyi érzelmet se váltana ki belőlem, hiszen minden intelligenciaszintből, embertípusból, viselkedésből van diplomás és 4 elemis is.
Elkezdeném keresni, hogy miben nyilvanul meg nála a képzetlenség, és csodalkoznék, hogy hogy nem vettem észre.
Egyéb, leírom:
44 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Sok olyan szakma van, amihez nem kell érettségi. Ha valakinek se szakmája, se érettségije, és nem is szándékozik tanulni, azzal nem lehet komoly életet tervezni.
2020. dec. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, egyébként nem csak társkeresésre értem, akár egy baráto társaságban, sportcsapatban, akárhol máshol.
2020. dec. 22. 13:23
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ő dolga. Ha vagyunk olyan közeli kapcsolatban, akkor megkérdezném, hogy miért alakult így, és hogy nem okoz-e neki ez hátrányt (mert nem feltétlenül okoz), meg hogy akar-e a jövőben szerezni stb. Sok oka lehet, hogy valakinek nincs érettségije, nem feltétlenül az, hogy nincs hozzá képessége.
2020. dec. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A középiskola feladata: tudás/ismeretek adása.

A tudás nem egyenlő az intelligenciával, lehet (és van is) bunkó valaki diplomával is.

.

Enyhén szólva is butaság lenne érettségihez kötni a társas létre alkalmasságot.

2020. dec. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

A barátom ilyen. A legnagyobb zseni akit ismerek, és most csinálja az érettségit 24 éves apaként, azt is azért, mert a párja nyomja, hogy gondoskodjon a jövőjéről anyagilag. Aztán megy egyetemre programozónak, mert egy programozói tanfolyam amit kipróbált nagyon nem vált be neki.

Az életében tengett-lengett, jól érezte magát, elvolt egyedül, barátokkal. Eléggé "rendszeren kívüli" ember, mint egy hippi, aki szeret tanulmányozni, magát és a kapcsolatait, szeret segíteni és jót tenni, de annyira messze áll tőle a modern életstílus, az hogy tanul, 8 órára felkel és bejár. Tőlem is, de én megtaláltam a hozzám illő szakmát, ő pedig csak reménykedik a programozásban.


Én imádom őt egyébként.

2020. dec. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolázottságot nem szabad összekeverni a veleszületett intelligenciával. Aki kiemelkedően intelligens, többnyire megvan benne a vágy, hogy képezze magát, de ezt is ki lehet élni olyan formában, hogy abból nem lesz "papír" (pl. a művészet, az önismereti munka, az autodidakta tanulás is ilyen). Aztán vannak azok az intelligens emberek, akik bár szeretnének a hagyományos értelemben vett képzésekben részt venni, de nincs rá lehetőségük (rossz családi háttér és egyebek). Őket nagyon sajnálom.
2020. dec. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok olyannyira felszínes lenni, hogy az anyagiak szintjére butítsam le ezt a kérdést, de a tavalyi házfelújításunk során érdemes lett volna látni a 2 diplomás, angolul és németül beszélő, mérnök apám arcát, aki 20 év után keres nettó 400 000 forintot, amikor a szakmunkás kisvállalkozók bedobták a 35-50 000 forintos napi munkadíjakat.

Konkretizálok is, festés 250 000 volt (2 nap, 2 ember, tényleg gyönyörűen dolgoztak), klímaszerelés 50 000 (2-3 óra volt), jacuzzi installálás 70 000 (fél nap vízvezetékszerelési munka), a kőműves 2 napra 120 000 forintot kért (bontotta a falat, hogy beférjen a jacuzzi, mert a helyiség eredetileg vendéglakás volt), az asztalos egy délutánra kért 20 000 forintot, az új tető munkadíja 1 100 000 volt (5 ember, 3 nap).

Sorolhatnám tovább. Nem, ezek nem “rendes” vállalkozások irodistákkal, céges jogászokkal, könyvelőkkel, céges autókkal, telephellyel, referenciaházakkal, hanem havi 50 000 forint KATA-t fizető mikrovállalkozók, akik felmondtak Ausztriában (soproniak vagyunk), mert rájöttek, hogy a 2000€ duplája megvan, ha itthon dolgoznak saját kontóra.

Lényeg a lényeg, anyagilag lassan semmi köze a tanulásnak az eredményekhez (1-2 kivételtől eltekintve, hiszen nyilván magánorvos nem leszel diploma nélkül), az intelligenciához pedig mégannyira sem.

2020. dec. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Meglepődnék, biztos megkérdezném, akkor honnan sajátította el az ismereteit (ha egy elég intelligens emberről beszélünk). Valamilyen műveltségi területen biztos, hogy kiütközne szerintem a hiányossága, de mondjuk nem hiszem, hogy csak úgy random atomfizikáról kezdenék el valakivel is beszélni (pláne, mert ahhoz én sem nagyon tudnék hozzászólni :D).

Én olyanokkal tanultam egy iskolában (egy épületben volt akkor még a mi sulinkkal), akik 3 éves szakmai képzést (ez nem ad érettségit) csináltak. Láttam már ott nagyon suttyókat, akikről süt az ostobaság és látszott, hogy csak azért jöttek ide, mert máshova nem nagyon vették fel őket. Viszont szerencsére van olyan is, aki tényleg elhivatott a szakmája iránt. Mindig is tiszteltem őket, amiért sokkal korábban belecsöppentek a munka világába, felelősséget tudták vállalni, alázatosan voltak, nem egyszer nagyon magas szakmai versenyeket nyertek. Ezt csak azért mondtam el, mert lehet, hogy valakinek nincs érettségije, lehet, hogy más területen a toppon van (a szakmájában) és ahhoz is kell intelligencia.

2020. dec. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
Olyan szinten kérdések merülnének fel bennem, hogy hogy nem jutott el érettségiig... nem feltétlenül lenézésből, inkább tényleg kíváncsiságból, mert elég érdekes élete lehetett annak, aki nem tette le az érettségit. Meg érdekelne, hogy most mégis mit csinál, de az mindenkivel kapcsolatban érdekel, akivel összeismerkedem.
2020. dec. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

Akkora csodának állítjátok be a hiányát (“érdekes élete lehetett”), mintha a szakiskolákban is evidencia lenne az érettségi,

A legtöbb építőipari szakmunkás képzése nem kap érettségit.

2020. dec. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!