Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy azok az...

Miért van az, hogy azok az emberek akiknek a legnagyobb szükségük van szeretetre, pont őket a legnehezebb megkedvelni?

Figyelt kérdés
Akikre mondjuk hogy kaktuszok, tüskések.
2018. júl. 25. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Mert fordítva van és meg is válaszoltad.
2018. júl. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
De az ilyen tüskék emberek sokszor szimplán csak bunkók, nem azért ilyenek, mert szeretethiányosak.
2018. júl. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Saját szemszögből nézve nekem csak a lányokkal voltak gondjaim.

Ismerkedéskor egyiken sem éreztem hogy akar tőlem valamit, mindegyik elutasító volt.

Aztán már úgy vagyok vele, majd lesz pénzem akkor szeretni fognak. Addig kibírom talán. Ki kell:)

2018. júl. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem is bunkók, vagy tüskések, csak annyira elzárkóznak a saját kis világukba, és halkan kerülik a társaságot/beszélgetési lehetőségeket, hogy nehéz velük felvenni a kapcsolatot mélyebb szinten, ahol már megnyílhatnának. Pajzsot emelnek az igazi törékeny, szeretetéhes személyiségük elé, mert félnek a bántás, csalódás, bizalomvesztés okozta gyengeség érzéstől.
2018. júl. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert az emberek nagy része nem akar beelfektetni a másik megmentésébe, mert 1, a társadalmi irányvonal ma ilyen; 2, ez felelősséggel jár, amit nem vállalnak sokan. Pedig ha lenne egy ilyen személy mellett valaki, aki kitart mellette, lehet, hogy segítene neki a változás előidézésében:


"Már tudom szeretni nem azt jelenti,

Hogy két ember egy igát von,

Hanem a másikat biztatni, repülni

át egy világon…" /Kowalsky meg a Vega - Egy világon át/

2018. júl. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Szeretetre/társas kapcsolatokra mindenkinek szüksége van, mégis milyen mércével lehet mérni, hogy kinek mennyi jár/kellene?


Az a baj, hogy sokszor azt látom, hogy emberek a "szeretethiánnyal meg múltbeli sebekkel" takaróznak. Pl. Udvariatlanok/bunkók/nehéz természetűek, és ha ezt szóba mered hozni akkor persze rögtön jön a "azért ilyen mert szeretethiánya van, meg mert soha senki nem szerette őket" Meg, hogy "járna nekik a szeretet és törődés".


Az a baj, hogy ez szerintem nem ment fel a jellemhibáink alól. Mindenkinek vannak sérülései és nehéz időszakai, de ez nem jogosít fel arra, hogy szemét módon viselkedjen másokkal.

2018. júl. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha valakit évekig folyamatosan megaláztak, mindenki akit szeretett átverte, növeszt maga köré egy tüskés burkot és habár vágyik a szeretetre mindennél jobban. Nem mer megnyílni másnak, mert a tapasztatai alapján csak bántani fogják.
2018. júl. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Van egy olyan furcsa törvényszerűség, hogy ha valamivel nem törődsz, és nem töröd magad miatta, akkor az csak úgy jön, természetes módon. Ha viszont görcsölsz rajta, hogy az neked nincs, akkor tényleg azt is fogod érezni, hogy nincs.
2018. júl. 26. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!