Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehetne egyetemen új...

Hogyan lehetne egyetemen új közösséget kialakítani, programokat szervezni?

Figyelt kérdés

Harmadéves egyetemista vagyok és nekem az a tapasztalatom, hogy egyetemen már nehezebb szoros és tartalmas kapcsolatokat kialakítani. A legtöbb embernek egyetemista korára már van egy kialakult baráti köre, egyes szakokon akár több százan tanulnak, mindenki össze-vissza veszi fel az óráit, ez nem jár be, az csúszott, amaz Erasmuson van stb., emiatt a legtöbb ismertség az egyetemi teendőkre korlátozódik és csak ideig-óráig tartható fenn. Ott vannak az egyetemi programok és különböző szervezetek, ahol esetleg több lehetőség lenne erre, azonban ezek nem mindenki számára elérhetőek (pl. nem lesz mindenki újságíró, HÖK tag, sportoló stb.) és szerintem nem is túl változatosak a lehetőségek (a programok nagy része valamilyen buli, különböző köntösben).Én személy szerint örülnék neki, ha többféle program lenne, amik közül jobban lehetne válogatni, többen is aktívabban be tudnának kapcsolódni az egyetemi életbe, szakokon és karokon átívelő kapcsolatokat lehetne kialakítani és elsősorban a hallgatói igények szerveznék a programokat. El tudnék képzelni tanulást segítő programokat, kreatív hobbi vagy sport vagy bármely egyéb közös érdeklődés köré szerveződő programokat. Valamint például én úgy érzem, hogy az egyetemi újságok sem a hallgatók valós problémáival, kérdéseivel és érdeklődési területeivel foglalkoznak, hanem inkább az egyetem diktálta tartalmakat vonultatnak fel.

Lehetséges, hogy mások teljesen másképp látják ezt és más tapasztalataik vannak. Nekem a három év alatt nem sok egyetemhez kötődő élményem van, nem szereztem kifejezetten egyetemi barátokat és nem érzem úgy, hogy ilyen téren az egyetem adott volna nekem bármit is. Vágytam volna rá, viszont nem találtam számomra szimpatikus lehetőségeket vagy éppenséggel nem fértem hozzájuk. Ezen szeretnék némileg változtatni, csak nem tudom mi lenne ennek a legjobban kivitelezhető módja és kíváncsi vagyok mások véleményére is.


2021. jan. 11. 21:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Ja hát mindenképp lazábbak a barátságok egyetemen már, de attól még lehet programokat csinálni, szerintem senkinek nem lenne ellenére egy kis kocsmázás vagy vlmi laza kis dumálgatos program.
2021. jan. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!