Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit gondoltok a közösségi...

Mit gondoltok a közösségi média társadalomra gyakorolt hatásáról?

Figyelt kérdés

A Facebooknak, Instagramnak, Tindernek és az összes többi szennynek köszönhetően rendkívül begubóztak az emberek, és az ottani reklámok és eszméletlenül fújnak egy férfi és női ideált, amiből a huszonéves korosztály nem enged. Ez a dolog leginkább most fogalmazódott meg bennem, ugyanis a 22 éves már csak volt barátnőm azzal az indokkal szakított, hogy élni akar, és egyedül akar lenni. Szomorú, hogy a fogyasztói társadalom már az emberi kapcsolatokba is beférkőzött olyan szinten, hogy ha van egy kis gond, akkor megrágjuk a másikat, kiköpjük, és keresünk mást, mert nőként úgyis bejelöl 100 pasi, a férfi meg keresgél a neten. Bevallom, nekem is van Facebookom és Tinderem, használom is őket, van jó oldala is, mert a Facebookon keresztül ismertem meg több volt barátnőmet, de ma már ez az egyetlen kapcsolattartási megoldás szinte, az, hogy felhívjuk a másikat, ritka, mint a fehér holló. Én pedig szoktam. Ha rajtam múlna, az összes közösségi oldalt, társkeresőt, és k*urvaképző Instagramot letilthatnám a magyar szerverekről, hogy az emberek takarodjanak ki az utcára. Akkor talán ér is valamit a kimondott szó. Egy üzenetküldő alkalmazást meghagynék, mint amilyen az MSN volt, és ennyi. Undorító, ami manapság folyik. Legutóbb mentem egy kisbusszal, a többi utas azt a rohadt telefont nyomta, én voltam az, aki beszélgetést kezdeményezett mindenkivel, és eldumáltunk az úton ismeretlenekkel.

Nektek mi a véleményetek erről?



2021. jan. 22. 21:49
1 2
 1/17 Fsms ***** válasza:
90%

Biztos vannak a közösségi médiának jó oldalai is, viszont egyre több a negatív hatás .

Elidegenedés, emberi kapcsolatok minőségének romlása, hiánya .


Nem vagyok fent egy közösségi portálon sem.


Jól tetted , hogy beszélgettél, örülök, hogy még vannak közöttünk ilyen emberek.


Bárki , bármit, ír ez a normális.

2021. jan. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Ez egy tipikusan olyan kérdés, ami nem kérdés, hanem egy megerősitésre váró saját álláspont felvázolása. Ha azt mondom, hogy szenny, akkor 100% a válasz. Ha azt mondom, hogy ha szenny lenne, akkor senkit nem érdekelne, de igy hogy mindenki ott lóg, igenis érdekli az embereket és ezért nem lehet szennynek hivni, akkor 50% a válasz. Ha meg azt, hogy miért lenne szenny, a világ legkirályabb dolga, hogy minden pillanatban azok közt lehetsz, akiket szeretsz, akkor meg nulla.


De igazából ez is pont olyan dolog, mint anno a rádió volt, azt is szennynek hivták elég gyorsan, aztán jött a tévé, az is kapott, hogy miylen egy sz-r már. Majd jött a net és ez még fokozódni fog. Nem az okozza a problémát, hogy ez a lehetőség megvan, hanem az, hogyha az egyes ember ezt 'rosszul' használja, azaz agyoncsapja vele a saját életét. Szerintem baromi hasznos az egész online világ, ha tudod, hogy saját magadnak mit tudsz belőle hasznositani. És a hasznosság lehet bármi, amire szükséged van.

2021. jan. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Most azt sulykolja pont a közösségi média, hogy tarts távolságot. Az emberek soha nem látott mértékben egyre megosztottabbak, és gyűlölködőbbek.
2021. jan. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Ezt nagyon jól látod, én is ezen a véleményen vagyok. Egy régi jó barátnőm is eléggé mágvoltozott a média hatására, elkezdett tini ribi lenni.. Sajnos ezzel nem lehet mit tenni, ez a világ sajnos csak egyre szarabb lesz ennél.

De kedves kérdező, hidd el, hogy vannak olyan emberek akik ugyanúgy gondolkodnak akárcsak te, viszont ezeket az embereket általában nem az ilyen közösségi hálózatokon lehet meglelni (természetesen kivétel mindig van). Az a legjobb, ha az ember minden ilyen vackot letöröl és elkezd olyan elfoglaltsággal kihasználni az idejét, ami még hasznos is pl. nyelvtanulás, önfejlesztés, olvasás vagy egy jót kirándulni a szabadban :)

2021. jan. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én is igyekszem magam lefoglalni, olvasok, néha rajzolok, kirándulok, de most, hogy lezárások vannak, és egyedülálló vagyok, nehéz érvényesülni egy ilyen világban sajnos. Tényleg bántó ez az egész, volt, hogy pár éve megszólítottam egy lányt a vasútállomáson, nagyon rendes volt, de mondta, hogy le a kalappal, mert nagyon kevesen csinálják ezt. Holott ez lenne a normális. Eljutottunk oda, hogy az emberek félnek egymástól. Röhejes. Én 26 éves vagyok, a nővéremnek mindig azt mondom, hogy én rossz korba születtem :D jobban tudnék érvényesülni a 80-90-es években.
2021. jan. 22. 22:30
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Aki meg más korba vágyik azzal mi a fenét lehet csinálni? Ha nem akarsz itt élni, akkor is itt élsz, csak nem érzed jól magad.
2021. jan. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Sajnállak. És nem csak téged.

Mindenkit aki most fiatal.

A fiam is ennyi idős. Azt hittük a ti generációtóknak jó élete lesz.

2021. jan. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
10%
Túl van ez az egész démonizálva. Az emberek ugyanilyenek lennének, csak más lenne az eszköz. Nem értem, miért fáj ez egyeseknek.
2021. jan. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%
Tök káros, de nem muszály követni a csordát, illetve lehet szelektálni is.
2021. jan. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nem jó egész nap a számítógép előtt ülni. Szerintem ez nem rendes közösség. Az életben kell barátokat szerezni. Van helye a közösségi médiának is, de sokkal kisebb mértékben.
2021. jan. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!