Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire kell a közösség...

Mennyire kell a közösség érdekében lemondanunk az egyéni szabadságunkról a járvány miatt?

Figyelt kérdés

Nem igazán találtam olyan kérdést itt, ami az egyéni felelősséggel kapcsolatos. Inkább a kormány vs. emberek kérdés vetődik fel. Ezt a kérdést azért írom, mert sokszor úgy érzem, hogy a felelőtlen emberek miatt nincs értelme a széllel szembe pisálni. Azzal a széllel szemben, amit az ellenkező irányban álló tömegek pisilése hajt (bocsánat a szemléletes hasonlatért).


Úgy tudom, a tavaszi hullámot tényleg sikerült teljesen lenyomni, és a mostani halálozásért külföldről behurcolt vírus felel. Teljesen felelőtlennek tartom, hogy egy világjárvány kellős közepén, emberek elmennek külföldre nyaralni. Még belföldön is kerülni kellett volna a tömeget. És ez még csak a nyár.


Egyetemen dologom, ahol szigorúan vettük a szabályozást, és ez volt az oka annak, hogy abban a hitben éltem, hogy az emberek nagyon vigyáznak. Még azon is gondolkodtam, hogy hanyagolom a tömegközlekedést, és gyalog fogok bejárni. Ezt azért vetettem el, mert láttam, hogy esténként mekkora tömegek voltak az éttermekben, akkor minek erőlködjek. A lezárás előtti éjszaka pedig a valaha volt legnagyobb buli volt a pesti belvárosban, természetesen mindenki maszk nélkül. Ekkor gondolkodtam el azon, hogy akár el is mehettem volna. Mert ha senki nem törődik ezzel, akkor nem én fogom megállítani a járvány terjedését.


Japánban, ahol az emberek alapból hordanak maszkot, ha betegnek érzik magukat, láthattjuk, hogy milyen eredményes a védekezés, az emberek sokkal szabálykövetőbbek ott. Ez itt nem működik.



2021. jan. 23. 20:39
1 2
 11/14 Kései Sirató ***** válasza:

Nem kellene ennyire paráznod, lesz oltás, beoltanak és akkor továbbra is viselhetsz maszkot, persze úgyis ez a hobbid, úgyhogy hajrá!


Kérdező, te egyetemen dolgozol? Mit? Takarítasz? Az is fontos, persze, a fertőtlenítés sosem árt.

2021. jan. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nekem tiszta a lelkiismeretem, nem miattam halnak meg emberek. Sajnálom, hogy tömegpszichózisban éltek.
2021. jan. 29. 14:14
 13/14 anonim ***** válasza:
31%

Jhajj drágalátos jóisten, most nagyon le kell bizony mondanunk mindenről...

Mi boltba is csak akkor járunk amikor már utolsó falat kenyér is elfogyott, de szigorúan FFP3 maszkban és csak akkor megyek be ha max 2 fő tartózkodik bent. Járdán is ha jönnek szembe inkább kimegyek addig a kövesútra míg elhaladunk egymás mellett.


Nagyon oda kell most figyelni

2021. jan. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Magyarázd már el kérlek, hogy miért nem öljük le a veszélyeztetett embereket?
2021. jan. 29. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!