Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit kell egy gyereknek csináln...

Mit kell egy gyereknek csinálnia, hogy a gyám ügy ugy döntsön hogy kiemeli a családból?

Figyelt kérdés

Azért vagyok kiváncsi erre mert hallottam egy illetőről( megbízható forrásokból) hogy lakásotthonban van egy fiu, és az az érdekes hogy azt mondta az illető akivel beszéltem róla(az illető a tanára) hogy él mindkét szülője és rendesen dolgozik is mindkettő van rendes lakásuk is, csak azt a fiut akiről szó van mégis kiemelték a családból! Szerintetek miért? Ha a családdal nem volt gond akkor valszeg a gyerek csinált valami olyant ami miatt elvették a szüleitől?


Nekem ez így furcsa, mert a gyámügy nem dönt csak ugy minden ok nélkül hogy kiemel egy gyereket egy családból... Valami nagy bajt kellet elkövetnie a gyereknek igaz, hogy intézetbe került???



#lakásotthon #családból kiemelés #ok nélkül nem lehet #a gyerek csinált valamit
2021. febr. 28. 10:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy valakinek van lakása és munkahelye, még nem biztos, hogy jó szülő. Nem látunk bele mások életébe, és nem is ránk tartozik. Az biztos, amit írtál, hogy ha valakit kiemelnek egy családból, annak nagyon komoly oka van.
2021. febr. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
A fiu akiről szó van most 17 éves és nem tudom azt sajnos mióta van lakásotthonban.
2021. febr. 28. 10:08
 3/29 anonim ***** válasza:
21%

Elöször is senki nem tudhatja, milyen is az a család belülröl, az, hogy mindkét szülö dolgozik, nem jelenti azt, hogy emberileg is rendben vannak, ha a gyerek csinált volna valamit, akkor nem ott élne, ahol él, ilyen nincs, még a bünözö gyereket sem veszik el a szülöktöl, kivéve, ha börtönbe kerül.


Másrészt meg nem értem, mi közöd van mások magánéletéhez, nekem nagyon úgy tünik, hogy egyszerüen a sz**rt akarod keverni!

2021. febr. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem meg csak kíváncsi a kérdező, nem kell rögtön leugatni.


Amúgy nem a gyereknek kell csinálni vakamit, hanem a szülőknek. Ha alapból jó körülmények köz9tt élnek (lakás, munka), akkor én arra tippelnék hogy bántalmazzták a szülei és azért vették el a családtól a srácot.

2021. febr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
40%

A gyereket kiemelték, akkor nem a gyerek csinált valamit, hanem a szülők. A gyerek csinál valamit, akkor nevelőbe / javítóba viszik, azt nem "kiemelés" néven tálalják.


Google> gyermek kiemelés családból

Van elég anyag arra, hogy mikor emelnek ki és mikor nem emelnek ki gyerekeket.


Veszprémben egy rendőr házaspár minden este elverte a gyerekeket, akik ordítva bőgtek, hogy "apu neee". Az, ha elcsattan egy-egy pofon, azért nem fognak kiemelni, de minden este elverni a gyereket az már sok. Ott indokolt lett volna a kiemelés, de azért nem tették, meg, mert rendőr.


Ha ilyeneken akarsz csámcsogni, vannak rá példák.

A szomszéddal meg beszélhetsz arról, hogy ha segíteni akarsz. De ha csak pletyka érdekel és a szád szélét akarod nyálazni, akkor inkább olvass Blikket.

2021. febr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Őszintén, kíváncsiságból érdekel a dolog!!!
2021. febr. 28. 10:19
 7/29 anonim ***** válasza:
35%
Van olyan ismerős akinek a szülei értelmiségiek aztán azért adták intézetbe mert nem volt kedvük vele foglalkozni.
2021. febr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
80%

Értem, hogy őszinte kíváncsiság, de 2 dolgot tudok írni most:

- nem ismerjük a családot

- ha ismerném sem lennék felhatalmazva, hogy elmondjam, mert erősen magánügy.

2021. febr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
32%

4!


Téves. Ha a draga gyermek pl lop, vagy folyamatosan lóg az iksolabol, szintén kiemelik. Nem mindenért a szülő a hibás.

2021. febr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
72%

9

Azért ez elég ritka. Nagyon extrém esetekben emelik ki a családból a gyereket. Amúgy általában a szülő az ok. Ha pl molesztálja,prostitúcióra kényszeríti, meg ilyenek. Vagy pedig ő maga adja intézetbe, ez utóbbi a leggyakoribb ok amiért egy gyerek intézetbe kerül.

2021. febr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!