Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, ha szakítás után...

Mit tegyek, ha szakítás után csak az emberekkel való beszélgetésben lelem örömöm?

Figyelt kérdés

Rengeteg dolgom lenne, szakdoga írás, nyelvvizsgára készülés, álláskeresés stb. De sajnos mindegyik esetén azt érzem, hogy közömbös vagyok, állandóan az exemen kattogok, hogy mit rontottam el, mit lehetett volna másképp, keresem a miérteket, okokat, jönnek elő az emlékek stb. Tudom, nem kéne, de sajnos az érzelmek nem befolyásolhatók.


Házi munkával is próbáltam elterelni a figyelmem, de azok még inkább azt éreztem, hogy csak jobban kattogok a szakításon és az űrön.


Jelenleg azt érzem, mintha függő lennék a beszélgetésre és muszáj állandóan valakivel beszélgetnem, lényegtelen, hogy miről (nyilván azért a szakításról is jól esik, kiadni a feszültséget), de kb. tényleg mindeg, csak hogy meglegyen a kommunikáció. Komolyan, volt pár egyetemi órám, de még közben is muszáj volt chatelnem, mert még az órák sem tudték elterelni a figyelmem, mert nem volt interakció.


Korábban nem voltam ilyen, simán elvoltam órákig nulla kommunikációval, de most teljesen rá vagyok függve a kommunikációra. Ha abbahagyom, 5 perc után jön a feszültség, a sötét gondolatok és az apátia, letargia a szakítás miatt.


Azt érzem, beteges kényszercselekvés ez, amit csinálok, egyszerűen reggeltől estig chatelek, pedig korábban ez nem volt rám jellemző. Meg nem is vagyok egy nagyon extrovertált valaki, de most hirtelen mindenkivel IS találkozót beszéltünk meg, mert képtelen vagyok itthon ülni a 4 fal között, muszáj emberekkel lennem.


Csak másfelől ott van bennem az is, hogy közben lenne dolgom és azokkal is kellene haladnom, mert a jövőm múlik rajta, de egyszerűen ha hozzá is kezdek, azonnal jön a feszültség, hogy túl nagy a csend a fejemben, feszült leszek és muszáj valakivel beszélnem..


Mit tehetnék? Borzalmasan érzem magam. :(



2021. márc. 17. 14:29
 1/2 A kérdező kommentje:
Az sem segít a helyzeten, hogy nagyon sok cuccom van, amit az exem vásárolt nekem (szülinap, karácsony). És mivel jól keresett, azért tényleg elég sok mindent meg tudott venni... És szinte akárhova megyek a lakásban, a tőle kapott cuccokkal kerülök szembe.. Egy kabát, egy cipő, egy epilátor. Ráadásul ezeket rendszeresen használtam eddig is, de eddig nem feltétlenül gondoltam bele h ezek mind tőle vannak.. Viszont most itt a kabát, akármikor ha kimegyek, azt veszem fel és osszeszorul a szívem, hogy az exem vette nekem szülinapomra, mert az előző már több az előző már tonkrement. Vagy mikor tudta, hogy terveztem magamnak epilátort venni, meglepett eggyel karácsonyra. Szóval aranyos volt. De ha már arra gondolok, hogy szőrteleniteni kellene, elmegy tőle a kedvem és valahogy nincs lelki erőm használni azt az epilatort, amit tőle kaptam. Egyszerűen szánalmasnak érzem magam
2021. márc. 17. 14:39
 2/2 anonim válasza:
Teljesen átérzem a helyzetedet, én most veszítettem el az édesapámat és nekem is rengeteg dolgom lenne az egyetemmel. Hasonlóan nem köt le semmi, de én azt tanácsolnám, hogy hagyd, hogy a gyász és a szomorúság átjárjon, ne fojtsd el. Így szerintem hamarabb túl leszel rajta.
2021. márc. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!