Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy lehet rászoktatni arra...

Hogy lehet rászoktatni arra az embereket, hogy telefonhívás helyett inkább írásban kommunikáljanak velem?

Figyelt kérdés

Rögtön az elején leszögezném: a kérés nem működik, nyilván azzal próbálkoztam elsőként.


Itthonról dolgozok, amit sajnos több ismerősöm is úgy értelmez, hogy egész napos telefonos ügyeletet és személyes ügyfélfogadást tartok, mert ráérek.

Próbáltam velük megbeszélni természetesen, de semmit nem hatott. Többen letudták annyival, hogy "utálnak írogatni", és hogy úgyis itthon ülök egész nap.

A személyes megkeresésen már segített az, hogy zárva tartom az ajtót és nem nyitom ki, de a telefonhívások keményebb diónak bizonyulnak.

Eleinte kinyomtam a hívásokat, de akkor újra és újra próbálkoztak ami zavaró mondjuk egy megbeszélés közben, így munkaidőre elkezdtem repülő (offline) módba rakni a telefonom, ez többé-kevésbé jó volt tüneti kezelésnek, de egyrészt azóta többen vérig vannak sértve és antiszociálisnak neveznek, másrészt egyéb hívásokat se tudok intézni, pl. munka ügyben (ilyen ritkán kell, de akkor azért jó ha megoldható). Illetve nyilván lehet olyan, hogy valakinek tényleg sürgős és fontos a mondandója, akkor jó lenne ha elérne.


Írásos üzeneteket tudok olvasni és tudok rá válaszolni ha van pár szabad percem, de nem tudok bármikor telefonon beszélni amikor valaki más (a hívó fél) éppen ráér.

Hogy lehetne az ismerőseimet rávenni, hogy inkább írjanak (sms, chat alkalmazás, email, stb.) napközben, ne pedig hívogassanak?


2021. márc. 18. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Némítsd le a telefont. Úgy te tudsz hívni, ha ez kell a munkádhoz, de nem zavaróak annyira a bejövő hívások. Akinek meg annyira sürgős és fontos mondanivalója van, az majd ír a harmadik próbálkozás után egy sms-t, hogy hívd vissza azonnal, mert Gizike kórházba került.
2021. márc. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindig le van némítva, de így is zavar, a karórám egyből rezeg, ha zenét hallgatok munkához (pont akkor szoktam amikor leginkább kell koncentrálnom) akkor abba belecsörög, ha éppen telefonról intézek valami üzenetet, munkát vagy videohívást akkor abba is bezavar, stb. Szóval nem a hangos kicsengéssel van gondom, ha csak az zavarna, akkor a hálószobában hagynám a telefonom és kész. :)
2021. márc. 18. 12:02
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Elég furcsa ismerőseid vannak. Ha ennyiből nem értették meg, nem nagyon tudsz velük mit kezdeni, sértődjenek csak meg.
2021. márc. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, nekem az összes ismerősöm megértette, hogy 8-16:30ig ne keressen telefonon, mert dolgozok. Írjon üzenetet, ha tudom, akkor visszahívom, vagy visszaírok neki. Akkor is amikor otthon voltam, mondtam hogy ez nem Hawaii, dizsi, ugyanúgy dolgoznom kell, meg kell csinálnom a feladataimat, koncentrálni kell, ráadásul a kollégáknak kell elérhetőnek lennem, nem anyósomnak, hogy mit főzzön a hétvégén. Elsőre megértette mindenki. Én sziplán tiltanám az értesítéseket, ugye lehet szelektálni, láttad, hogy kerestek, majd visszahívod őket.
2021. márc. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
Nem értem mit kell ezen ennyit problémázni. Lenémítod és kész, nem veszed fel/kinyomod. Azt nem tudom elképzelni, hogy naponta ezerszer keresnének, azt a pár alkalmat meg csak túléled valahogy.
2021. márc. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

"Hogy lehetne az ismerőseimet rávenni, hogy inkább írjanak (sms, chat alkalmazás, email, stb.) napközben, ne pedig hívogassanak?"

Nem kell rávenni. Ha azt mondják, "utálok írni", akkor mondod nekik, hogy hát akkor most azt kell csinálnod, amit utálsz, ha velem akarsz beszélni. Nem értem, én tisztán közölném velük. Ne hívj, mert dolgozom, érted? Nem érdekel, mit akarsz, mit nem, szeretnék dolgozni. Miért zaklatsz, ha megmondtam, hogy ne, és miért nem hagysz dolgozni? Hogy akarsz így a baráti körömben maradni? Miért vádolgatsz antiszociális viselkedéssel, amikor te zaklatsz engemet, és csak dolgozni szeretnék?


Aki ennyire nem venne figyelembe engemet, az nem is lenne a barátom. Megsértődik? Mert DOLGOZNI AKAROK, és nem rá figyelni? És nekem hisztizik? Hát hogy gondolja? Hogy lehet ekkora egója? Te hogy vagy képes velük kapcsolatban maradni, ha ilyen emberek?

2021. márc. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem veszed fel a hanghívást és/vagy hangposta üzenetben tudatod a külvilággal, hogy írásban érhetnek el! Ennyi!
2021. márc. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezek a kedvenc embereim. Én pl utálok telefonon beszélgetni,és tök sokan nem értik meg. Jó,én ráérek,de ha éppen fürdök,wczek,főzök,eszek bla bla,akkor ne vegye már mindenki természetesnek,hogy felhivnak,és egy órát beszélgetünk. Nem tudod csinálni a dolgod. Ha ír,majd válaszolok,mikor kedvem van. Anyám is ilyen.: Szia,ráérsz?

MOND.

*RINGRING* videóhívás,mikor köppenyben ülsz,és a kvt iszod. Szerintem ez szörnyű,hogy nem nézik a másik magánéletét,hanem állandóan hivogatnak.

Eltudom képzelni nálad is.

-Szia,vettem tejet a boltban és 9 ezret fizettem,omg. csak ennyit akartam hello.

Szerintem nem kell minden szarért hivni téged.

Én azt csinálnám:

Figyelj,ne hívogass,ha nem fontos. Szerintem ráér sok kérdés. Akkor hívj,ha azonnal válasz kell,de nem azért,mert te türelmetlen vagy,hanem azért mert tényleg életbevágóan fontos. pl eltudsz vinni sürgősen a kórházba? Ha nem jegyzed meg,akkor többet nem fogom felvenni,akkor se ha fontos.

Én pl barátommal azt csinálom,hogyha nem veszi fel(persze mi van,hogy alapból is dumálunk telón hülyeségről.) akkor leírom neki pár szóban,hogy mi az a fontos dolog,amiért kerestem. Ha úgy gondolja visszahív,ha ráér picit,akkor még intézi a dolgát,és nem rögtön engem hivogat. Vagy már előre gondolkodva leírom neki,hogy hivtak a hitellel kapcsolatban,beszéljük meg telón,vagy majd személyesen? Ennyire egyszerű,és nincs konfliktus. Elején itt is volt vicces,mikor utassal volt és felvette,mert azt hitte gond történt. (bocsi,hogy ennyit irtam,de ez nekem is kényes téma.)

2021. márc. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#6

Nem mind a barátaim, rokonok, stb.

A barátaimat már rászoktattam hogy chaten írjanak. :D


Köszönöm a válaszokat!

2021. márc. 19. 08:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Rosszul kommunikálsz. Ha jól csinálnád menne.

Nade volt, akivel nem akartam.kommunikálni se. Kinyomom a telefonon, amikor hívnak, és rájuk írok msgeren. Volt aki hívott, amint írtam neki. Megint kinyomom és ráírok megint, hogy "hívtál, itt vagyok, írhatod amit szeretnél", vagy valami hasonlót.

2021. márc. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!