Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Felétek is beindult a házibuli...

Felétek is beindult a házibulizás? Fiataloknál már visszavonhatatlanul lazult a fegyelem?

Figyelt kérdés

Most jövök a Budai úti benzinkutas Sparból (Szfvár), tömeg volt, majdnem 10 percet kellett várnom. Fiatalok vették a piát, ment a röhögés, stb. Hazafele jövet 3 lakásból és zeneszót és nevetést hallottam, annak ellenére, hogy elmúlt 8, az utcán is sokan voltak (kocogók, párok, kutyásat kettőt láttam).


A rendőrség így elengedte a dolgot? Bezzeg november végén engem 20:05-kor már igazoltattak a ház mögötti parkolóban, mikor lementem a kocsiba a telefonomért. (Nem volt gond, de a rendőrök mondták, hogy ilyet inkább ne...)


(PS: Igen, munkából tartottam haza és úgy iktattam közbe a benzinkutat)



2021. márc. 27. 20:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Vidéken igen. Pesten azért még van szigor. A tilalmat mondjuk nem tudom mennyire veszik szigorúan, sosem voltam kint 8 után mióta tart. De például maszkhasználtat miatt rendszeresen szólnak. Egyszer sétáltam a környékemen az utcán külvárosi kerületben maszk nélkül, jött a járőr, és kiszólt, hogy azonnal vegyem fel. Pedig rajtam kívül egy teremtett lélek nem volt a környéken sem.
2021. márc. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Tekintve, hogy ezen, illetve túrázáson kívül szinte semmilyen programlehetőségünk, ezért a barátaimmal már november óta pár hetente legalább egyszer van. 20:00 előtt mindenki ott van, 05:00 után megy mindenki.

Alkoholizálni nem szoktunk, vagy csak minimálisan, a szomszédok sose jelentettek semmit.

/Budapest kertvárosi részéről van szó./

2021. márc. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Igen, pesten azért szigor van, ahogy 1-es is írta. A kijárásit 20:30 után ellenőrzik gyakorlatilag, de vidéken ahol szüleim élnek a valóságban ez 22 óra (Rendőr szomszéduk van).


Igen, vidék ébredezik, de Budapesten simán felnyom a szomszéd és kimegy a rendőrség, elég ha hangosan hallgatsz zenét. Maszkviselésért is harapnak még a kertvárosokban is.

2021. márc. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Igen, az élet utat tör magának. Már hiányzik az embereknek a társasági élet, tivornyázás. Nekem is.
2021. márc. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire zavar az is hogy az Auchan, Obi, Tesco stb

Gyárakban a dolgozók, buszokon az emberek, egymás nyakán lógnak?

2021. márc. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

vidéki vagyok, megyeszékhely, senki nem köp be senkit XD

szomszéd rendszeresen tart összej9öveteleket, de már az egyébként betelefonálós-feljelentgetős apámat se izgatja a dolog (igen, tudom hogy ilyen, elég ciki, de mit csináljak vele)

én is mennék kár hogy nem idevalósi a társaságom.

2021. márc. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudok rájuk haragudni.

Emlékszem, hogy milyen voltam tinédzserként: teli voltam tettvággyal, energiával, és minden alkalmat igyekeztem megragadni, hogy szocializálódhassak, élményeket gyűjthessek, a haverokkal tombolhassak.

Ha akkor ütött volna be ez a korona, engem is felemésztett volna a tudat, hogy eltelik felettem az idő és csak várom a csodát.

És szerintem én se tudtam volna megállni, hogy ne vegyek részt ilyen "illegális" találkozókon. Ők most fiatalok, most kell kiélniük magukat.

Gondolom a legtöbben türtőztették magukat egy darabig, de olyan szinten kilátástalan és zavaros a helyzet, hogy egy idő után nekik is elegük lett, hogy nem történik velük semmi.

2021. márc. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

10 fő alatt magánterületen a rendeletek betartása mellett is olyan összejövetelt tartanak, amilyet szeretnének.

Mi is ezt csináljuk, túrázás, szűk körű összejövetelek, mert kb ez maradt, ami nem tilos. Azt szerintem senki sem gondolta komoylan, hogy a fiatalok majd hirtelen remeteéletet kezdenek el élni, pláne, hogy most már lassan 5 hónapja tart az aktuális korlátozósdi.

Az meg a másik, hogy nem hiszem, hogy a munkahely, bolt mellett ez olyan hatalmas plusz veszélyforrást jelentene. Azt már csak zárójelben teszem hozzá, hogy fiatal ismerőseim többségén velem együtt összel átment a nyavalya, de a többség elővigyázatosságból így sem látogatja az idős rokonait. Én ezt természetesnek tartom, nem felelőtlennek.

2021. márc. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Már bőő hónapok óta, van erre külön facebook csoport is már 20ezer+ taggal.
2021. márc. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
Élik az életüket bocsi
2021. márc. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!