Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vidékiek, ti betartjátok a...

Vidékiek, ti betartjátok a kijárási tilalmat?

Figyelt kérdés
Én max decemberig tartottam be, aztán láttam hogy rendőrök úgyse járkálnak, ez a törvény pedig értelmetlen. Másoknál is ez a helyzet?
2021. márc. 29. 08:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom, mennyire vidék, inkább pesti agglomeráció. Én betartom, úgyse mennék sehova, de a férjem imád késő este sétálni, és simán kimegy. Egyszer futott bele rendőrökbe, annyit mondtak neki, hogy siessen haza, ennyi volt. Nem vagyunk vírsutagadók, de nem bulizni megy, a néptelen kis utcákon meg nem terjeszt covidot.
2021. márc. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%

Én azért örülnék, ha már ennyire bekerült a mindig igazat mondó média által a köztudatba ez a "vírustagadó" kifejezés, akkor mutatna is nekem valaki egyetlen vírustagadót, mert én ilyenről nem tudok. Nem a szomszéd Manyi nénit persze, aki közösségi médiáról és "ujvilagtudat" blogról tájékozódik, hanem közszereplőt.


Egyet mondjon bárki, és idézze, hol tagadta akár a covid, akár bármelyik vírus létezését. Ha nem képes erre, akkor meg tessék leállni ennek a szónak a használatával, egyébként is a 444-es bohócok találmánya.

2021. márc. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja, a vírustagadót annak titulálják, aki nem bólogat úgy a kormány döntéseire, mint egy birka. A kedvencem a habzószájú vérpistikék, akik gyilkosoznak össze-vissza azért, mert van aki kimegy egy kicsit mozogni és futni, és nem egy átlag egészségtelen zsírdisznó (akik egyébként sokkal inkább halnak meg).
2021. márc. 29. 09:05
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
Én betartom, mivel este 8 után amúgy sem megyek sehová. Hajnal 5-kor meg még alszom.
2021. márc. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%

Kedves 2-es!

Olyan nem nagyon van, aki tagadja a virust, de olyan még ma is rengeteg, aki szerint ez csak egy kis nátha, a média fújja fel, "minek az oltás, ha eddig nem kaptam el, ezután se fogom" stb. Hogy közszereplő van-e ilyen, nem tudom, nem lényeg, hiszen a házibulizó fiatalok, a gyerekeiket szülinapi zsúrba hordó anyukák, az alkalmazottaikat home office-ba nem engedő főnökök, meg az tömött edzőtermekbe járó "igazolt sportolók" kerülnek tömegével lélegeztetőgépre, és küldenek oda másokat is, nem a közszereplők.

2021. márc. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös!


Ugyanakkor elfelejted azt, hogy többmillió ember tünetmentesen már áteshetett korábban a covidon és védettséget élvez, csak ezek a tesztek hiányában nincsenek felvéve a statisztikába. Egyelőre a tünetmentes/enyhe tünetekkel átesettek még mindig rendkívül sokszorosan többen vannak, mint a kórházba/lélegeztetőgépre kerültek száma, pláne, hogy nálunk azt is covid halottnak írják, aki 2020 júliusban elkapta a covidot és 2021 márciusban autóbalesetben meghalt.

2021. márc. 29. 09:35
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is betartom. Hajnali 5-kor még javában alszom, és este 8 után kint lenni is csak nyáron szoktam, akkor is csak egyik barátnőmmel és pár hetente fordul elő.
2021. márc. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
24%
6-os, ajánlom menj bármelyik kórház Covid osztályára és kérdezd meg az ott dolgozó ápolónőket, hogy szerintük is kevesen vannak-e lélegeztetőn. Szerintem megcáfolnák a szavaidat.
2021. márc. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Jaj, a másik kedvenc a "menj a Covid osztályra". Tudod mit? Te meg menj be arra az osztályra, ahol tüdőrákos betegeket ápolnak. És akkor majd egy sörözgetés mellett eldönthetjük, melyik osztályon szebb a látvány.

Komolyan, ennél debilebb érvet nem tudtok felhozni?

2021. márc. 29. 09:55
 10/17 anonim ***** válasza:
41%

Én is azt tudom javasolni, hogy ha nem hiszed, beszélgess személyesen orvosokkal a Covid-osztályról. Nekem a legjobb barátnőm ilyen helyen dolgozik, lelkileg már kezd beleroppanni, hogy negyven körüli, korábban egészséges embereket lát tömegével megfulladni.

Ez egy kicsit olyan, mint hogy minek bekötni a biztonsági övet, a legtöbb ember nem karambolozik, vagy ha igen, akkor is megússza. Ez igaz, de attól még abban a kevés esetben életmentő. Covidban pedig ma már sokkal többen halnak meg itthon, mint autóbalesetben.

Viszont a kijárási tilalmat ebben a formájában hülyeségnek tartom. Nem old meg semmit. A csoportosulásokat kéne nagyon szigorúan ellenőrizni, nem a magányos késő esti kocogókat zaklatni.

2021. márc. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!