Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Stop vonalat ti betartjatok?

Stop vonalat ti betartjatok?

Figyelt kérdés

Megalltok a vonalnal és utána mentek előrébb.. vagy egyből a kereszteződésnél ahonnan belatjatok?

Tudom h mi a helyes csak kíváncsiság


2020. dec. 16. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Konkrétan megállni nem szoktam, de majdnem állóra lassítok ott, arra a sebességre, amivel amúgy is előrébb gurulnék utána, hogy körül tudjak nézni.
2020. dec. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Megállok, mert errefelé mindig nézik ezt a zsaruk és egyszer figyelmeztettek, másodszorra ötezres csekket kaptam.

Túl sok felesleges pénzem nincs erre.

2020. dec. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

#2 nem az volt a kérdés hogy megállsz-e, hanem hol.


KRESZ szerint vonalnál kell megállni, majd elrőrébb csorogni, ha jobban belátható (kivéve vasúti átjáró).


Az életben vannak helyek, ahol csak lassítok, mert jól belátható.

2020. dec. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Megalltok a vonalnal....?"

"Megállok".

Előbb olvas, utána kötözködik.

2020. dec. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Általában nem. Nem szeretek valós ok nélkül állóra fékezni, ez van.
2020. dec. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Helyfüggő, szerintem van ahol teljesen felesleges és ott nem is állok meg teljesen, ugyanakkor van olyan sima elsőbbségadás táblás kereszteződés is, ahol meg kell állni nullára hogy biztonságosan belásd (és ahol egyébként stop tábla kéne).
2020. dec. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
megálltam a stop felfestett vonalánál, a mögöttem toló busz megkínált..azt mondta a sofőr, itt senki nem szokott megállni..
2020. dec. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor van forgalom, akkor igen. Ha azt látom, hogy nincs sehol senki, akkor nem látom értelmét, ezért úgy kezelem mintha sima elsőbbségadás kötelező lenne. És ezt úgy, hogy én általában betartok minden szabályt...
2020. dec. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, általában igen, de ha valaki nagyon közel jön mögöttem, akkor inkább kihagyom a vonalnál megállást, nehogy megtoljon.
2020. dec. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Helyfüggő.


Például ahol én lakom ott a városközpontban van felfestve egy STOP tábla vonallal amely egy nagyon forgalmas főútra vezet rá, ráadásul kanyarodó sáv, zebra is van ahová kifordít, Így ott még hajnali 2-kor is megállok a vonalnál.


De például egy csendes mellékutcában nem feltétlenül állok meg a vonalnál, inkább csak ahol belátható.


De sok helyen tapasztaltam már, hogy olykor a macisajtoknál is megállásra kényszerülök mert egyszerűen biztonságosan képtelenség megállás nélkül kihajtani.

2020. dec. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!