Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tegezés vagy magázás?

Tibor.horvath kérdése:

Tegezés vagy magázás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szlovákiából fogok Budapestre iskolába járni, (pont a határ mellett lakom,) és igazából nem tudom, hogy a magyarok mennyire vannak a tegezéssel/magázással. Itt Szlovákiában a magázás nagyon megy, kb. ha az illető 4-5 évvel idősebb akár, már magázni kell, viszont hallottam, hogy Magyarországon ez nem így van. Ez mennyire igaz? Egyáltalán nem szeretnék valakit megbántani azzal hogy lemagázom/letegezem, úgyhogy egy kisebb segítség nagyon jól jönne.

2021. ápr. 18. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tanárokat magázod többieket tegezed!
2021. ápr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Tanárokat, TO-sokat magázod, társakat tegezed. De tanárok közül lehet lesz, aki azt mondja, hogy tegezd.
2021. ápr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki ugyanabban a szituációban van, mint te, és nem idősebb legalább tíz évvel, azt tegezed. Tehát egyetemen a csoporttársaidat, a kollégiumban a többieket, esetleg albérletben a lakótársaidat. Albérletben a kiadót magázod, kivéve, ha ő tegezve indít vagy ha időközben összetegeződtök. Boltban, büfében az eladót illik magázni, még akkkr is, ha ugyanolyan korú vagy fiatalabb (mert lehet, hogy a munkáltatója kötelezi arra, hogy a vendégeket magázza).


Alapvetően a magázzással nagyon nem tudsz mellélőni, ha nem tudod eldönteni, akkor egy "jó reggelttel" indítasz, aztán várod a reakciót. De a magyar nyelv amúgy is alkalmas arra, hogy semlegesen beszélj, én pl. szomszédommal már fél éve se tegeződök, se magázódok. Az elején még nem tudtam eldönteni, hogy hogyan kéne megszólítanom, aztán amikor rájöttem, hogy ő se, akkor direkt elkezdtem kivárni, hogy vajon rákérdez-e a témára. Azóta ez egy ilyen játékká fejlődött nálunk, már profik vagyunk benne. Pl. ahelyett, hogy "Sajnos elfogyott itthon a tej, nem tudnál véletlenül kölcsönadni egy dobozzal?" azt mondjuk inkább, hogy "Sajnos elfogyott itthon a tej. Keresek valakit, akinek van felesleges."

2021. ápr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!
2021. ápr. 18. 10:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
És aki letegez, azt tegezed te is. Felnőtt vagy, kijár neked a magázás. (Kivéve a speciális helyzetek, de azokban már amúgy is benne vagy, pl. osztálytársad szülei, 80 éves néni a faluban... Az egyetemi csoporttársaid szülei már határeset, de velük úgyse nagyon fogsz találkozni.)
2021. ápr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!