Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek eltörlik, hogy...

Szerintetek eltörlik, hogy csak oltással lehet ide-oda menni?

Figyelt kérdés

Érdemes azért beadatni, hogy mehessek strandra, edzeni stb. Vagy szerintetek előbb utóbb eltörlik?

Valahol azt olvastam, hogy ez csak egy taktika.


2021. ápr. 28. 14:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem is csak taktika. Nyáron úgyse fog fertőzni a vírus, tavaly se volt semmi. Sőt, egyre több helyen lehet látni, hogy nem kérnek a diszkriminációból és mehet hozzájuk bárki.
2021. ápr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
El fogják törölni, fél-egy év múlva mondjuk. Az más kérdés, hogy a szolgáltatók nagy része lázadozik. Ha nagyon elfajul a dolog, majd elkezdik büntetni őket...
2021. ápr. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%
Nyáron nem teszteltek annyit, azért sem volt annyi fertőzött..
2021. ápr. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
Érdemes. Egy idő után persze lehet, hogy eltörlik, de nem lehet tudni, hogy az 2 hónap, vagy több év.
2021. ápr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
#3 nyáron kevesebb volt a halott is, sőt volt olyan hét, mikor senki sem halt meg. Az időjárási hatás létező dolog. Persze mindenki szeretne nyitni nyáron, de nem csak erről szól.
2021. ápr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
*covidban.
2021. ápr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%

hát nem tudom, ugyanebben a dilemmában vagyok én is... egyetlen rezsim sem él az örökkévalóságig, viszont ami összepancsolt kísérletet most belémnyomnak, az ottmarad halálomig.

de azért jó lenne tudni, hogy ez most egy harmadik-birodalom-stílusú páréves projekt, vagy a római birodalom 2.0 párszáz évig (mondjuk szerintem max két éve van hátra a rendszernek, ha elfogy orvosék-politikusék pénze, és nincs miből etetni a fegyvereseiket, azok egyből átpártolnak a normális emberek oldalára)

én egyelőre kivárok.

2021. ápr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
#7: Milyen fegyveresek pártolnak, hova? :D
2021. ápr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%

Akkor fogják eltörölni, amikor már végképp le lesz győzve a vírus. Nyáron szinte biztos, hogy végig megmarad a különbségtétel. Ősszel talán lesz egy enyhe negyedik hullám. Közben megérkezik az indiai dupla vagy tripla mutáns is. Azok ellen lehet, hogy a lakosság egyes csoportjait újra is oltják. Ez az év szerintem úgy fog eltelni, hogy már sok dolgot lehet csinálni, pláne védettségi igazolással, de még állandóan küzdeni kell a járvánnyal, nem lehet megfeledkezni róla. Szóval mondjuk működik minden közintézmény, rendezvények meg lesznek tartva, de vagy csak védetteknek, vagy védetteknek maszk nélkül, védteleneknek maszkkal. Az iskolák működnek, de időnként egy-egy osztályt azért karanténba vágnak, mert valamelyik gyerek koronavírusos lesz. A cégek normálisan működnek, de azért több ember fog home office-ban dolgozni, mint a járvány előtt (és lehet, hogy ez hosszú távon így is marad). Külföldre menetelnél, onnan hazaérkezésnél a legvalószínűbb, hogy a védettségi igazolás nagy különbséget fog jelenteni. Mondjuk a védett ember simán hazajön, a védtelennek meg 10 napot karanténban kell lennie. Vagy a védtelent be sem engedik a másik országba, ezért nem fog tudni kiutazni külföldre.


Ha nem akarod direkt szívatni magadat, akkor regisztrálj oltásra!

Elég valószínű hogy ennek hiányában egész nyáron nem mehetsz uszodába, konditerembe, moziba, rendezvényekre .... esetleg szabadtéri strandra sem. Tehát mondjuk a kerítésen kívülről sóhajtozhatsz a Balaton-parton 35 fokban, tűző napsütésben. Megéri?

2021. ápr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Külföldre akarok menni nyáron. Oda most is teszt kell, hiába van oltás.
2021. ápr. 28. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!