Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit rontottam el és hogyan...

Mit rontottam el és hogyan hozhatnám helyre? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Tavaly egy ismerős szülinapján találkoztam egy itt élő arab sráccal, jól elbeszélgettünk. (Amúgy érdekel az arab kultúra). Tavaly kb még 3-szor találkoztunk, igaz egyszer közös barátokkal. Van több közös hobbink is. Tudom, a leírtak alapján nem közeli barát de örülnék neki ha az lenne...

Amúgy nagyon udvarias, visszahúzódó és nem teljesen tartja a vallását. A karantén alatt átadtuk a születésnapi jókívánságokat Facebookon és lájkoltuk egymás képeit, kb ennyiben merült ki a kommunikáció. Pár hete kiírta posztban ki lógna vele aznap én írtam hogy szívesen de másik nap, lefixáltuk a terveket, tök készséges volt. Aznap reggel írt hogy nem érzi jól magát az oltás miatt, halasszuk el. Pár nap múlva ráírtam hogy van, ami szerintem illő, és találkozót javasoltam, ő udvariasan lerázott. Mi volt a hiba? A legjobb barátom szerint az itt élő arabok annyi rasszizmussal találkoztak magyaroktól, hogy azt hitte ki akarom használni vagy meleg vagyok. (bár ha meleg lennék nem heterókkal próbálkoznék :D) Bocsi ha hosszú!



2021. máj. 6. 11:03
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy lehet találkozni fogunk a közös barát születésnapján, függ a covidtól és hogy el fog-e jönni. Szerintetek kérjek bocsánatot ha félreértett (konkrét példák nélkül)? Vagy hagyjam és keressek új arab havert.
2021. máj. 6. 11:05
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt jól az oltás miatt szerintem csak ez. Volt olyan aki egy hétig lázas volt. Szerintem te értetted félre. Az neked is kellemetlen lett volna ha találkoztok ő meg szarul van fizikálisan te meg parázol hogy mit csinálj. Ilyenkor jobb a csönd és a nyugalom hogy ki tudja pihizni az oltást.
2021. máj. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom. Amikor újra érdeklődtem felőle azt mondta jól van és nekem 2 napig tartott a láz. A 'Majd írok ha lesz időm' szerintem lerázás de lehet hogy tévedek.
2021. máj. 6. 11:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat aki 1 hétig beteg volt. De az írok ha lesz időm az szerintem is lerázás volt. Szerintem egyelőre ne írj neki többet. Te megtettem a magáét . Várj hogy ő írjon. Ha nem ír akkor nem akar veled találkozni. Ez mind függetlenül attól hogy találkoztok a bulin vagy sem.

Amúgy nem értem az arab kultúra az elég tág dolog. Afrikától a közel keletig élnek arabok. Téged mi érdekel? Konkrét ország, a vallás, vagy egy nagy misztikus dolognak tartod az egészet? Mert a gyakorlatban semmi misztikum nincs benne.

És szerintem gáz hogy csak azért akarsz vele barátkozni mert muszlim és nem azért mert jól érzed magad vele. Ezt nyugodtan nevezhetjük érdekbarátságnak.

2021. máj. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Van több közös hobbink is"


Kérlek, olvasd el a fejléc alatt :)

2021. máj. 10. 07:58
 6/6 A kérdező kommentje:
És igen misztikusnak tartom és inkább a művészetek és gasztronómia érdekel.
2021. máj. 10. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!