Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a baj? Én rontottam el?

Mi a baj? Én rontottam el?

Figyelt kérdés

Nagyon magányos vagyok az utóbbi időben. Próbálok beszélgetni másokkal, fenntartani a kapcsolatokat, de úgy érzem, nem megy.

Csomórszor írok másoknak, hogy hogy vannak, érdeklődöm, és ilyenkor elmondják, de sose kérdeznek vissza, ami rosszul esik. Amikor nem válaszolnak, megkérdezem, hogy zavarom-e őket, beszéljünk máskor, mindig nemleges a válasz, de akkor sem válaszolnak.

Ha esetleg megkérdezik, hogy vagyok, és elmondom, tesznek rá, rögtön áttérnek a saját kis problémájukra. Ugyanez van ha én mesélek, elbagatelizálják, mintha nem lenne, vagy kinevetnek, ami nagyon rosszul esik.

A "legjobb barátnőm" 2 napja nem ír, valami bekattant nála. Mindig engem hibáztat, hogy nem válaszolok, írtam neki, és 2 napja várom, hogy akkor ő válaszoljon (mert szerinte ő mindig szokott), mégsem ír.

Én próbálok segíteni nekik, ha baj van, meghallgatni őket, érdeklődöm felőlük, de ezt senkitől sem kapom vissza. Hol csesztem el...?


16/L



2021. jan. 31. 01:13
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Mert az elet nem a facebookon zajlik. Rairok, nem ir, nem valaszol? Mik ezek? Az ember tarsas leny nem facebookos leny. Lepj ki a szamitogep buvkorebol es legyel enber.
2021. jan. 31. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Így, hogy itthon kell ülni, mert covid van, elég nehéz, bocs :|
2021. jan. 31. 08:32
 3/6 anonim válasza:

Szerintem, nem a te hibád. Lehet már nem kíváncsiak a társaságodra, vagy a nagy otthon ülésben kicsit elszigetelődtek.

De nem zaklatod őket ugye? Mert, ha óránként rájuk írsz, akkor nem csoda ha meguntak.

A legjobb barátnőddel meg nem kell mindennap írnotok. Én sem beszéltem az enyémmel 2 napja. Hétvége van lehet kimozdult egy kicsit. Bár, ha ráírtál illene visszaírnia.

Ha tényleg így viselkednek veled,akkor szerintem keress új barátokat.

2021. jan. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem óránként írok, legutóbb kb. 1 hónapja beszéltem velük, ezért gondoltam, megkérdem, hogy vannak.

A legjobb barátnőm viselkedése azért esik rosszul, mert (azon kívül, hogy amúgy nagyon sokat beszélünk, és nem értem, most mi baja) mindig azzal jön, hogy én fogom őt otthagyni meg én nem válaszolok, holott itt a példa, hogy ő nem :(

2021. jan. 31. 22:41
 5/6 anonim válasza:

Szerintem keress új barátokat.

Amikor egy "barát" mindent rád fog, akkor ő csak egy hamis barát.Nekem is volt ilyen. Otthagytam.

Szerintem neked is jobb lenne,de ha nem nagyon akarod, akkor próbálj meg összehozni vele lehetőleg egy személyes találkozót, ahol meg tudjátok beszélni a dolgokat.

(Egyébként a 3. vagyok)

2021. febr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Talán az a baj, hogy túlságosan rágörcsölsz. Vannak dolgok, amiket nem szabad erőltetni és küzdeni értük. Persze sok esetben küzdeni kell pl. hogy bekerülj az álom egyetemre tanulnod kell és küzdeni, de így mind baráti, mind párkapcsolatnál nem szabad ennyire ráfokuszálni. Hiszen mindig random alakulnak ki igazi kapcsolatok.

Az is lehet, hogy erőltetettnek érzik, mert, hogy izgulsz és mindenképpen jó fejnek akarsz tűnni, ezáltal műnek fogsz tűnni, miközben nem is vagy az. De ezzel nyugi, sokan vannak így!


Azt próbáld meg, hogy csak magadat adod, és nem izgulsz azon, hogy hogy reagál a másik. Te az vagy, ami vagy. Akinek kell, annak kell, akinek nem, annak meg nem. Ennyi!


És minél jobban keresed, annál jobban távolodik. Ez ilyen sajnos..


A legjobb barátod meg vagy nagyon elfoglalt, vagy ,,papíron" a legjobb barátod. Amúgy, ha az lenne, akkor meg tudnád vele ezeket beszélni.. Szóval nem azt mondom, hogy hagyd ott a pcsába, csak fogadd el, hogy ő csak egy haver/ időtöltésnek/ hülyülni jó, de igaz barátnak nem..

2021. febr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!