Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Én rontottam el valamit vagy...

Én rontottam el valamit vagy más se látja a jövőjét ebben az országban?

Figyelt kérdés

Egy gyári melóhoz is kapcsolatok kellenek, meg nyalizni kell...

Cégek csak haverokat vesznek fel. Aki kívülálló azt lepasszolják.

Mindenki ezt csinálja.

A kormány ellehetetleníti az értelmiségi és művész társadalmat.

Csak rendőrnek, katonának és munkásnak mehetnek lassan az emberek.

Médiában is csak párthű emberek lehetnek, kapcsolatok révén lehet bejutni.

Ez megy az egész országban.


Én rontottam el nagyon,a helyezkedést így 25 évesen, vagy más se látja a fényt?


(művészetek terén írni szoktam, szeretem az irodalmat :/ - de ebből nem lehet megélni Magyarországon.)



2021. febr. 25. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Irodalomból máshol sem lehet megélni, csak ha kivételesen tehetséges vagy. A művészek nem a pénz miatt választják ezt a 'szakmát'.
2021. febr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Humán beállítottságú vagyok.

Van egy okj 5-ös, de mindenhol kiröhögtek vele és nem vettek fel.

Összes okj-s tanárom szét fikázott minek végzek iylen tanfolyamot, ha rendes szakmát akarok ott az egyetem. Okj-val meg semmire nem megyek.

Ezeket kaptam útravalóul.

2021. febr. 25. 16:05
 3/11 anonim ***** válasza:
19%
Gyere velem Dél-Amerikába, kezd el a spanyolt!:)
2021. febr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó! Angolul tudok :D
2021. febr. 25. 16:05
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Angol és spanyol! Hajrá magunknak! Sajnos ivóvizet nem ihatunk, csak palackozott vizet és néha kirabolhatnak, de nyugi minden oké lesz!
2021. febr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
:D
2021. febr. 25. 16:20
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek amúgy. A lelked nem a pesszimizmusra szomjazik, hanem a boldog latin-amerikaikra.:D
2021. febr. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Olaszban is ellenék.
2021. febr. 25. 16:26
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

A munkalehetőségek téren szerintem kicsit borúsan látod a dolgokat. Az irodalomról még annyit, hogy hidd el, az ilyen jellegű képzéseket sajnos nem csak itthon nevezik büfés szakoknak, az utóbbi 10-15 évben a nyugati országokban is meglehetősen nehézkessé vált az ilyen diplomákkal való elhelyezkedés.

Alapvetően viszont egyetértek veled, az ingatlan árak az egekben, egy jó állapotú 3 szobás családi ház egy normális környékén 40-50 milliónál kezdődik, az infláció nevetséges, azok a családok, ne adj isten szinglik, ahol nincs 3 gyerek pedig magasról le vannak sz**va. Gyakorlatilag egy normális 21. századi saját ingatlan vásárlása több 10 milliós hitel igénybevétele nélkül esélytelen, ami nem feltétlenül lenne baj, a bérlés is opció, hiszen úgy legalább a mobilitás növekszik, ami a magyar társadalomnak igencsak nagy gyengesége, csak sajnos a bérek közel sem tartanak ott, hogy értelmezhető összegeket lehessen spórolni bérlés mellett.

A szociális viszonyokról ne is beszéljünk, a nőket az állam konkrétan tenyészállatoknak tekinti, az lgbtq embereket meg konkrétan máglyán égetnék el, a folyamatos hazugságokkal és ferdítésekkel történő külföld elleni uszítás és a xenofóbia pedig csak hab a tortán. A legszebb pedig az hogy vidéken ezeket látva az emberek vagy csak vállat vonnak, vagy egyenesen bólogatnak hozzá. Az ellenzéki pártok annyira elvannak magukkal hogy egy normális koalíciót nem képesek megalkotni, tehát esélye nincs az embernek a bizalmát egy olyan kompetens társaságba tenni, aminek a mérete is van akkora, hogy valamiféle változás elérésére esélyes legyen.

2021. febr. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%
Nyugi: én más országban élve sem látnám...
2021. febr. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!