Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Magyarként hogyan viszonyulsz...

Magyarként hogyan viszonyulsz a romákhoz?

Figyelt kérdés

2021. máj. 7. 23:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Hát én úgy, mint másokhoz is, tehát kábé sehogy. Hát , emberek, ozt annyi. Tehát én így vagyok vele, tehát nem teszek különbséget. Én kevés romát ismerek, őket megszoktam, tehát nekem nálam nincs különbség. Amúgy, akiket ismerek romák, ők aranyosak.
2021. máj. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Van roma barátom. Nagyon rendes és zenész. Ugyanúgy viszonyulok hozzájuk mint a nem romakhoz. Amit utálok az a bunkó és erőszakos ember. Tök mindegy hogy roma vagy nem.
2021. máj. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Tisztes távolságtartással.
2021. máj. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Ahogy ők hozzám.

Egyébként mindig jól.

2021. máj. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Van 1-2 cigány ismerősöm akiket kedvelek de ők maguk is utálják a cigányokat és én is mert őket kivéve csak rossz tapasztalatom volt velük eddigi életemben.
2021. máj. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
14%

1. Nincs olyan, hogy "magyar". Kevert nép vagyunk, az ezer év viharos történelme során belénk került a tatár, a török, a német, az orosz DNS, nem beszélve a kitelepítésekről, betelepítésekről, és a környező népek DNS-éről.

2. Aki cigány és Magyarország a szülőföldje,, az magyar cigány, aki zsidó, az magyar zsidó. Nem kevesebb a többi embernél a származása miatt.

3. Ha becsületes, tisztességes, tiszta, kutlúrált, akkor semmi gondom vele. Nem feltételezem alapból, hogy lop, hogy kutlúrálatlan, hogy becstelen. Akkor se, ha tagadhatatlan, hogy sok romára jellemző ez. Ettől még nem fogok alapból előítéletesen viselkedni senkivel.

2021. máj. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%
Ahogy a lettekhez, svédekhez, oroszokhoz, spanyolokhoz és koreaiakhoz. Semlegesen, hiszen ott is van mindenféle ember, nem fogok ok nélkül ellenségesen viszonyulni hozzájuk.
2021. máj. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

6./3

Egyik antilop sem fog úgy hozzáállni az oroszlánhoz, hogy "hátha pont ő nem fog felzabálni". Nekik van eszük.

2021. máj. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Tartok tőlük az eddigi rossz tapasztalataim miatt, de nem ítélek származás alapján. Ha összesodor eggyel az élet bármilyen szituban, ott van bennem hogy akár veszélyes is lehet, de adok neki egy esélyt. Vannak nagyon normálisak is köztük, általában már egy mondatból le lehet szűrni hogy melyik típussal van dolgom.

Ha az a fajta aki igyekszik rettegésben tartani a környezetét akkor kerülöm, de ha normális akkor nem kezelem máshogy mint bárki mást, csak mert roma.

Ahhoz tudnám hasonlítani mint mikor egy pitbullal találkozom. Ott van bennem a félsz először, óvatos vagyok, de ha nem támad akkor nagyon jót játszok vele mint akármilyen másik kutyával.

2021. máj. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

Alapvetően ugyanúgy, mint bárkihez, főleg, ha ő is normálisan viszonyul hozzám.

Viszont vannak azokba tipikusan "rossz arcúak", akik hangoskodnak, gátlástalanok, na azoktól félek.

A normálisakkal semmi bajom, sőt, párom is roma származású, és nála rendesebb embert nem igen ismerek.

2021. máj. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!