Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagy büszke, mi...

Mennyire vagy büszke, mi sérti a büszkeséged, és hogy reagálász, ha megsérül? Hogy viszonyulsz egy büszke emberhez?

Figyelt kérdés
Kort és nemet is írjatok.

2021. ápr. 17. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:

30f

Nem érzem magam büszkének. Ha valaki durván belémgyalogol akkor autómatikusan visszatámadok,utána én elfelejtem az egészet,ha többször szándékkal belémjön én lazán ignorálom. Letiltom a közösségi médiában. Telefonon blokkolom az sms-t hívást szóval nem fordítok több energiát az ilyen emberekre. Elfogadom,ha segítő szándékkal tanacsol vagy véleményt mond,de amikor viccből sérteget azt nem hagyom.

2021. ápr. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2021. ápr. 17. 17:54
 3/8 anonim válasza:

Mióta az eszemet tudom, meglehetősen büszke az alaptermészetem, viszont mostanra már igyekszem tudatosan kezelni ezt, hogy megmaradjon egy egészséges öntudatosságként, és ne menjen el az önelégültségig, hiszen azt más emberekben is visszataszítónak tartom. Jelenleg vannak olyan emberek, akiket abszolút lenézek, vannak, akiket a rossz tulajdonságai ellenére tolerálok/szeretek, és vannak, akikre felnézek és alázatosan nyilvánulok meg irányukba.

Más emberek esetében egy egészséges büszkeséget kifejezetten fontosnak tartok abban az esetben, ha indoka is van rá az illetőnek. Attól viszont, ha valaki önelégült, főleg úgy, hogy közben teljesen tehetségtelen és ostoba, rosszul vagyok. Sajnos rengeteg ilyen ember van.

18/N

2021. ápr. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Ha valaki olyan sérti meg a büszkeségem, akit nagyra tartok, akkor nem sértődök meg, inkább elgondolkodom rajta, önvizsgálatot tartok. Viszont ha egy olyan ember szól be, akit nem tartok sokra, azzal megszakítom a kapcsolatot egy időre a beszólás erősségének függvényében. Visszavágni csak nagyon kevés esetben szoktam, mert nem szeretek konfrontálódni, vagy direkt megbántani másokat.

Hármas voltam:)

2021. ápr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a te válaszaidat is. Egy olyan ember esetében, akit nem tartasz sokra, soha nem gondolkodsz el azon, hogy lehet e igaza?
2021. ápr. 17. 18:49
 6/8 anonim válasza:
Szívesen, örülök, ha tudtam segíteni. Ebben az esetben nagyon ritkán gondolkodom el rajta. De természetesen olyan is előfordult már, hogy igaza is volt az általam nem sokra tartott illetőnek, tehát nem alaptalanul kritizált.
2021. ápr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2021. ápr. 17. 20:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok büszke. Csak a hozzám közel állók véleménye számít, a többiek nem érdekelnek. Nem veszem fel a kesztyűt, ha belém állnak, egyszerűen csak otthagyom őket.
2021. ápr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!