Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha valaki priváttá állítja be...

Ha valaki priváttá állítja be az instagram profilját, azzal mi a célja? Azt jelenti, hogy instán se szomjazik mindenki a sok követőkre, mint ahogy facebookon sem a sok ismerősökre?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömnek privát az instagram profilja és úgy van neki a táblája, hogy 647 követő és 1215 követés.
2021. máj. 19. 02:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
ha lany, akkor lehet hogy tul sok keretlen uzenetet/kepet kapott, es igy szuri meg oket
2021. máj. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem lány az ismerősöm, hanem fiú.
2021. máj. 19. 12:15
 3/15 A kérdező kommentje:

Max azt tudom elképzelni, hogy akikre haragszik, vagy akikkel nincs jóban, azoknak nem engedi, hogy belelássanak a posztjai tartalmába és hogy írni se tudjanak neki.


Így nem kell tiltania sem, mert akikre haragszik, vagy valami esetleg, azok amúgysem tudnak hozzáférni a profiljához.

2021. máj. 19. 12:45
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az nem olyan meglepő, hogy valaki nem akarja, hogy akárki lássa a fényképeit, amik valahol a személyes életéről szólnak. A legtöbb ismerősömnek privátra van állítva, mindegy hogy fiú vagy lány, senkinek nem hiányoznak az idegeneknek és a reklám-fiókoknak a kommentjei.
2021. máj. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Pedig én úgy hittem, hogy instán mindenki a lájkokra megy. Ergo minél többen követnek, annál több lájkokat kapsz.
2021. máj. 20. 12:50
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

(4-es vagyok)

Nem, nem mindenki akar influencer lenni. Egyáltalán nem mindegy nekem, hogy kiknek a lájkjai vannak a képeim alatt. És az biztonságot ad, hogy nagyjából tudom, hogy amit posztolok, azt kik láthatják. Egyáltalán nem akarom, hogy mindenki a világon láthassa, hogy éppen merre utaztam, vagy kikkel találkoztam (mármint ha közös kép van velük, vagy bejelölöm őket a sztoriban). Sőt még a facebook-ismerőseim közül se szeretném hogy ezeket mindenki nézegesse. Akkor váltottam át publikus profilról privátra, amikor elkezdte a fiókomat olyan ismerőseimnek ajánlgatni (és bekövettek), akikkel nem akarom az utazós, bulizós stb képeimet, sztorijaimat megosztani, pl családi ismerősök akikkel nem vagyok olyan nagyon jóban, vagy bejelölt a volt gimis tanárom és így tovább, akkor húztam egy vonalat és privát lett a fiókom és már a nevem sem írom ki. Kevesebb követő van így persze és kevesebb lájk, de azok legalább olyanok, akiktől szívesen veszem. Fiú vagyok egyébként.

2021. máj. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindegyikre ment a zöld pipa.
2021. máj. 20. 13:30
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem az "influencerkedés" a célom, és szeretném megválogatni, hogy kinek van/lehet hozzáférése a profilomhoz. Tudom, hogy a "sima" profilról is lehet követőket eltávolítani, de sokkal jobb opció az, hogy már az elején nem engeded a bekövetést. Így védve van a profil a nem kívánt szemek elől, kevesebb spam/bot üzenet is jön így.

Semmi eget-rengetőt nem posztolok amúgy, inkább csak kirándulósképek/életképek vannak kint, és rólam nem igazán pakoltam ki képet. Viszont FB-re semmit sem tettem ki, nem is szeretnék, mert nem érzem úgy, hogy mindenkinek látnia kéne mindent. Így Instagram-on tényleg csak olyanokat követek (pár hírességtől, sportolótól eltekintve), akik közel állnak hozzám, és olyanok követnek/követhetnek, akiknek szívesen megmutatom, hogy mi történik velem (még ha nem is vagyok olyan nagyon aktív). Csak azért, mert FB-n ismerősök vagyunk, nem szeretném ha xy bekövetne például..

2021. máj. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8 "Tudom, hogy a "sima" profilról is lehet követőket eltávolítani"


De általában nem szokták eltávolítani, mert az emberek többsége pont azon van, hogy sok követője legyen, max ha az ember valami oknál fogva megharagudott a másikra, akkor érthető, hogy miért utasítaná el a követését.


Ha az ember nem akarna magának követőket értelemszerűen nem is csinálna akkor instagramot.

2021. máj. 22. 13:41
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon be van nálad akadva ez, hogy "ha megharagudott a másikra" de nem kell ehhez megharagudni, hanem ugyanúgy ahogy a 8-as is írta, sok ember számára nem kényelmes érzés, hogy mindenféle kontroll nélkül bárki láthassa a kirándulós képeit és az életképeit, és megválogatja, hogy kiknek mutatja meg szívesen. Tehát nem annyira fontos nekik a követők/lájkok mennyisége, mint inkább a "minőségük".
2021. máj. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!