Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tudok örülni szívből más...

Tudok örülni szívből más boldogságának?

Figyelt kérdés

Például, ha megkapja álmai állását vagy megnyer egy versenyt, eljegyzik, gyermeke születik stb. Ténylég boldoggá tesz az ilyesmi? Vagy esetleg egyáltalán nem érdekelnek mások sikerei? Amikor gratulálsz valamihez akkor azt komolyan gondolod vagy közben eszedbe jut olyan, hogy "na kinek tette ehhez szét a lábat" "úgy sem tart örökké" "majd megbánja még ezt"... Esetleg irigykedsz ilyen esetekben?

Nekem nagyon változó, de általában azért tudok örülni, még ha kicsit irigy is leszek. Ti hogy vagytok ezzel?


2021. máj. 21. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor őszintén örülök,de valamikor én is irigy vagyok. Ez természetes.
2021. máj. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

Nem gratulálgatok senkinek...lett egy gyereke? Tudott egyet kúrni nagyszerű :D eljegyzik? kit érdekel stb max egy kicsit irigy leszek aztán ennyi...egyébként meg leszarom úgyis megdöglik egyszer ugyan úgy mint én.


Ezt leszámítva ha mondjuk komoly sportról van szó,és a kedvenc csapatom nyer annak azért örülök.

2021. máj. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tepfal ***** válasza:
100%

Ha szeretteimről van szó, szívből örülök, ha nekik jó. Kis irigység persze becsúszik néha, de nem olyan rosszindulatú megjegyzések jutnak eszembe, mint amiket példaként hoztál, hanem inkább olyasmi, hogy basszus, bárcsak nekem is ilyen szerencsém lenne, jó lenne, ha velem is hasonló jó történne. De az ő sikerét ekkor sem bánom, hanem az szomorít el, hogy nekem nem olyan jó.

Az ismeretlenek, illetve távoli ismerősök sikerei nem érdekelnek, csak ha valami olyasmiről van szó, amiből esetleg tanulhatok. Pl. ha valaki olyan állást kap, amire én mindig is vágytam, akkor kíváncsi vagyok, hogy ehhez mi kellett neki, hátha a példáját követve én is sikeres lehetek, de egyébként nem érdekel. Udvariasan gratulálok, ha olyan jellegű a dolog. Ekkor sem jutnak eszembe rosszindulatú megjegyzések, mert jó eséllyel semmit sem tudok arról, hogy hogyan érte el a sikerét - miért feltételezném, hogy meg fogja bánni, vagy hogy széttette a lábát így érte el sikert? Hiszen semmit sem tudok a körülményeiről.

Egy esetben gondolok az általad leírtakhoz hasonlóakat, ha erre alapos okom van.

2021. máj. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudok örülni, de ha sajnálni sem tudok másokat.
2021. máj. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Idegen emberek sikerei nem érintenek meg, nem leszek tőlük se boldog, se frusztrált. Gratulálok nekik, főleg ha úgy érzem abszolút megérdemelt (pl. kollégánál), de érzelmi reakciót nem vált ki belőlem. A barátaim sikereinek viszont szívből örülök, akkor is, ha nekem épp nem megy jól a sorom. Az irigységet mindig is motivátorként használtam arra, hogy én is elérjem azt, amire irigykedek - sose emésztett fel az érzés és nem is okoz fájdalmat, tényleg inkább csak ösztönöz.
2021. máj. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem örülök neki, de nem is zavar, azaz semleges. Mindegy, hogy idegen, vagy családtag. Ilyenek, hogy kinek tette szét a lábát, nem jutnak eszembe, és irigy se szoktam lenni. Természetesen gratulálok, hiszen lehet, hogy nem örülök, de udvariasságból megteszem.
2021. máj. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazán szeretem, pl gyerekem, testvérem, akkor szívből örülök. Ha olyan valaki, akivel szimplán jóban vagyok, akkor semmi extra, nem irigykedem, ilyen oké, rendben van érzés. Ha nem szimpatikus ember, és nem érdemli meg a sikert, akkor inkább negatív érzés. Úgymond nem irigylem tőle, nem akarok a helyébe kerülni, csak bosszant, ha nem érdemelte meg.
2021. máj. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. máj. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Idegenek, pontosabban körülöttem lévők, akikkel semleges a kapcsolatunk, sikerei nem váltanak ki belőlem érzelmi reakciót, gratulálok nekik, de nem viszem túlzásba.

Ha hozzám közelállóról van szó, nekik nagyon, szívből tudok örülni és az ő esetükben többet is mondok, mint hogy "gratulálok". Nincsenek rosszindulatú gondolatok, sikertől függően egy nagyon kicsi irigység néha sajnos befigyel, de nem tart sokáig és az öröm erősebb.

2021. máj. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!