Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A cigányok és a zsidók miért...

A cigányok és a zsidók miért barátkoznak könnyen ?

Figyelt kérdés
Rengeteg zsidó és cigány származású ismerősöm barátom van , nem tudom miért de valahogy ez a 2 etnikai népcsoport mintha jól kijönne egymással . A barátnőmmel 2 éve elmentünk tel avivba ( Izrael) a barátnőm cigánynak vallja magát pedig csak félig az. És amikor kérdezték hogy hova valósiak vagyunk , mik a felmenőink akkor a barátnőm elárulta hogy cigány származású , azután mintha közéjűk való lenne bántak velünk ( miatta mert nagyon örültek neki és megis lepődtek ) . Miért van ez???

2021. máj. 24. 20:52
 1/10 A kérdező kommentje:
A rasszista megjegyezéseket kérlek mellőzzétek vagy mert jelentem!
2021. máj. 24. 20:53
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Talán azért mert leginkább ez a két származású ember kap a legtöbb rasszista beszólást és úgymond sorstársat látnak egymásban. Cigány nem cigányoz,zsidó nem zsidóz
2021. máj. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Talán van közös téma. Mindkettő azon népcsoportok közé tartozik, akiket szinte mindenhol gyűlölnek.
2021. máj. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Iszonyuan rosszul latod. Ha nem a hetedik keruletrol van szo, nem is erintkeznek egymassal. A tarsadalom tanulatlan es kimondottan tanult ket veglete. A ciganyok antiszemita megjegyzeseket szoktak elejteni, a zsidok pedig tolerans elveket vallanak, de elesben nemigen birnanak mit kezdeni ciganyok tarsasagaban. Mar igy sztereotipiasan nezve.
2021. máj. 25. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

A 13 ker koruthoz kozeli resze kb a Victor Hugo utcaig a a tipikus zsido ovezet. Ott levegonek neznek mindenkit ,ha barmit kerdez a jarokeloktol.(utbaigazitas stb) illetve,ha tarsashazban a kozoskepviseletrol kerdezunk,akkor is elutasitoak.( Nem vagyunk ciganyok es nem is nezunk ki annak. )Szoval a tipikus zsido varosreszeken nagyon elutasitoak az emberek,nem segitokeszek. Ott biztos,h nem kopogtat a szomszed.


A tipik cigany keruletekben 8 ker Blaha kornyeke es Nepszinhaz utca vonzaskorzete vagy a 7 es 6 ker koruton kivuli resze pl Eotvos utca,Csengery utca, Vorosmarty utca,Izabella u,Sziv u,Bajnok u es kornyeken siman szobaallnak az emberrel. Segitokeszek stb. De van mellette kotekedes keregetes lopas rablas lehuzas. Ezeken a reszeken a shomszed jon es baratkozik a folyison,beszelget stb. Akkor is,ha az ember siet.

2021. máj. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Izraeli vagyok.

Az izraeliek minden idegenhez - sot, lass csodat, altalaban meg egymashoz is - kedvesek. Egyszeruen ez a szokasos viselkedesmod.

Ami a cigany baratnodet illeti: Izraelben nincsenek ciganyok, a legtobb izraeli azt hiszem nem is hallott az Europaban jol ismert problemarol. Tehat egyszeruen egzotikus lehetett az ismeretlen nemzetiseg a szamukra.

Ha pedig ti is kedvesek voltatok es szimpatikusak, akkor meg az izraeliek miert ne lettek volna azok.


Magyarorszagon mas a helyzet. Mikor ott jartam, akkor nem kellemes afferjaim zajlottak ciganyokkal. Nem azert mert zsido lennek, hanem pld mert a szemem lattara loptak tolem es mikor ezt megakadalyoztam, akkor nem ertettek, hogy mi a hibas a viselkedesukben.

2021. máj. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

7#

Tudták hogy kik azok a cigányok

Angolul mondtuk, vissza mondták héber nyelven amit pontosan nem tudom már hogy van de mutatták telefonba 😅 . És mondták “you know we are friends “. Én meg mint magyar , sváb felmenőkkel inkább meg se szólaltam 😅 csak hogy hungarian. Egyébként a világon mindenhol vannak cigányok /romák egy barátom az egyetemről arab cigány pontosabban dom vagy domári származású ahogy ő mondta.

Elmagyaráztam pontosan hogy kik a cigányok honnan jöttek ő tudott mindent . Azt is mondta van az ő népében olyan réteg aki mai napig nomád életet él.

2021. máj. 26. 18:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Kimaradt a kérdésből, hogy SZERINTED egymással.


De az meg nem úgy van, utána lehet járni különböző országokban.

2021. máj. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most komolyan, mer egy megvezethető buta nép. Fillérekért lehet őkeg dolgoztatni. Kedves nép, ja, zárj össze 50 zsidót egy kis időre, még egymást is megölik.
2022. ápr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is jártam Izraelben, szőke hajam van, szóval semmiképp sem nézek ki zsidónak. Velem volt a barátom is, aki ráadásul német.

Amikor megkérdezték, hogy honnan jöttünk, és meghallották, hogy a barátom német, akkor egy pillanatra csend volt, megállt az ütő a levegőben - de aztán : "Ti fiatalok vagytok, nem éltetek még akkor" - és nagyon kedvesek voltak. Egy tanárnő még kerülőt is tett értünk, és stopposként kivitt minket a sivatagból a főútra, ahol tudtunk Eilatba stoppot kapni. Aztán láttuk, hogy a kocsija visszafordul arra, amerről elhozott minket.

Szóval az izraeliek igenis kedvesek.

2022. ápr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!