Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egy felnőtt nő, hogyhogy nem...

Egy felnőtt nő, hogyhogy nem tud érthetően beszélni, csak motyog az orra alatt és ha valaki hozzászól mindig elfordítja a fejét és ,,odaröffent" halkan neki valamit, köszönni se tud? Pedig ilyen hogy komunikáljunk érthetően klubb vezetője...

Figyelt kérdés
Amikor tartja a kommunikációs tréninget, alig érthetően beszél, és a résztvevőknek kell mindig visszakérdezniük mit is mondtál az előbb? Erre is csak hümmög, de teszi magát milyen jó vezető....

2021. jún. 25. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez a kommunikációs tréning lényege, hogy megtanuljátok hegyezni a fületekek.
2021. jún. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én őszintén szólva, nem értem, miért kéne az embernek megtanulnia megérteni a motyogást.


Én is motyogtam kamaszkoromban, nem mindig hallottak meg, gyakran ha beszéltem, elkezdett más beszélni, a tanárnak is mindent háromszor el kellett velem ismételtetnie, mert nem értette, amit mondok.

Aztán megtanultam, hogy érthetően beszéljek és hangosabban.


Felnőttként én próbáltam jobban figyelni a motyogósokra, megtanulni megérteni őket, de egyrészt egy 8 órás műszak után elég fárasztó, amikor koncentrálnod kell pluszban az egy órás hazaúton, hogy mit magyaráz valaki, visszakérdezni, hogy mit mondott, másrészt sokszor lehetetlen is ténylegesen megérteni őket.

Ha mentünk a tömegközlekedési eszközökön, rendszerint annyit láttam, hogy kicsit mozog a szája, hallottam, hogy egy halk hang elhagyja a torkát, de nem ismertem fel benne a beszédet, pedig próbáltam közelebb hajolni, figyelni. Visszakérdeztem háromszor, motyogva elmondták ugyanúgy, aztán már csak mosolyogtam, bólogattam, helyeseltem, akkor meg sokszor az volt a baj, hogy miért nem figyelek.


Ugyanúgy volt ember, akinek szóltam, hátranézett, megkérdeztem valamit, majd előrefordulva motyogott valamit. Odaszóltam, megint megfordult, mondtam hogy ebből semmit sem értettem, mire megint ugyanezt csinálta. Utána szóltam, hogy még mindig nem értem, ne haragudjon, mire indulatosan, majdnem lekiabálva a fejem elmondta végre érthetően.

2022. márc. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!