Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Több ismerőstől hallom mostaná...

Több ismerőstől hallom mostanában az elvárást, amikor találkozom velük, hogy zárjuk ki a témából a koronavírust. De mennyire lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy ne beszéljünk a vírusról, mert elegük van már belőle, akár mert vesztettek el miatta valakit vagy valamit, vagy csak szimplán besokalltak attól, hogy a média ennyire nyomatja. De ez mégis mennyire lehetséges? Ha nosztalgiázunk, régi dolgokról beszélgetünk, akkor nyilván nem téma. De ha például a jövőbeli tervekről beszélünk (például rendezvényre látogatás), akkor akaratlanul is szóba kerül. Vagy ha a nyaralási tervekről. Meg én például vendéglátóiparban dolgozom, így ha a munkáról esik szó, akaratlanul is megemlítem, ha a közelmúltról vagy az őszi eshetőségekről esik szó. Lehetséges 100%-ban kizárni a beszédtémákból? Nem hiszem. És amúgyis, 1 szónak is 100 vége, ha görcsösen kerülni akarsz egy témát egy többórás találka alatt, már csak azért is szóba fog kerülni. De mostanában egyre többször kapom, hogy "Hagyjuk már a vírust! Ne beszéljünk róla!".

Szerintetek? Ti hogy látjátok?



2021. júl. 1. 12:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
Ezt én se értem, engem bosszant az ilyen struccpolitika. Az életünk minden területére kihat/kihatott a járvány, én se értem hogy lehetne elkerülni az említését... Ez ilyen "söpörjük be a szőnyeg alá a problémákat, tegyük úgy mintha nem létezne, és erőltessük a jókedvet" dolog nekem.
2021. júl. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
1: Ami eszembe jut: Amikor a rendszerváltás megtörtént Magyaroszágon, feltételezem, hogy '90-ben igencsak téma volt két ember között, amikor találkoztak(Én még általános iskolás alsós voltam, így nem tapasztaltam nagyon konkrétan.) A délszláv háború alatt, azokon a településeseken, amiket nem érintett, feltételezem, ha valakik találkoztak, nem úgy beszélgettek, mintha normál helyzet lenne. Amikor New Yorkban megtörtént 9-11, nyilván ott sem tudták kizárni a beszélgetésekből a dolgot hónapokig, ha nem évekig. Tehát nem igazán értem ezeket a letámadásokat a haveroktól. Gondolkodom, csak az a megoldás, ha vehemensen kioktatom őket erről?
2021. júl. 1. 12:35
 3/18 anonim ***** válasza:
98%

Én úgy vagyok vele, hogy az nem baj, ha valaki megemlíti, mert érinti a témát, amiről éppen beszélünk, nyugodtan lehet belőle néhány mondat is, de unom, hogy folyamat panaszkodunk miatta, hogy folyton fő témává válik egy beszélgetésben.

Azaz nem úgy értem, mikor azt mondom, hogy nem akarok róla beszélni, hogy szóba se hozd, hallani sem akarok róla, hanem, hogy már kibeszéltük, hogy rossz milliószor mindenkivel, meg hogy mennyire jobb volt előtte és zavar, hogy újra meg újra ide lyukadunk ki. De ha mondjuk arról beszélsz, hogy mégy külföldre és kell a teszt, ezért voltál, majd utána elkezdünk arról beszélni, hogy mennyi ideig leszel ott, miket fogsz megnézni, miért pont oda utazol, stb. Akkor nekem ez így oké.

2021. júl. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
3: Csak mert például tőlem egy haver a tegnapi sörözéskor kvázi azt várta, hogy meg se említsem, ki se ejtsem a számon.
2021. júl. 1. 12:40
 5/18 anonim ***** válasza:
64%
Ez tényleg struc politika, sajnos ahhoz nem tudok akkor hozzászólni.
2021. júl. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
Én azokkal próbálom kerülni a témát, akikkel tudom, hogy nagyon nem vagyunk egy hullámhosszon ezügyben, de szeretem őket.
2021. júl. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 flora08 ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül struccpolitika, ha valaki nem akar beszélni róla. Ahogy írtad, akaratlanul is szóba kerül, sajnos a mindennapjaink részévé vált, ez teljesen természetes most. Viszont vannak olyanok (a családomban is), akikkel - teljesen mindegy, miről kezdtünk beszélgetni - a vírus témájánál kötünk ki (mutáns vírus, lélegeztetőgép, virológusok véleménye, oltások mellékhatásai, szövődmények, ősszel kezdődik majd előről...stb.) Van olyan, amikor az ember úgy érzi, elég volt a témából, főleg, ha olyannal társalog, aki nem tud lekattanni róla. Értem, hogy aktuális, ahogyan a közélet és a politika is, mégsem szeret mindenki arról beszélgetni.
2021. júl. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én mondjuk világéletemben sértőnek találtam, amikor ismerősök rámszóltak, hogy "Másról nem tudsz beszélni?" vagy "Szakadjunk már el ettől a témától!", akár mert csak kissé jelentősebben beszéltem kedvenc zenekarról, filmről, színészről, aktuális világhelyzetről, vagy ilyesmiről. Most, majdnem 40 évesen kissé másképp látom, de ilyen esetben szerintem sokkal ésszerűbb rávezetéssel rávenni az illetőt, tágítani az érdeklődési körét, mint profán módon kritizálni.
2021. júl. 1. 12:47
 9/18 flora08 ***** válasza:
100%
Két különböző dologról írsz, kérdező. Én úgy értelmeztem a kérdés lényege az volt, hogy el lehet-e kerülni a koronavírus témáját egy baráti beszélgetés során. Az utolsó kommentet viszont arról szól, hogy szerinted bunkóság, ha rád szólnak, válts témát. Ha ez a kérdés akkor én is úgy gondolom, hogy nem illik rászólni a másikra. Én inkább finoman másra terelném a szót, ha nem szeretnék tovább beszélgetni az adott témáról.
2021. júl. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért "nem hasznos" a válaszom egy "Ti hogy látjátok?" kérdésre? Leírtam, hogy én hogyan látom, ez miért irreleváns/offtopic?

#1

2021. júl. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!