Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Több ismerőstől hallom mostaná...

Több ismerőstől hallom mostanában az elvárást, amikor találkozom velük, hogy zárjuk ki a témából a koronavírust. De mennyire lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy ne beszéljünk a vírusról, mert elegük van már belőle, akár mert vesztettek el miatta valakit vagy valamit, vagy csak szimplán besokalltak attól, hogy a média ennyire nyomatja. De ez mégis mennyire lehetséges? Ha nosztalgiázunk, régi dolgokról beszélgetünk, akkor nyilván nem téma. De ha például a jövőbeli tervekről beszélünk (például rendezvényre látogatás), akkor akaratlanul is szóba kerül. Vagy ha a nyaralási tervekről. Meg én például vendéglátóiparban dolgozom, így ha a munkáról esik szó, akaratlanul is megemlítem, ha a közelmúltról vagy az őszi eshetőségekről esik szó. Lehetséges 100%-ban kizárni a beszédtémákból? Nem hiszem. És amúgyis, 1 szónak is 100 vége, ha görcsösen kerülni akarsz egy témát egy többórás találka alatt, már csak azért is szóba fog kerülni. De mostanában egyre többször kapom, hogy "Hagyjuk már a vírust! Ne beszéljünk róla!".

Szerintetek? Ti hogy látjátok?



2021. júl. 1. 12:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

" 1 szónak is 100 vége "


Pont fordítva Kérdező! :)

100 szónak is 1 a vége.

2021. júl. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
10: Melyik vagy? Én mindegyikre hasznosat nyomtam.
2021. júl. 1. 13:07
 13/18 anonim ***** válasza:
85%
Az életben kismillió egyéb dologgal is lehet foglalkozni.
2021. júl. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Szigorúan egyetlen szót sem ejteni róla nehezebb, de az én baráti körömben azért messze nem e téma körül forog a diskurzus mindig. Valahogy érzi az ember, mikor elég. Viszont itt nem gondolom, hogy csak a vírusról van szó, aki úgy reagál, hogy akadjál már le a témáról (főleg még olyan semleges téma esetén is, mint zenekar) az elég bunkó, ráadásul írásod alapján évekkel ezelőtt is már ez volt. Érdemes lenne azon elgondolkodnod, hogy tényleg olyan emberek vesznek-e körül, akik megérdemelnek.
2021. júl. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
94%
Te mindig szóba hozod pl. a rákot, a klímaváltozást, a politikát? Vagy ezek nélkül (amik sokkal nagyobb hatással vyn az életünkre) is tudsz társalgást folytatni?
2021. júl. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

14: Az már régesrég volt, már több, mint 15 éve nem találkozgatok avval a társasággal. A mostani társaságomban csak a vírus kapcsán fordul elő, amiről a kérdésem szól.


15: Bárhogy is nézzük, a rák meg a klímaváltozás miatt nem korlátozzák le az utazásokat, nem zárják be a sportlétesítményeket, nem maradnak el rendezvények, filmbemutatók és ilyesmi.

2021. júl. 3. 15:49
 17/18 anonim ***** válasza:

#16 tény hogy kisebb körülöttük a hiszti, de majd fogsz nagy szemeket mereszeni mikor pl. a Maldív szegeteki utazások lekerülnek az irodák kínálatából. Csak hogy egy nem túl szélsőséges példát említsek.


Te egyébként mikor is voltál utoljára kint a tavon korcsolyázni? És Budapest környékén szánkózni? Nyilván idén is volt hó, csak én aznap épp dolgoztam. De viccet félretéve, mikor eldurvulnak a dolgok, kisebb problémád is nagyobb lesz mint hogy csúszik 1 évet a filmek premierje meg elmarad pár koncert.


Mondanán hogy majd ha tömegesen halnak meg bőrrákban... De ugye már eleve tömegesen halnak meg rákban, kb minden harmadik ember. Szerinted emiatt hány zenemű, rendezvény, film nem született meg? Mit fogst vajon szólni akkor, mikor már nem mehetsz ki at utcára délben, mivel vagy hőgutát, vagy bőrrákot kapsz?

2021. júl. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nézd, én az értelmetlen viták elkerülése érdekében szoktam kérni egyes régi barátaimtól, hogy arról a pár témáról, amiben végletesen eltér az álláspontunk, és ők borzasztó határozott, ellentmondást nem tűrő véleménnyel nyomulnak, hogy inkább hanyagoljuk a témát, és beszéljünk ezernyi másról. Sok ember a fészbukon szerzett információk alapján próbál kioktatni néhány témában. De én inkább tudományos közleményeket olvasok, mint fészbukos tévinformációkról szóló meséket hallgatok.
2021. szept. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!