Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit csináljak,hogy ne féljek...

D.Ancsa14 kérdése:

Mit csináljak,hogy ne féljek és ne legyenek gátlásaim?Hogyan legyek magabiztosabb?

Figyelt kérdés

Nehezen megy a barátkozás és akárhányszor egy társaságban vagyok (tök mindegy,hogy barátokkal vagy idegenekkel) mindig izgulok,és alig beszélek.Mert állandóan azon gondolkodok,hogy mit mondjak,miről kéne beszélgetnem stb..és ha meg is szólalok,akkor mindig elvékonyodik a hangom,dadogok,megremeg a hangom vagy esetleg helytelenül ejtek ki egy szót vagy érthetetlenül fogalmazok..és ez annyira zavar,hogy nem tudok ellazulni.És állandóan felmerül bennem a kérdés,hogy vajon mit gondolhatnak rólam és nem vagyok-e idegesítő.Nagyon kevés barátom van,konkrétan egyről tudnám elmondani,hogy igaz barát,vele sokkal magabiztosabbnak érzem magam és bármiről el tudok vele beszélgetni még olyanról is ami őt kevésbé érdekli.De csak vele tudok ilyen lenni a többivel már nem igazán.Hogyan tudnék egy kicsit jobb benyomást kelteni?

18L



2021. júl. 14. 23:47
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire zavar és mennyire hátráltat. Ha emiatt már egy idő után tudatosan kerülöd az embereket, meg úgy általában az ilyen helyzeteket, az gáz, és akkor talán egy pszichológust is megkereshetnél, aki azért mégis jobb tanácsokat tud adni, mint itt bárki.


Ha ennyire nem érzed súlyosnak, akkor fokozatosan haladj: először mondjuk a barátodon keresztül, akiben megbízol, az ő családjával beszélgess, vagy az ismerőseivel, aztán menjetek együtt kisebb társaságokba, mondjuk közös hobbi alapján, és így tovább. Úgy azért sokkal könnyebb, ha legalább egy valaki van melletted, akit már jól ismersz. De azért legyél türelmes magaddal és ne akarj túl sokat, amit leírtál, az alapján valószínűleg sosem leszel túl beszédes, vagy a társaság középpontja, de ez nem is baj, nem is kell, hogy mindenki olyan legyen. Én is inkább olyan vagyok, mint te. Ettől persze fejlődni mindig lehet, és az már egy remek dolog, hogy elhatároztad, hogy változtatni akarsz. :)

2021. júl. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!