Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a velemenyetek egy ilyen...

Mi a velemenyetek egy ilyen fiatalrol?

Figyelt kérdés

Ha egy fiatal tini lany, hetvegente iszik, rendszeresen dohanyzik miert van mar rogton lenezve?

Pl kozbe tok illedelmes segitokesz mindenkivel. , tanul rendesen, versenysportol.

Miert jut mindenkinek eszeben h “zullott” ?

Kozbe csak elvezi a fiatal korat.

ha lehet hosszan fejtsetek ki a velemenyeteket.



2021. júl. 20. 00:14
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Attól is függ mennyire fiatal. Amúgy aki élvezi a fiatal korát, szerintem az azt jelenti hogy olyat csinál amit később, felelős felnőttként már nem nagyon tehetne meg. Inni meg cigizni bármikor lehet, szerintem nem ezt jelenti az élet élvezete.
2021. júl. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Versenyspotolokent iszik es pial mindne hetvegen pentektol vasarnapig? Pfuj. Regen a sportolo peldat mutatott egeszeges eletmodbol is. Na talan ezert van lenezve. Kb minek sportol vagy sakkozik, horgszik? Szkander vilagbajnok netan rudtancos versenysportolo?


Hosszan kifejtve egy tinilany ne a dohanyzassal es a iszok mert ihatok szokassal vagjon fel a tarsasagban vagy tarsasag nelkul se. Eleve egy lanynal undorito a cigizes es a pialas is csak mertekkel bájos.

A dohanyzas oregiti a bőrt, a pia meg elegge rossz hirnevet csinal foleg ha ugy fuvel faval flortolni is kezd az ember. Utolag mindegy milyen kis udvarias es egitoksze vagy az johet le szereted a piat es ribive valsz tole. (Persze lehet nem ez a helyzet.)

Masreszt probald ki 2 honaoig cigi es pia nelkul az osszes hetveget, ha nem megy akkor ott a baj...akkor nincs akaraterod es ez a visszatetsző.melle ilyen szoveg miert baj ha...ezert. ezert a hozzaallasert, mert azt hszedez nem baj es nem is erted miert nem az.


Nagyjabol mindegy mit irunk ide.

2021. júl. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy szoval nem mondtam hogy rolam van szo. Csak altalanossagban vettem eszre hogy az ilyeneket lenezik
2021. júl. 20. 00:41
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Tinilány, tehát még kiskorú? És benned még felmerül a kérdés hogy mi ezzel a baj?

A fejlődő szervezetnek marha jót tesz ám az alkohol, a nikotin, és a cigiben található egyéb 400 féle kemikália, köztük a formaldehid.

Még gázabbá teszi a sztorit hogy sportol. A sportolók ezt nem engedhetik meg maguknak.

Amúgy akit én ilyen esetben igazán lenézek és megvetek, azok a szülők. Mondhatom, remek nevelést kaphatott hogy már tinikorban idáig jutott.

A lányt inkább sajnálom. Az ilyennel egyszerűen nem foglalkoznak otthon. Nagyon tartozni akar valahová, arra vágyik hogy valakit érdekeljen, ezért beszáll minden hülyeségbe, iszik (ha ízlik neki, ha nem) cigizik és akkor elfogadja a rossz társaság amit választott. Aztán majd később, felnőttként, ha benő a feje lágya, küzdhet a függőséggel. Akkor persze már szánja-bánja majd hogy rászokott a cigire, de késő lesz.

Amúgy azért is visszatetsző, mert gáznak tartom hogy a mai tinik annyira felnőttek akarnak lenni. Majd felnőttként meg visszasírják a gyerekkort, hogy milyen jó lenne még egy kicsit olyan gondtalannak lenni.

Most ha én feka rappernek öltözök, attól még nem leszek feka rapper. Ha egy tini felnőttnek tetteti magát, attól még nem lesz felnőtt.

2021. júl. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Pont nemrég volt itt egy kérdés arról, hogy igazából elég elterjedt, hogy egy bulizós fiatalból sikeres, kiegyensúlyozott felnőtt lesz.


Nem egészséges nyilván mindenféle kétes kémiai anyagokat bevinni a szervezetbe, de az még egészségtelenebb lenne, ha csak ülne otthon, mint a kályhacső.

Az emberek többségének van egy vadabb korszaka fiatal korában, amit idővel kinő. Ezt csak azok hiszik túl drámainak, akik fiatalon szintén bulizni akartak volna, de nem voltak barátaik, ezért meggyőzték magukat, hogy az otthon ülés az egyetlen elfogadható elfoglaltság tiniknek.

Ugye "nem én vesztegetem el a fiatal koromat arra, hogy filmeket nézzek a tv-ben, miközben mindenki más a barátaival lóg, hanem ők azok, akik tönkreteszik az életüket, mert... inni egészségtelen???"

(amúgy meg aki fiatalon bulizik, az kb 20 éves korára rá se bír nézni az alkoholra)


A cigizest jó kordában tartani, és bulizni csak olyanokkal szabad, akik vigyáznak rá, de amúgy nem gáz.

2021. júl. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

5, én tinikoromban éltem a leginkább és cáfolnám azt hogy azokból lesznek a sikeres emberek, akik bulizósak. A tapasztalataim az ellenkezőjét mutatják.

Rám azért nem figyelt senki tinikoromban, mert édesapám a rákkal küzdött évekig, végül meg is halt. Hatalmas dráma volt, nagy törést okozott a családomban, én meg valahogy átcsúsztam a radar alatt és elkallódtam.

Elkezdtem zülleni, bulizni, inni, cigizni. Ezzel menekültem a lelki szenvedésből, az aggódásból, amit nap mint nap átéltem. Hatalmas baráti társaságom lett, amikor mind összegyűltünk, akkor voltunk ötvenen is. De ez egyébként ritka volt, leginkább mindig csak 20-30 ember ért rá egyszerre.

Most is tartom velük a kapcsolatot, amelyikkel nem, azt pedig látom facebookon hogy milyen az élete. Nem túlzok, egyetlen egy sincs aki vitte valamire. Sokan pszichiáterhez járnak (én is jártam egy időben) pénze egyiknek sincs, sokan ma is azt az életet élik amit akkor, és vannak akik valami szar kapcsolatban szenvednek 1-2-3 gyerekkel, amiből legszívesebben menekülnének, de nincs hová.

Én is egy elég nagy csődtömeg lettem. Van párom, de esélyem sincs házasságra vagy családra. Pénzem van hogy nulla, meg van hogy rengeteg. Semmi illegálisra nem kell gondolni, de időnként tényleg nevetségesen, irreálisan magas pénzeket keresek, máskor meg abszolút semmit. Nincs egy fix munkahelyem amire számíthatok, ami biztonságot adna.

Sajnos ilyen bulizós társaságba kerültem, nem kellett volna. Inkább néztem volna a tévét otthon...

Voltak olyan osztálytársaim akik nem jártak sehová, nem buliztak, nem ittak, nem cigiztek, rendesen tanultak, ők ma egy-két kivételtől eltekintve nagyon is sikeresek, mindent elértek amit egy ember elérhet. Aki tiniként züllik, az akkor röhög az ilyeneken, felnőttként meg irigyli őket hogy már tizenévesen is volt eszük.

Azt az egyet meg tudom erősíteni, hogy az alkoholra rá sem tudok nézni kb 20 éves korom óta. Ennek azért örülök. Viszont a cigiről azóta sem sikerült leszokni.

2021. júl. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is ittam rendszeresen 16 éves kortól, de csak sört és kulturáltan.

Pl.össze ültem néha faterommal és a sör szakértő haverjával aztán kóstolgattuk az egzotikus söröket és kielemeztük, hogy melyik jobb, melyiken érződik jobban a sörárpa, melyik készült kiválóbb minőségű malátából, stb stb...

2021. júl. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Alapból a piálással nincs baj, bizonyos értékig és szintig.

Azt meg nem nevezném versenysportolónak, aki tiniként is már cigizik.


Pusztán a lelkedbe gázoltak, lépj túl rajta.

2021. júl. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Lazy Lover ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz úgy járni mint a 6 akkor fejezd be a züllést és tanulj inkább én is végig buliztam a tini korom meg is lett az eredménye
2021. júl. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

Mert mérgezi magát. A dohányzásnak semmi értelme. Nagyon képesek csak.spirituális élményre használni, de az emberke több mint 99%ának nincs effekt, csak tömény méreg, jó oldal nélkül.


Én fiatalon füveztem. Nem mérgez, és megemeli az elmét, meg sokszorozza az agyi aktivitást. Az alkoholt nehéz használni, és csak kis mennyiségben érdemes annak a nagyon kevés embernek, aki képes az elméje érdekére fordítani.


Tanuld meg használni az elmédet, az sokkal élvezetesebb.

2021. júl. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!