Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A gólyatábort (vagy bármi más...

A gólyatábort (vagy bármi más nagyszabású társasági eseményt) hogy kéne megközelíteni egy extrovertált, de szociálisan nem túl jártas emberként?

Figyelt kérdés

Sokáig tartó szociális fóbiából "lábalok kifele", nagyrészt sikerült legyőzni, egész magabiztos vagyok, de azért érthetően elég rendesen megpecsételte a szociális készégeimet a dolog.


Kettesben éppen elvagyok emberekkel, még ha egy kicsit tartózkodó is vagyok, a fent említettek miatt. De egy több napos rendezvényen, ahol (feltételezéseim szerint) ömlesztve vannak az emberek, és nem nagyon találsz egyedül bárkit is, nem tudom hogy mihez kezdenék.


Csak így váltsak 1-2 szót mindenkivel aki közelembe kerül hogy legyen sok ismerős arc? Vagy csak csapódjak oda egy értelmesnek néző társasághoz, és jólvan az? Nehéz elképzelni, hogy egy 100+ résztvevős rendezvényen valós kapcsolatépítés folyon, de megtörténik, szóval biztos az én hozzáállásom a gond.


Egyébként extrovertált vagyok, nem áll messze tőlem a felszínes haverkodás, meg az emberek társasága, csak nekem ez így első ránézésre olyan soknak tűnik.



2021. aug. 12. 23:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg könnyen fog menni, lesz közös téma (érettségi, egyetem, bulik, piák), mindenki barátkozni akar majd és patakokban fog folyni az alkohol. Ne igyâl túl sokat, ha teheted.


Szerintem az odaúton érdemes egy-két emberhez csapódni (ha vonattal mész, akkor valószínűleg menni fognak mások is ugyanazzal a vonattal), és akkor a megérkezésnél már ismerni fogsz egy-két embert. A lényeg, hogy próbáld jól érezni magad. Nyugodtan beszélj sokat olyan dolgokról, amik érdekesek számodra, vagy esetleg viccesek illetve hallgasd meg és szólj hozzá, ha valaki más beszél. Ha nem tudsz hozzászólni, akkor meg kérdezz.

2021. aug. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!