Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tí is előítéletesek vagytok a...

Tí is előítéletesek vagytok a mezőgazdaságban dolgozókkal szemben?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok ,a mi családunk már 4 generáció óta földművelésből él meg. Városban lakunk kertesházban, és külön a város szélén van a géptelepünk. Mikor ismerkedek valakivel, szóba szokott jönni hogy kinek mivel fogalalkoznak a szülei, én inkább az okosabb lányokat kedvelem, ezért gyakran az ő szüleik magasan iskolázott emberek ,tanárok stb.. Ezután jövök én, az én szüleim ugye mezőgazdasággal foglalkoznak, és édesapámnak csak 8 általánosa van (ettől függetlenül nagyon talpraesett és intelligens), erre már sokan húzzák a szájukat. A városiak nagy többsége a mezőgazdaságot ugy képzeli el szerintem mint ahogy 1870ben kinézett.. Nagyon sok ember a legallja munkának gondolja, és hogy csak a legallja tanulatlan buta "parasztok" foglalkoznak vele. Egy bélyegnek érzem magamon, pedig másrészt a legnagyobb szerencsém , mert egész életemre meg van oldva az anyagi függetlenségem. Sok korombeli lány kifejezetten gáznak tartja ezt a foglalkozást. Alapból én sem mennék egyetemre ,mert 100% hogy nem abban fogok dolgozni amit tanulok, csak a társadalmi normáknak való megfelelés miatt gondolkodom rajta, hogy ne legyek "buta parasztnak" bélyegezve.
2021. aug. 14. 18:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
49%
Most már igen amióta megy a házasodna a gazda :d
2021. aug. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy nagyon szép régi módi szakma és kifejezetten csípem az egyszerű keményen mezőgazdaságban dolgozó embereket. Nem számít milyen iskolát végzett ha ért ahhoz amit csinál és ők is fontos elemei körforgásnak

Üdv egy Budapest belvárosi lakos (:

2021. aug. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én városiként kifejezetten tisztelem a mezőgazdaságban tevékenykedő embereket.

Teljesen lényegtelen hogy kinek milyen iskolái vannak, ami valóban számít, az az, hogy az ember mennyire hasznos a társadalom szempontjából. A mezőgazdaságban dolgozó emberek kiemelten hasznosak, mit érne a városi ember a diplomájával meg a kényelmes irodai munkájával, ha nem lenne mit enni mert üresek lennének a polcok...

2021. aug. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Első kérdés, miért nem agrár egyetemre mész? Annyira nem vagy még képben...

Egyébként két diplomával, középvezetőként az autóiparban hétvégente én is a traktorban ülök, mert van egy mezőgazdasági vállalkozásunk. Amikor annyi idős voltam mint te, én se voltam rá büszke, de igazából nem érdekelt a nők mit gondolnak róla. Most már pláne nem érdekel ki, hogy ítéli meg. A géppark többet ér, mint a többség autója és lakása egyben. Szóval aki ítélkezik, nem az én szintem. Ennyi.

Viszont sajnos a mellett nem szabad elmenni, hogy tényleg nagyon sok iskolázatlan, buta, primitív ember dolgozik ebben az ágazatban. Nyilván alkalmazottként. Ez azért nem segíti a szakma megítélését.

2021. aug. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Tehát az okosabb lányokat kedveled. És miből gondolod hogy okosak, abból hogy a szüleik magasan iskolázott emberek?

Egyrészt egyik egyetem sem tud intelligenciát adni senkinek, csak elméleti tudást. Másrészt aki bárkit is lenéz a munkája miatt, az okos ember nem lehet. Tehát te buta, felszínes lányoknál próbálkozol.

Akkor járnál jól, ha te magad sem a foglalkozásuk alapján ítélnéd meg az embereket, ha nem az alapján választanál lányt, hogy mi a szülei státusza.

2021. aug. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
#5 Szerinted a szülei alapján döntöm el hogy okos-e, és a szülei foglalkozása alapján döntöm el hogy ismerkedem-e vele?
2021. aug. 14. 19:10
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi más alapján szűrhetted le hogy ezek a lányok okosak, mikor még annyi alap-intelligencia sincs bennük, hogy dolgozó embert nem nézünk le. A vécésnénit sem, az utcaseprőt sem, a hiperes árufeltöltőt sem. És bizony a mezőgazdasági munkásokat sem.

Aki tisztességgel dolgozik, annak akármi is a munkája, becsülendő ember.

2021. aug. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem az 5-ös vagyok, de úgy csinálsz mintha abból hogy okosabb a csaj, az következne hogy a szülei magasan iskolázott emberek...

Egyébként normális ember nem nézi le ezt a szakmát, bár nem is érte miért kéne.

Egyébként megmondod hogy a szüleid x hektáron gazdálkodnak már y éve és ahhoz az x hektárhoz tartozik egy géppark z traktorral és ennyi meg annyi kombájnnal... Stb...

Azoknak a felszínes embereknek akik tetszenek, így előadod, megmondod hogy milyen drága gépek ezek, egyből beléd szeret...

2021. aug. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, egy szinten elismerem őket, pont azért, mert az élet strapabíróbbá nevelte őket.
2021. aug. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%
Mert értelmiségiek. Ezek mindig ilyenek voltak, lenézték a szegényebb réteget, akár jó volt akár rossz. Ezért nem éri meg ilyet választani. Lehet faluról értelmesebb és talpraesettebb lányokat tudnál választani.
2021. aug. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!