Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tí is előítéletesek vagytok a...

Tí is előítéletesek vagytok a mezőgazdaságban dolgozókkal szemben?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok ,a mi családunk már 4 generáció óta földművelésből él meg. Városban lakunk kertesházban, és külön a város szélén van a géptelepünk. Mikor ismerkedek valakivel, szóba szokott jönni hogy kinek mivel fogalalkoznak a szülei, én inkább az okosabb lányokat kedvelem, ezért gyakran az ő szüleik magasan iskolázott emberek ,tanárok stb.. Ezután jövök én, az én szüleim ugye mezőgazdasággal foglalkoznak, és édesapámnak csak 8 általánosa van (ettől függetlenül nagyon talpraesett és intelligens), erre már sokan húzzák a szájukat. A városiak nagy többsége a mezőgazdaságot ugy képzeli el szerintem mint ahogy 1870ben kinézett.. Nagyon sok ember a legallja munkának gondolja, és hogy csak a legallja tanulatlan buta "parasztok" foglalkoznak vele. Egy bélyegnek érzem magamon, pedig másrészt a legnagyobb szerencsém , mert egész életemre meg van oldva az anyagi függetlenségem. Sok korombeli lány kifejezetten gáznak tartja ezt a foglalkozást. Alapból én sem mennék egyetemre ,mert 100% hogy nem abban fogok dolgozni amit tanulok, csak a társadalmi normáknak való megfelelés miatt gondolkodom rajta, hogy ne legyek "buta parasztnak" bélyegezve.
2021. aug. 14. 18:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Inkabb fordítva szokott lenni, ok nezik le aki egyetemista, meg aki nem kétkezi munkát végez
2021. aug. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

"az élet strapabíróbbá nevelte őket"

"kétkezi munka"

"egyszerű ember"


Ezek is ilyen tévhitek mint ahogy irtam , hogy sok ember ugy képzeli el a mai mezőgazdaságot mint ahogy 1900ban zajlott. És ha meghallják azt ,hogy földműves ,egy "egyszerű" poros "kétkezi" munkásemberre asszociálnak. És páran irták hogy nem intelligensek azok a lányok, de igen azok, és nem nézik le, mint ahogy valaki megjegyezte, csak ők is erre asszociálnak mint ahogy ti is, ezt nem támadásból mondom. Egyszerűen nincs rálátása az embereknek hogy ez egy 21. századi modernizált dolog. És mégegyszer mondom nem támadni akarom ezzel ezeket az embereket, legtöbbük jóindulatú, a lányok is jóindulatúak, ti is jó indulatúak vagytok többnyire, csak mégis megvan ez az "egyszerű parasztember" érzés az emberekben ,még a régi időkből.

2021. aug. 14. 22:01
 13/19 A kérdező kommentje:
De egyébként gondolkodtam már , kis túlzással mondhatnám azt is hogy befektetők a szüleim xd, egyből jobban hangzana. Már az is azt mondja magára hogy befektető aki sokkal kissebben csinálja mint mi
2021. aug. 14. 22:03
 14/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha ekkora spílerek vagytok, mekkora területen, milyen gépparkkal és milyen növényeket termesztetek?


#4

2021. aug. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem dicsekedtem eddig nemtudom miért mondtad hogy "ha ekkora spílerek", de leirom ha megkérdezted. Első ,meg másodosztályú földjeink vannak, vegyesen. Van egy 195 hektáros locsolható lapályos terület egyben, ott idén szójabab van, az szereti a nedves talajt. Van ~280 hektár kukorica, napraforgó olyan 185 hektár. A vetésforgó miatt minden 2. évben van búza is ahol kell. Idén pedig bepróbálkozunk az olajrepcével egy 70 hektáros darabon, eddig az nem volt még. Ezeknek a földeknek olyan 80%a sajat a többi az bérelt. Gépeket had ne soroljam külön kölön , traktorok 1 kivételével Deutzok ,csatolható eszközök Maag, Joskin, meg vannak Fliegl pótkocsik . Deutzal meg a Maagal van szerződésünk kedvezményes gépekre relativ jó feltételekkel, ezért abból van a legtöbb. Nem egetrengető területek de privat gazdasaghoz kepest szerintem egesz jo.
2021. aug. 14. 22:34
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Ami nekem szembetűnő, hogy a 12-es hozzászólásod alapján te magad is lenézed a mezőgazdasági munkásokat. Persze nem a saját szüleidet, hanem mondjuk azokat, akik nekik dolgoznak. Az egyszerű melós embert, akinek tényleg annyi az élete hogy elmegy a gazdag szüleidhez egész nap húzni az igát, aztán lazításképp munka után beül a kocsmába a haverokkal.

Tehát te nem a mezőgazdasági dolgozókat véded, hanem a szüleidet mosdatod, hogy "annak ellenére" hogy ők a mezőgazdaságban tevékenykednek, ők nem olyanok ám mint a földműves parasztok...

A mezőgazdaságban dolgozók közül 1% a gazdag főnök akinek földjei meg drága gépei vannak, az összes többi keményen dolgozó melós. Az elején még azt hittem hogy te ámblokk véded a mezőgazdaságban dolgozó embereket, de mostanra világossá vált hogy te ugyanúgy lenézed a többit, és próbálod a szüleidet föléjük emelni, hogy sikered legyen a lányoknál.

"És ha meghallják azt ,hogy földműves ,egy "egyszerű" poros "kétkezi" munkásemberre asszociálnak." Mivel a többség az is, ha tetszik-ha nem. Nem lehet mindenki főnök. Nem mintha bármi szégyellnivaló lenne abban ha valaki egy egyszerű kétkezi munkásember. De te mégis szégyelled ha a szüleidre azt hiszik, hogy azok. Ezen gondolkodj el.

2021. aug. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
#16 Lehet félreérthetően fogalmaztam .Az én környezetemben , amit látok azok már többnyire nem elmaradott gazdaságok, (ennek az az oka hogy a kissebbeket ahol lennének az igazán "poros munkásemberek" TSZekbe kényszerítik, sajnos). A mi alkalmazottjaink sem poros munkásemberek, a legtöbb tsz alkalmazozzja sem poros munkásember, hanem gépkezelők, te a gépkezelő alatt érted azt hogy poros munkásember, nálam . És nem nem nézem le őket. És azokat sem akik szó szerint poros kétkezi munkásemberek, hát a felmenőim azok voltak , ha ők nem lettek volna munkásemberek akkor én most készülődhetnék Ausztriába.
2021. aug. 15. 09:02
 18/19 A kérdező kommentje:

egy mondatot nem fejeztem be tehat:

-nálam , a gépkezelő az nem számít kétkezi munkásembernek, tehát az hogy a "mezőgazdaságban foglalkozó emberek többsége kétkezi poros munkásember" mint igazság nálam nem állja meg a helyét, és én őket is védeném nem csak a szüleimet

2021. aug. 15. 09:05
 19/19 anonim ***** válasza:

És mondjuk a legkisebb láncszemet is védenéd aki elmegy egy nagy földre akármit szedni napszámba? Vagy azért tőle már inkább elhatárolódnál, mert ég és föld? Ég és föld, de ugyanannak az iparnak a tagja.

Az ő munkája ugyanolyan hasznos és fontos mint egy gépkezelőé.

Azok a lányok pedig fabatkát sem érnek, akik lenézik őket.

2021. aug. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!