Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Megéri éhezni bizonyos statuss...

Megéri éhezni bizonyos statusszimbolumokert (bmw, ifon, stb)?

Figyelt kérdés

Karpotol a sok nelkulozesert az erzes, amikor a statusszimbolumok meglete miatt tobbre nezik az embert?


Ide sorolnam a kondit is bar ott az ehezes kicsit furcsan ertelmezheto.


Okosabb pl miert nem akar lenni senki, miert mindenki csak menobb szeretne lenni?


Természetesen azert irok ki ilyen kerdest mert en tini koromban meg utana sem voltam menő.


Viszont nekem nincsenek most megelhetesi gondjaim mert kifizetodo a kockasag.


persze a meno gyerekek nagyobb resze felnott korban is meno marad.


2021. aug. 16. 12:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
38%
Ahogy mondtad a menő gyerekek felnőtt korukra is menő marad, te viszont azt állítod nincsenek megélhetési gondjaid, és "kifizetődött a kockaság", ennek ellenére egy anonim fórumon keseregsz. Megérte?
2021. aug. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
41%

Én szeretnék okosabb lenni.

Egyébként valamelyik szimbólumért éhezni, nem úgy kell felfogni, hogy éhezel, hanem hogy teszel valamit az egészségedért, és nem eszed degeszre magad.

Egyébként ez az amire nem lennék képes. Előbb mehet a bmw, de jót enni szeretek.

2021. aug. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%
Egy bmw-ért lehet megéri
2021. aug. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
24%
Az iPhone mióta státusz szimbólum ? Én gyárimunkásként is megengedhettem magamnak hitel nélkül, egyben kifizetve.
2021. aug. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
74%

Én nem látok bennük semmi vonzót.

Az én környezetemben mindenki kocka, a menők is. Bár lehet, hogy csak azért, mert nagyon jó gimibe jártam (a legmenőbb srác matematikus lett, a haverjai ilyen-olyan mérnökök), meg aztán az egyetemen engem is csupa informatikus, matematikus, fizikus és mérnök vesz körül. A barátaim is mind viszonylag komoly szakon egyetemisták pl vegyészmérnök, gazdasági és pénzügyi matek, mechatronikai mérnök, matematikus, fizikus stb.


A kondi szerintem unalmas, vagyis engem nem vonz kicsit se. Persze sportolok, és a barátaim is. De pl kézilabda, kajak/kenu, úszás, vívás, falmászás, atlétika, küzdősportok, síelés, korcsolya stb sokkal jobb, mint csak azért edzeni, hogy elmondhasd hogy edzel.


A többi státuszszimbólum is olyan, hogy szerintem nem éri meg. Nekem nem érné meg.


Magára a jelenségre pedig annyit tudok mondani, hogy keress olyan társaságot, ami elfogad és nem néz le azért, amiért kocka vagy.


Egyébként milyen környezetben vagy te, hogy senki sem akar okosabb lenni? És hogy nem menő, aki okos?

2021. aug. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
79%

"Az iPhone mióta státusz szimbólum"


Ami óta az emberek el akarják hinni hogy az.

Egy fullos Iphone áráért lerugott sok kilóméteres bontószökevény BMW E60-at kapsz. Valahol az is státusszimbólum.

2021. aug. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%

Ezek csak tárgyak és addig van úgymond státusz szimbólum jellegük, amíg azokban a körökben mozogsz, ahol elismerik annak. Ezek természetesen a rétegnek/társadalmi osztálynak való megfeleléshez, vagy annak a tükrözéséhez kellenek.


Én például nem mozgok olyan körben, ahol azért lenéznének, mert androidos telefonom van. Van természetesen pár ismerősöm, akik eféle tudatban ítélnek meg embereket. Érthetően ezért maradtak csak ismerős szinten számomra.



Szóval a válaszod: akkor éri meg "éhezni" ezekért a tárgyakért, ha egy, a számodra hasonló értékrenddel bíró szociális körbe való bejutáshoz elvárás ezeknek a tárgyaknak a birtoklása.

2021. aug. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Nekem nem kéne olyan kocsi, amit egy iPhone árából kapni lehet. Az pénznyelő, nem jármű. Egyébként meg 170 ezer körül van a legolcsóbb alma.
2021. aug. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Én 170ezret se adnék egy telefonért. Nem mintha nem tehetném most meg hogy iphonokkal tapétázzam ki a falam, de jelenleg prioritás számomra hogy ilyen telefonom legyen. Pláne hogy a 3 éve 85 ezer ft-ért vett droidom eddig maradéktalanul minden igényemnek megfelelt.
2021. aug. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
de jelenleg nem prioritás számomra
2021. aug. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!