Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Megéri éhezni bizonyos statuss...

Megéri éhezni bizonyos statusszimbolumokert (bmw, ifon, stb)?

Figyelt kérdés

Karpotol a sok nelkulozesert az erzes, amikor a statusszimbolumok meglete miatt tobbre nezik az embert?


Ide sorolnam a kondit is bar ott az ehezes kicsit furcsan ertelmezheto.


Okosabb pl miert nem akar lenni senki, miert mindenki csak menobb szeretne lenni?


Természetesen azert irok ki ilyen kerdest mert en tini koromban meg utana sem voltam menő.


Viszont nekem nincsenek most megelhetesi gondjaim mert kifizetodo a kockasag.


persze a meno gyerekek nagyobb resze felnott korban is meno marad.


2021. aug. 16. 12:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
82%
Elég baj az, hogy ilyen jelentektelen dolgokat helyeznek az emberek előtérbe. Az autó elromlik az ajfon lecseng, elvesz, eltörik, ami ma menő holnap kuka. Hiábavalóságért gürcölni az elég felesleges dolog sztem.
2021. aug. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

“Ami óta” 🤣🤣🤣


Igen igen igen! És van lejjebb!

👍

2021. aug. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
34%

Ez igencsak előítélet, tévhit.

Iphone-ról írok, bmw-vel járunk, és még sorolhatnám…de a hűtő is tele nyugodjál meg, sem mi sem a gyerekeink nem éheznek. 😅

Azért vásároltuk a fent említett dolgokat, mert 1.megtehetjük úgy, hogy nem kell lemondani az ezeknél fontosabb dolgokról. 2. ezek tetszettek, örömet szereztünk magunknak vele.

2021. aug. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
77%
Ha neked éhezni kell egy ájfonért akkor az nem neked való, nem vagy azon a szinten hogy ilyen telefonod legyen. Ha hónapról hónapra élsz,albérletben vagy anyuéknál tengődsz, nincs legalább néhány milla(az is lóf@$z)megtakarításod akkor baromi nagy hülye vagy ha többszázezer forintot adsz ki egy fos telefonra ami tíz év múlva nagyjából 0 forintot fog érni. Abban az élethelyzetben az elsődleges prioritás az anyagi biztonsági háló megteremtése, majd a lakásvásárlásra való spórolás, ha a kecó megvan akkor hitel elő vagy méginkább végtörlesztés kell hogy legyen már ha valakinek több esze van egy csimpánznál. Ha az életed biztos alapokon áll, nincs hiteled, dől a zsé, van legalább hat havi tartalékod akkor lehet nyugodt szívvel olyan f@$zságokra költeni mint almás teló vagy béemvé. Szóval ezek a dolgok azoknak valók akiknek kb. meg sem kottyan egy csúcstelefon megvásárlása. Persze egy gyári melós is megveheti de ettől ő csak egy hülyegyerek marad aki többnek akar látszani mint ami valójában. Tíz év múlva meg jó lesz neki majd a belépő kategóriás kínai gagyi is mert másra úgysem fog telni neki ha nem az élete anyagi megalapozásába fektette annak idején a tőkéjét hanem mindenféle hosszú távon elértéktelenedő szarságokra verte el a lóvét.
2021. aug. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
82%
Ez minden embernek a saját értékrendjétől függ és attól, hogy mennyire foglalkoznak a többi ember véleményével. Van olyan ismerősöm aki elég jól áll anyagilag. Vehetne akár új prémiumot, de inkább vett egy corolla, kevés kilométerrel. Tehát nem akar menőzni és nem akar sok pénzt a szervizben hagyni. Van akinek pedig az a fontos hogy menő verda legyen és nem számítanak az ezzel járó költségek. Emberek vagyunk nem vagyunk egyformák, pont ez a jó benne. Bár az is szubjektív, hogy kinek milyen verda a menő. Pl: Audi vagy bmw után nem sürven fogok megfordulni. Viszont nem mindenki ragaszkodik a sztereotípiákhoz szerintem ők járnak menő verdákkal. Pl amiket látok nyiregyhazan nissan 240sx,subaru wrx sti, jaguar xkr, corvette c6, dodge challenger, pontiac trans am. Úgy gondolom ők az egyéniségek. De ez az én egyéni velemenyem.
2021. aug. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy én úgy vélem, hogy ami az ember hobbiját honorálja, abból érdemes erőn felül vásárolni, merthát az mégiscsak az ember kikapcsolódását jelenti. Én például marhára nem engedhetném meg magamnak, de másfél millió forint értékben vásároltam számítógépet, mert egyszerűen az a hobbim. De van akinek a biciklizés és abból vesz drágább modellt.
2021. aug. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Azért, mert ezek az emberek gyors megbecsülést akarnak, nem látják át az ok-okozati összefüggést a tanulás és a siker között, vagy ha igen, akkor azzal áltatják magukat, hogy "hát az úgyis úrifiúknak való, pénzes embereknek; ilyen melóscsaládból származó embereknek, mint én, nem való az egyetem, pénz nélkül fel sem vesznek" meg "hát hogy tudtam volna tanulgatni az érettségire, ha már 16 éves koromban el kellett mennem dolgozni, hogy ne éhezzünk".

Az meg, hogy megéri-e? Az ember személyiségétől függ. Van, akinek a megbecsülés és a népszerűség annyira fontos, hogy még akkor is boldog, ha 2 napja nem evett vagy csak száraz kenyeret, ha közben elismerően bólogatnak a telefonját nézve.

A kondit meg azért ne keverjük ide - azt a többség nem státuszszimbólumság miatt csinálja, hanem hogy egészségesebb legyen és jobban nézzen ki. Inkább legyen vkinek kevesebb pénze, minthogy úgy nézzen ki, mint egy telisz...t Liberó, és akkor már édes mindegy, hogy mellette anyuval él 2 fillérből vagy kockul havi 1milliós fizetéssel, ez egyik esetben sem vonzó.

2021. aug. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
7%
Nem tudom, en azert veszek iphone-t, mert ez vált be, 5 évig igy nem kell foglalkoznom a telefon témával, nem azert mert “meno” leszek tole, ezt csak a csóró androidosok találtak ki, hogy mindenki menozesbol veszi, holott mar egy azonos szintu samsung is van 2-300k. Éhezni meg nem ehezek erte, osszegyujtogetem a penzt, aztan egyben kifizetem, ennyi. :D
2021. aug. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"5 évig igy nem kell foglalkoznom a telefon témával"


Főleg mikor 2 év után kinyiffan.

2021. aug. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

az ifon vonalat a mekis dolgozok miatt hoztam be


vicces amikor nekik van megjelenes utan egybol

2021. aug. 16. 15:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!