Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit csináljak ebben a helyzetben?

Mit csináljak ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Őszintén azt se tudom hol kezdjem, szerintem jobb ha csak tömören vázlat szerűen leírom.

Már jó pár éve gyakorlatilag nincsen egyetlen egy barátom se akivel élőben találkozhatnék és érezném, hogy igényli a társaságomat, sőt egyetlen ember sincsen az életemben aki igényelné, talán okkal, én nem bújok ki az alól sem.

Az a pár haverom is csak akkor ír vagy szól ha nekik segítség kell, ilyen például az amikor segítettem felvenni ennek annak az óráit, segítettem megérteni nekik dolgokat, segítettem a gépével másnak, persze megköszönik meg minden de azontúl nem keresnek.

Azzal a pár emberrel akikkel még talán beszélő viszonyban vagyunk, igyekeztem kiépíteni valamit, nyitott voltam bármire, de úgy nézett ki a dolog, hogy én tervezek valamit, megszervezek egy programot, hívom őket és ők pedig lemondják, méghozzá kb ok nélkül, csak annyit írnak, hogy "nincs kedvem" , vagy valami hasonlót. Sőt egyszer volt olyan helyzet, hogy áthívtak ismét csak segíteni valakihez, és előttem tárgyalták meg, hogy hová mennek utána, én próbáltam belevonni magamat de érezni lehetett, hogy nem kívánják a társaságom ezért nyilván nem erőltettem, próbálok nem átesni a ló túloldalára, hogy már túlságosan is sok legyen és pont ez legyen az oka annak, hogy ne hívjanak, persze egy idő után már nem tud mit kezdeni magával az ember.

Idén lettem egyetemen első féléves, és úgy voltam vele, hogy okés, új lehetőségek, új emberek (már amennyire, ezek a "haverok" követtek engem egyetemre mert nem volt jobb ötletük, és valószínűleg élvezhetem a társaságukat amint bármilyen gondjuk akad ismét), de sajnos gólyatáborra nem tudok menni, és nagyon úgy néz ki, hogy rosszul kezdődik barátkozási szempontból az egész helyzetem, itt is. (pedig én próbáltam olyan aktív lenni mint még sosem, írtam a szak csoportjába is többször, segítettem másoknak, de létrehoztak egy másik csoportot ahol megszervezik a találkákat, és mennek együtt ide oda, persze az a csoport már tele van, hiába kértem, hogy vegyenek fel, mert engem is érdekelne, több embernek is).

Bevallom akármennyire is próbálok pozitív maradni kicsit kezd már megingani a mentális épségem, és ezt érzem is, szerintem lehet, hogy depressziós vagyok/lettem, persze nem tudom, hogy magamon mennyire tudom ezt diagnosztizálni, annyit tettem ez érdekében, hogy jelentkeztem dolgozni, és már pár helyen voltam is, szerencsére most sikerült találnom egy helyet amit majd egyetem mellett is tudok tartani, hátha a munka eltereli a figyelmemet a dolgoktól.

Ami nagyon rosszul szokott esni az az, amikor pár ilyen internetes barátom megírja random nekem, hogy milyen szomorúak jelenleg, miközben kapcsolatuk van, naponta járkálnak el otthonról, mindig posztolgatják azt hogy ide meg oda mentek most, és a legnagyobb gondjuk az, hogy valaki épp nem írt vissza nekik, ezért a másik 4 barátjával kell menniük.

Egyértelműen irigy vagyok rájuk, és ők csak ilyen chatelős emberek, akikkel 1-2 hetente beszélek néha, de szerintem ez nem egészséges annyira, ezért igyekszem lezárni az ilyeneket.

Egyébként lehet, hogy velem vannak gondok, sőt, biztos vagyok benne, hogyha ennyi ember átnéz rajtam, és nem kívánja a társaságom akkor az nem az ő hibájuk, szeretnék fejlődni, kibújni ebből, csak kifogytam az ötletekből, pedig elkezdtem olvasni mindennap, egy jó ideje edzőterembe is járok, nagyon próbálkozom aktív lenni, ha bárki bármit kérdez akkor nem gondolkodni rajta, hogy segítsek-e neki vagy sem, inkább csak egyből írom, ugyanígy próbálok nyitott lenni mindenre, elkezdek új dolgokat stb stb... de nem látok semmiféle fejlődést, mintha csak hátrafelé haladnék, már azt vettem észre magamon, hogy azért szeretek csak úgy elmenni vezetgetni mert ha beenged engem valaki, vagy én engedhetek be valakit és villog nekem köszönés képen attól is már valamiféle úton módon "szeretve" érzem magamat, és boldoggá tesz legalább egy kis időre.

A család nálam nem opció társaságnak, nem részletezném.

Párkapcsolatom már volt, de egyértelműen érzem hogy nem arra vágyom.

Ha végig olvastad ezt az egészet azt nagyon megköszönöm előre is! Nem tudom, hogy miféle válaszokat várok, de jól esett csak úgy leírni ezeket, szóval az se gond ha nem nagyon kapok válaszokat!

20/f



2021. aug. 23. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Engedd el ezt a görcsös megfelelési kényszert. Add magadat, de csak annak segíts, aki tényleg rászorul! Így nem csoda, hogy ha kezdesz kiégni... Írtad, hogy edzel, meg van munkád, foglalkozz ezekkel, és csak magadat helyezd előtérbe. Egy időre, úgymond „vond ki magadat” a forgalomból, és fejleszd az önmagadat, az ismerkedést meg szimplán gyakorlás céljából tedd (pl itt vagy chaten), és ne fűzz hozzá nagy elvárásokat. Ha újból elkezdted élvezni azt, amiket egyedül csinálsz, akkor már jobban fog menni a barátkozás is.


Még annyit, hogy jó tényleg, ha magadat adod, de nem árt azért elsajátítani egy új karaktert, amivel kivédheted a kellemetlenségeket és elkerülnek a nemkívánatos személyek. Ja, és legyél határozottabb, kicsit papucsnak tűnsz.

2021. aug. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én élvezem azokat amiket egyedül csinálok, és kizárólag magamat próbálom előtérbe helyezni, csakis magamat fejlesztem, tanulok, dolgozok, jogsit is megcsináltam jó ideje, olvasok, edzek, figyelek arra, hogy mit eszek stb stb, csak egy idő után (mert nem 1-2 hete megy a dolog) már tényleg rászorul az ember a társaságra.

Köszi azért a válaszodat, és főleg hogy végig olvastad! ment a zöld kéz

2021. aug. 23. 23:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Én beleszoktam.

Középiskolába sem voltak barátaim. Munkában is ilyen munkahelyi barátság elmentünk páran inni egy colát csá.

Mostani melo jo igy szocializálodásban.

Viszont azon kivül h ott bent jol vagyunk és itthon a párom is kommunikál velem nincs semmi más.

Nem beszélek senki mással mintha valahol magányos lennék. De sétálni enni v inni egy kávét v valamiz is egyedül megyek.

Tudathasadásos érzés

De megszokható én már 7 éve így vagyok

24/N

2021. aug. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én már 38 éve vagyok így
2021. aug. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudok tanácsot adni, de követem a kérdést, hátha érkezik valami hasznos válasz. Mivel ezt a kérdést akár én is feltehettem volna, csak én már 23 vagyok.
2021. aug. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia lehet az a gond ,hogy görcsösen akarod és ezt érzik rajtad a munkahelyen vagy valahol próbálj meg barátkozni csak köszönj neki(k) vagy valami mosolyog rá az emberekre a megfelelő emberek húzni fognak hozzád. Vagy keress internetes barátokat és azokkal találkozz majd hátha össze jön egy próbát megér . Augustustól amúgy változott valami?
2021. szept. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!